donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Desperado    4268
20 minut temu, ws71 napisał:

Podałeś idealny przepis na jeszcze wieksza nadprodukcje zboża w Polsce, przy 1000zł t zboża,świński biznes robi sie nieopłacalny

Chwalicie się że za tucznika kupi 1,5t zboża, to  po 1000 kupisz i tak tonę, kiedy tak było? najwyżej będzie trochę mniej za***iście.   :P

Dnia 5.10.2023 o 13:52, nunu85 napisał:

nie wiem jak z zakładami, ale taki zysk z tucznika jak był w tym roku ( czy nawet wyjdzie średniorocznie) to jeszcze nie było chyba w historii. bo żeby za tucznika kupić półtorej tony zboża, to sobie nie przypominam kolega świniarz, w ale nie jakiś ogromny, bo cykl zamknięty i chyba 80 macior, w tylko tym roku wymienił sobie kombajn , kupił ładowarkę, założył panele solarne na chlewni i jeszcze wiem że intensywnie poszukuje traktora . To jak ktoś mi powie że producenci trzody mają w tym roku źle to wyśmieje. Jeśli tylko neo ma problemu z asf to jest wręcz za***iście.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
30 minut temu, Desperado napisał:

Chwalicie się że za tucznika kupi 1,5t zboża, to  po 1000 kupisz i tak tonę, kiedy tak było? najwyżej będzie trochę mniej za***iście.   :P

 

Tak było obecnie to tylko 1t co nie jest [tucznik spadł poniżej 8zł/kg waga żywa] wyznacznikiem  opłacalności w tych ciekawych czasach, jeżeli ktoś nie ma starych umów na energie elektryczną to przy obecnych kosztach energii zaczyna sie robić bardzo kiepski interes koszt wyprodukowania tucznika to troche ponad 700 zł[przy dobrych wiatrach], obecnie znaczącą pozycje w kosztach robi energia elektryczna do 100zł szt, gdzie kiedys to było ok 20 zł szt, według mnie powoli odchodzimy od naturalnej produkcji miesa na rzecz hodowli sztucznego w laboratoriach, także na pewno problem z ceną zbóż w ciagu najbliższych lat bedzie sie nasilał, jeszcze jedno do niedawna koszt paszy rzutował na opłacalność [70%], obecnie to 50% i jedyny komponent co staniał w ostatnim roku dużo hodowców jeszcze nie wyszła na zero po latach 2021-2020[osobiście brakuje mi jeszcze kilku miesiecy aby wyjść na 0 po tamtych latach]

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

9,20 E  Marcinkowscy😃😃

Obniżki nie zaskakują, ponieważ Europa nadal jest dużo droższa od największego konkurenta międzynarodowego, jakim są Stany Zjednoczone, toteż zakładom europejskim nie pozostaje nic innego jak granie na obniżki. Obecną grę potęguje dodatkowo polityka Chin, która zgodziła się na rejonizację w imporcie wieprzowiny z Rosji. Fakt, że Rosja nadal nie może sobie poradzić sobie z wirusem ASF, nie wpłynął na decyzję polityczną Pekinu. Możliwość ściągnięcia mięsa od najbliższego sąsiada będzie na pewno wpływać na obniżki cenowe u nich, a także i u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Rosja z embargiem i ASF zagrożeniem dla europejskich cen.Trudno wyobrazić sobie większą patologię.

To nie patologia tylko rzeczywistość ,w której Polska miała swój udział ogłaszając totalne embargo na handel wieprzowiną z Rosją[2014r], powodując u nas załamanie rynku a w Rosji wystrzał cen wieprzowiny[ich sektor praktycznie był na pograniczu bankructwa z powodu napływu unijnej wieprzowiny], i teraz nastepuje najciekawszy fragment opowieści, w unijnym embargu była furtka na dostawę żywych zwierzat hodowlanych i kto miał troche oleju w głowie[oczywiście poza Polska]pchał na Rosję praktycznie wszystko co do świni podobne[Duńczycy,Niemcy,Holendrzy] budując w kooperacji z Rosjanami olbrzymie fermy nawet do 300tys szt[brałem udział w takim przedsięwzięciu,spółka duńsko-rosyjska], pogłowie wzrosło 3-krotnie , po raz pierwszy w historii ZSRR i Rosji  została ona samowystarczalna w produkcji wieprzowiny mając  nawet sporą nadwyżkę, ponoć przed wybuchem wojny w 2022 r Rosja miała 30% udział w miesnym rynku Unii.Sam ASF też jest ciekawym zjawiskiem w tamtych stronach były podawane dane że 60% miesa w obrocie miało dodatni wynik na obecność ASF-u, obecnie cena żywa w Rosji żywca wieprzowego waha sie w przedziale 5,5-6 zł i jest zadawalająca dla ich producentów. Wieprzowina w Rosji idzie wcześniejszą drogą jaka przeszła pszenica, w latach 90-tych nie starczało na wyżywienie własnego narodu, obecnie stali sie najwiekszym eksporterem na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133

dużo jest zabawy żeby zacząć hodować ? chodzi mi o mniejsze ilości.Chcialbym kupić jakieś 20 sztuk prosiąt. Zboża bym nie musiał kupować. Pomieszczenie jest. Pytanie ile zostaje że sztuki i jakie wymagania z wet oraz ARiMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

pytam, bo zboże po ~700 a qq po ~350, nie to żeby jakieś znaczące ilosci, QQ ma wiecej energii  to coś na uspokojenie jakacś chemia albo typu pałą po jajach


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
12 godzin temu, GABBER85 napisał:

pytam, bo zboże po ~700 a qq po ~350, nie to żeby jakieś znaczące ilosci, QQ ma wiecej energii  to coś na uspokojenie jakacś chemia albo typu pałą po jajach

Pilnować stosunku białka do energii to podstawa w przypadku kukurydzy, w przypadku suchej nie stosować powyżej 40% w dawce bo mogą sie przyczepić  do jakości miesa

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Chyba trend spadkowy sie nie odwróci i o.takich cenach jak nie dawno trzeba zapomnieć na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj