donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

Peron    370

Dokładnie. Na dofinansowanie firmy kasują wg cen z programów kosztorysowych :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    45
5 godzin temu, kanalia2 napisał:

Pewnie że lepiej bez łaski, ale  własnymi siłami nie zrobie za te pieniądze 125 tys w tym 100 tys jako zwrot.   

600 zł m2 ruszta plus firma to jakby nie było 200m2 rusztu w moim przypadku  to sektor porodowy i sektor loch luźnych, albo porodówka z pełnym wyposażeniem ( klatki, wygrodzenia) za 25 tys zł plus pewnie to co w kostorysie się nie zmieszcze. 

A po co nowe porodówki ile ich chcesz zrobi stanowisk .Ja kupowałem używki i od 2 lat po umyciu wyglądają jak nowe nadal 1 stanowisko wyszło mnie 1000 zł z rusztem z tworzywa.Wiadomo ze ruszt betonowy na tuczarni nowy wygrodzenia też z nierdzewki i deska PCV w utrzymaniu czystości petarda . Ja wolę zrobić sam niż jakiś filozof będzie to projektował i cena zwali z nóg. Jeszcze będą ci fundamenty odkupywać czy wytrzymają i są zbrojone. Powodzenia w biurokracji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    68

ja też myślałem składać wniosek o magazyn, ale wystarczyło przeczytać wymagania. Powierzchnie przeliczają wg stanu swin i przelicznika, wychodziły powierzchnie nie wielkie, a planuje 15 na 35 metrów, więc nie ma sensu sie pchać w tą papierologie


pozatym co za magazyn wybuduje sie za 120 tyś na gotowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Dlatego  jak jest 50% to szkoda nerwów ale 80 % to inna para kaloszy. Co do kosztorysu zawsze walisz zawyżony  i potem jak firma chce za dużo robisz  razem z majstrem za inne pieniadze. a co do projektu, sam wiesz ze projekt  jedno a wykonujesz  inaczej. Rozmawiałem z projektantem i umówiłem się na cene  projektu, i jasno mu zaznaczyłem ze projekt potrzebny tylko  na potrzeby pozwolenia na budowę, a żadnego badania fundamentów robić nie będę , tylko 1m- odsune od sciany  i  tyle. 

Edytowano przez kanalia2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Orientuje się ktoś jak to jest, zgłosiłem dobrostan tuczników w tym roku, wyszło że max mogę mieć 300sztuk na stanie, chciałbym przerobić stary budynek który nie był podany w dobrostanie ale wtedy powiedzmy przekrocze 300 szt, jak to ugryźć ? Czy po prostu ten budynek skoro nie jest podany to mogę sobie tam chować a jedynie w razie kontroli się wyjaśni że doszlo pomieszczenie?

Edytowano przez Lukas210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie wylewam nowa posadzę w starej chlewni jaki beton zamówić i ile lać 15cm wystarczy? Chce żeby beton był mocny i się nie kruszył żeby bardzo mocną myjka można było myć posadzke i czy dawać siatkę z drutu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Ja mam 7cm swojego betonu z betoniarki na dobrym kruszywie zrobiony i daje radę oczywiście tam gdzie jeżdżę ładowarką jest grubiej koło 10-12 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
17 godzin temu, Lukas210 napisał:

Panowie wylewam nowa posadzę w starej chlewni jaki beton zamówić i ile lać 15cm wystarczy? Chce żeby beton był mocny i się nie kruszył żeby bardzo mocną myjka można było myć posadzke i czy dawać siatkę z drutu?

Jak będziesz jeździł ładowarka to ja kolega z 12 cm bym dał max a jeśli tylko zwierzęta jakiś sprzęt to 8ci starczy tym bardzie że zalewasz na starą posadzkę więc po co pakować kasę w beton najlepiej bym brał b25 zamiast siatki doplac do włókien polimerowych albo stalowych ale według mnie to b25 samo wystarczy zupełnie ewentualnie na wjazdach możesz dać siatkę by spać spokojniej daj znać ile i ciebie metr betonu z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Stary beton jest skuty bo było bardzo krzywo i z 5 kojców po maciorach  zrobiony bedzie jeden, jeździł wgl nie będę bo to będzie płytka ściółka tak że tylko zwierzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
4 godziny temu, bandzior11 napisał:

Te dziady zostawili giełdę na 0 🤬

Szkoda bo by forum trochę o żyło 😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj