Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek222    687
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/tak-wlasnie-wyglada-panstwo-autorytarne-burza-po-wystapieniu-ziobry-6919874567556032a

Pięknie WP opisało tą zbrodnię - rozbój i ta fala lewackich komentarzy że Ziobro źle robi że wypuszcza tą małolatę .

Za usiłowanie wyrwania torebki z logo LGBT dostała 3 lata bez zawiasów , normalnie sędziowie z bantustanu , za zabicie samochodem drugiej osoby nie idzie się siedzieć . Szkoda że że tacy sędziowie mają immunitet .

 

3 godziny temu, jahooo napisał:

Niektórym grupom myli się słowo "tolerancja" z akceptacja

Mimo tolerancji, nie ma akceptacji i to ich bardzo boli

Tak w gwoli ścisłości to nie sama próbowała "wyrwać komuś torbę", tylko w 4 osoby, wszyscy z Młodzieży Wszechpolskiej. Zwykły rozbój na tle nienawiści. Dodatkowo obciążającym dowodem była przynależność tej baby do tej nacjonalistycznej bojówki.

Czyli jak by się tak głębiej zastanowić to według niektórych rozbój jest ok jeżeli wyrwana torebka jest tęczowa? I tak tak, napad w kilka osób i rozbój teraz nazywamy "próbą wyrwania torebki' żeby pasowało do zerowej narracji.🤔 

No ale po kolei

 

1. Zaostrz prawo wedle którego za rozbój są minimum 3 lata
2. Czwórka neonazistów dokonuje rozboju
3. Jedna z owej czwórki bandytów zostaje skazana na jedyny możliwy wyrok, czyli 3 lata więzienia
4. Nakaż wypuszczenie skazanej w tonie oburzenia
5. Wyciągaj konsekwencje dyscyplinarne wobec prokuratorów, którzy zgodnie z twoimi zmianami wykonywali czynności.
6. Kurtyna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2107

"Nie mogę już słuchać polityków wszystkich stron opowiadających o tym, jak bardzo polskim rolnikom jest źle, jak bardzo potrzebują oni pomocy, o szkodliwości konkurencji ze strony rolników z Ameryki Południowej czy Ukrainy. Faktem jest, że polskie rolnictwo jest ogromnym programem socjalnym, który od wielu, wielu lat szkodzi naszej gospodarce i jej rozwojowi. Na jego upadku skorzystałaby zdecydowana większość Polaków."

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/07/12/polskie-rolnictwo-trzeba-zaorac-a-nastepnie-posypac-sola-felieton/

z jednym trzeba się zgodzić, dużo za dużo pieniędzy dostają rolnicy z budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5663
2 godziny temu, nie napisał:

z jednym trzeba się zgodzić, dużo za dużo pieniędzy dostają rolnicy z budżetu

Dokładnie, nie powinno być jakichkolwiek dopłat w rolnictwie, jak w każdym innym biznesie. Wystarczyły by godziwe ceny pozwalające rolnikom zarobić. Ale jeżeli rząd jest do d*py i nie widzi problemu w sprowadzaniu zboża czy malin pryskanego środkami zakazanymi w własnym kraju, to wtedy musi dopłacać rolnikom, żeby byli w stanie konkurować ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6509

Niestety, Pan autor jest idiotą. Niestety jest też ekonomistą, więc mamy przechlapane podwójnie. Na szczęście to tylko felieton ale prześmiewcze felietony Pana Olbratowskiego wykazują się większą głębią analizy niż ten tutaj.

3 godziny temu, nie napisał:

Faktem jest, że polskie rolnictwo jest ogromnym programem socjalnym, który od wielu, wielu lat szkodzi naszej gospodarce i jej rozwojowi. Na jego upadku skorzystałaby zdecydowana większość Polaków."

Jeżeli tak, to radziłbym zastanowić się czemu i kto nie zgodzi się na upadek polskiego rolnictwa? Kto cały czas rolników mami obietnicami iż nie pozwoli ich skrzywdzić? Kto boi się powiedzieć wprost, że będzie już tylko gorzej i nic na to nie można poradzić bo jest wolny rynek? Niech rząd powie wprost iż rolnik ma być dostawcą taniego surowca, tanich warzyw i owoców dla przemysłu, aby klient w sklepie miał taniutkie żarełko. a miejsce rolnika jest z ryjem nisko przy glebie. Jeżeli mamy likwidować rolnictwo, to może zacznijmy od zlikwidowania Ministerstwa Rolnictwa. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5663

Rząd sobie wymyślił dobry sposób na walkę z inflacja czyli tania żywność z Ukrainy, tylko uderzyło to w ich wyborcę na wsi i teraz mają z tego problem ... Gdyby wieś głosowała na PO to nawet nie podjęli by problemu tanich zbóż czy maliny, bo nie mieli by w tym interesu ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8621
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

żeby byli w stanie konkurować ...

Nie konkurować tylko nie zdechnąć z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Rząd sobie wymyślił dobry sposób na walkę z inflacja czyli tania żywność z Ukrainy, tylko uderzyło to w ich wyborcę na wsi i teraz mają z tego problem ... Gdyby wieś głosowała na PO to nawet nie podjęli by problemu tanich zbóż czy maliny, bo nie mieli by w tym interesu ...

na wsi mają głos, ale głównie w elektoracie socjalnym. 

emeryci, zasilkowcy i ludzie którzy ziemię oglądają tylko wiosną, bo trzeba by było zobaczyć co tam sąsiad bauer i dorobkiewicza na ich gruntach posiał 🤣

I to ich pisio w nowych eko schematach wydymał, alale toto już po wyborach się dowiedzadowiedzą 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
9 godzin temu, tomek222 napisał:

 

Tak w gwoli ścisłości to nie sama próbowała "wyrwać komuś torbę", tylko w 4 osoby, wszyscy z Młodzieży Wszechpolskiej. Zwykły rozbój na tle nienawiści. Dodatkowo obciążającym dowodem była przynależność tej baby do tej nacjonalistycznej bojó
2. Czwórka neonazistów dokonuje rozboju
3. Jedna z owej czwórki bandytów zostaje skazana na jedyny możliwy wyrok, czyli 3 lata więzienia
 

 

Skąd ci się w PL wzięli neonaziści to z nienawiści do PIS tak ich nazywasz ? Ten wyrok to w imię walki z PIS nic innego . Widząc co sędziowie teraz wyprawiają to myślę że PIS nie potrzebnie zabrał się za tą niby reformę , mogli ich pomalutku głaskać a chcieli dyscyplinować , skoro sędzia jest nietykalny to mogło tak zostać bo stoi za nimi cała UE i opozycja .

 

 

https://www.money.pl/gospodarka/goraco-w-spolce-palikota-pytamy-ile-zarabial-i-co-dalej-kompetencja-nosowa-6916980705192800a.html

Te pieniądze to były z lewizny dla Palikota przecież nikt o zdrowych zmysłach nie inwestował by w pensje prezesa po 50 000 zł miesięcznie na czysto . Dalej szuka sponsorów , PO nic mu nie przelewa ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6509
48 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Widząc co sędziowie teraz wyprawiają to myślę że PIS nie potrzebnie zabrał się za tą niby reformę

Założeniem tej reformy, tak jak i róznych innych była zemsta. Samo usprawnienie systemu miało małe znaczenie. Zemsta i pozbycie sie róznych ludzi.

1 godzinę temu, witejus napisał:

Nie konkurować tylko nie zdechnąć z głodu.

Bardzo słuszna diagnoza. Bo tu zdaje sie idziemy właśnie w tym kierunku. Ciekawe kiedy ludzie zdadzą sobie z tego sprawę?

1 godzinę temu, HF86 napisał:

I to ich pisio w nowych eko schematach wydymał, alale toto już po wyborach się dowiedzadowiedzą 🤣

Wielu już jest zdziwionych. A paru od jesieni będzie uprawiać po swojemu i zgodnie z tymi schematami. Myślę że jak wejdzie ten ryczałt to wrócą do poprzedniego stanu, ale ja już nie wrócę na ich pola. Każdy musi dołożyć do interesu aby nie mieć niedosytu.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
1 godzinę temu, mirro napisał:

Założeniem tej reformy, tak jak i róznych innych była zemsta. Samo usprawnienie systemu miało małe znaczenie. Zemsta i pozbycie sie róznych ludzi.

Bardzo słuszna diagnoza. Bo tu zdaje sie idziemy właśnie w tym kierunku. Ciekawe kiedy ludzie zdadzą sobie z tego sprawę?

Wielu już jest zdziwionych. A paru od jesieni będzie uprawiać po swojemu i zgodnie z tymi schematami. Myślę że jak wejdzie ten ryczałt to wrócą do poprzedniego stanu, ale ja już nie wrócę na ich pola. Każdy musi dołożyć do interesu aby nie mieć niedosytu.🤣

Jakie ekoschematy wybrałeś ? Ja mam poplony ozime niby 5 pkt. ale myślę się wycofać , chyba że tanio kupię 3 gatunki poplonów łubin , groch , żyto . Podobno że to nie będzie 500 zł tylko 300 zł a to już by była dokładka do takiego ekoschematu .

Cięcie słomy i wymieszanie 2 pkt . czyli 200zł masę osób w to wchodzi i tu pytanie czy będzie te 2 stówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Mariusz2903 napisał:

Jakie ekoschematy wybrałeś ? Ja mam poplony ozime niby 5 pkt. ale myślę się wycofać , chyba że tanio kupię 3 gatunki poplonów łubin , groch , żyto . Podobno że to nie będzie 500 zł tylko 300 zł a to już by była dokładka do takiego ekoschematu .

Cięcie słomy i wymieszanie 2 pkt . czyli 200zł masę osób w to wchodzi i tu pytanie czy będzie te 2 stówki .

A po uja 3 gatunki 🤔 

Jak dwa gatunki wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

A po uja 3 gatunki 🤔 

Jak dwa gatunki wystarczy

Żyto po żniwach kupię po 60 zł powiedzmy a za łubin wołają 200 zł - 250 zł groch 150 zł - 200 zł i stąd domieszka tańszego żyta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to wyki domieszaj. 

drobna, to taniej wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340

Podstawowa dopłata w 2023 roku 520 zł 

Do pierwszych ha czyli redystrybucyjna 180 zł 

40 zł do zbóż , NW ze 150 zł nie dla wszystkich , to nie ma 1000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

i znowu cie oszukali...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
1 minutę temu, HF86 napisał:

to wyki domieszaj. 

drobna, to taniej wyjdzie. 

Jak nie wyjdzie 500 zł to nie ma się sensu w to bawić , zresztą gdzie ktoś planuje oziminy to poplonówka odpada . A dla czego wymieszanie słomy z glebą wyklucza połączenie z poplonami ozimymi ? za dużo by wyszło na ha dopłaty czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
4 minuty temu, jacus napisał:

i znowu cie oszukali...

Ja mam mało ha to i tak tracę ale co powie 300 ha co ma , jak nie wejdzie w ekoschemat to dostanie tylko podstawową i redystr. do 30 ha i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5663
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Podstawowa dopłata w 2023 roku 520 zł 

Do pierwszych ha czyli redystrybucyjna 180 zł 

40 zł do zbóż , NW ze 150 zł nie dla wszystkich , to nie ma 1000 zł .

No i widzisz, PiS cię wydymał, obiecywał złote góry za rkoschrmaty, będą z tego grosze a ty nadal ich popierasz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

to modelowy wyborca pis-u..

455-miecz.jpg

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

No i widzisz, PiS cię wydymał, obiecywał złote góry za rkoschrmaty, będą z tego grosze a ty nadal ich popierasz ...

Powiem ci obiektywnie , obarczanie za wszystko PISu to pójście na łatwiznę , zaczęło się od odbicia po pandemicznego , spekulanci ruszyli i zrobili skok na kasę Polaków , dalej czynnik wojenny , szok cenowy , gra na zwyżki , PIS się zagmatwał w tym momencie i nie może się wyplątać z tarapatów , osłony szybko inflacja pożarła , ceny na płody rolne spadły a ceny na art. przemysłowe nie .

Nie pozostaje nic innego niż dalej czekać np. na recesję tu bym upatrywał szans na polepszenie sytuacji .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1864
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Ja mam mało ha to i tak tracę ale co powie 300 ha co ma , jak nie wejdzie w ekoschemat to dostanie tylko podstawową i redystr. do 30 ha i tyle .

Ci duzi prawdopodobnie obłowią sie na ekoschematach, gosp ponad 300 ha i teoretycznie dostanie 100% wiecej dopłat jak poprzednio srednio im wychodzi 5 pkt do każdego ha gruntów ornych[sasiednie gospodarstwo tak sobie wyliczyło]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5663
9 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Powiem ci obiektywnie , obarczanie za wszystko PISu to pójście na łatwiznę , zaczęło się od odbicia po pandemicznego , spekulanci ruszyli i zrobili skok na kasę Polaków , dalej czynnik wojenny , szok cenowy , gra na zwyżki , PIS się zagmatwał w tym momencie i nie może się wyplątać z tarapatów , osłony szybko inflacja pożarła , ceny na płody rolne spadły a ceny na art. przemysłowe nie .

Nie pozostaje nic innego niż dalej czekać np. na recesję tu bym upatrywał szans na polepszenie sytuacji .

Tak, wiem, to że nie można orac na zimę czy to, że mając powyżej 10ha musisz ugorowac co najmniej 3% to wina Tuska, bo wszystko co się nie udaje PiSowi to wina Tuska lub UE ... PIS jest zawsze niewinny i zawsze walczy o dobro Polaków xD PiS jedyne co potrafi to dać miecz do muzeum u Rydzyka xD i klaskać na spotkaniach pseudoreligijnych u Rydzyka xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7741

20 % pul uprawnych w Polsce trzeba będzie o dać przyrodzie to daje 60 tyś gospodarstw w Polsce zaprzestanie uprawiać ziemię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj