donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paweł233    0

Panowie nie w temacie, ale żywi ktoś swoje kabany kiszoną kukurydzą ? Cena mokrej porażka to lepiej było by przepuścić przez świniaki tylko nie wiem co lepiej big-bagi czy pryzma ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
Dnia 6.03.2023 o 21:52, Peron napisał:

Ja od dłuższego czasu na Kwidzyniu optimer lecę i jest ok. 

Witam i jak dalej jedziesz na optimerze mi się wydaje że coś kombinują nie mam takich przyrostów jak wcześniej i ogólnie worek pełny nie jak kiedyś . Widać jak na palecie jest 1000 kg jak wysoko jest nie to co kiedyś. Wysłałem próby do analiz na zawartości zobaczymy co stwierdzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Teraz były słabsze przyrosty, ale wydaje mi się, że to jest związane z porą roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
4 godziny temu, Peron napisał:

Teraz były słabsze przyrosty, ale wydaje mi się, że to jest związane z porą roku. 

Czyli dalej nie chcesz wierzyć że coś nie tak z koncentratem. Ja już część przerzuciłem na inny i będę miał porównanie. A wiadomo że nigdy nie będzie miarodajne bo dużo czynników wpływających na tucz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 24.09.2023 o 14:52, Paweł233 napisał:

Panowie nie w temacie, ale żywi ktoś swoje kabany kiszoną kukurydzą ? Cena mokrej porażka to lepiej było by przepuścić przez świniaki tylko nie wiem co lepiej big-bagi czy pryzma ? 

 

 

Zależy ile ton i dla jakiej ilości trzody, najlepiej to ześrutować dodać konserwant i w rękaw, przy małych ilościach w big-bagi tylko skarmione w okresie jesienno-zimowym, dobrze zbilansować  dawkę w przypadku miesnych świń bo mogą zdarzyć sie problemy wynikające  z niedoboru składników pokarmowych w paszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Do 30% bez problemu suchej kuku, tylko zadbać o wyższe bialko w stosunku do innych zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

Dobry konserwant i można cały rok żywić kiszoną kukurydzą spokojnie 25% w dawce przy dobrym zbilansowaniu może iść. Mięsność i przyrosty bez zmian. Wczoraj załadowane 108 sztuk po 10,5 E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1

jaki ten konserwant trzeba dawać do mokrej kukurydzy ? Napiszesz nazwę 

 

Jeśli chodzi o ceny to na dziś 8,2-8,3  za ilości powyżej 100 sztuk. Tylko ciekawe jak giełda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dostał już ktoś kasę za ostatni nabór do prosiąt? Złożono 28tys wniosków,ponoć wypłacono już 3,5 tys hodowcom trzody

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4
6 godzin temu, ws71 napisał:

Dostał już ktoś kasę za ostatni nabór do prosiąt? Złożono 28tys wniosków,ponoć wypłacono już 3,5 tys hodowcom trzody

u mnie dziś decyzja i kasa na koncie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
16 godzin temu, daniel18 napisał:

u mnie dziś decyzja i kasa na koncie 

Ile miałeś urodzeń może małych wypłacają żeby było czym się pochwalić 

Giełda znów w dół 2.20 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj