Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Karol6130    7455

I bratanica wyjechała do miasta, i to jeszcze na to Podlasie 

Żeby to gdzie do lubelskiego albo przynajmniej do mazowieckiego ale nie tam 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5076
1 godzinę temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie byłem, tyle co popatrzyłem przy ładowaniu siana u jednego gościa. Zboża lux wyglądają, na piachach to byśmy nie umieli gospodarzyć bo by nawet pszenicy dla kur nie posiał.

Rozleniwiły was te ziemie i warunki pogodowe...  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7455
3 godziny temu, Łolek napisał:

Teraz chwilę posłuchałem tvnu i co tego pierdolenia to kurna jestem przerażony bo chyba za okupanta było lepiej niż za pisu, 

Odjebanie totalne, jak słucham tych przepychanek czy z jednej czy z drugiej to rzygać się chce, gdzie w tym wszystkim jest zwykły normalny obywatel 

Przed telewizorem? 

A nie, czekaj, walczy o przetrwanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4924
Przed chwilą, Leszy napisał:

Rozleniwiły was te ziemie i warunki pogodowe...  

ICM już od wtorku widzi opady. Teraz niech popada, potem po 20 czerwca i plony murowane, może prócz kukurydzy bo ta się w tym roku strasznie morduje. Dobrze, że nie mam posiane.

Zrzut ekranu 2023-06-04 175306.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7455
3 godziny temu, kizak napisał:

     Jak będzie taka susza dalej ,to dla tych co ukraińskie zborze kazali przyjąc   ,będą ordery czepiać ,ot chichot losu . A ukropu powiedzą dawajta swój sprzęt iamunicję z wdzięczności ,bo my tego nie zapomnimy ,oj nie zapomnimy

Oj nie wiem 

Polski podły ciemny lud już jest zaniepokojony tym że żyje się lepiej ale nie jemu tylko im

 

A najgorsze że obywatel bogatego państwa jest biedniejszy od obywatela biednego państwa 

 

Marcin pisał o wojnie, wydaje mnie się że mogła by się potoczyć po myśli jednego pana który złożył pewną propozycję na molo domniemanemu panu z kraju sąsiedniego 

A pani to mnie kiedyś na histori mówiła o takiej jednym wydarzeniu, i mnie się wydaje że te ciemne polaki mogli by się chcieć dogadać 

Bo by nie stracili i w sumie trochę zyskali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1786
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Trucizna na koty?

to na odrobaczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
marcin19071980 napisał:

1 minutę temu, slawek74 napisał:

myślałem że masz coś żeby pogryźć ...

Zęby to chyba jeszcze ma

jak się myśli o gryzieniu to pewnie jakieś są 😃 a dentystkę to pamiętam kak była panienką i prawo jazdy zdała... kilka lat młodsza tak że tego 🤭 oko jest na czym zawiesić ale z nią nie pogada jedynie można posłuchać ewentualnie eeo aaa macheo .... i podobne 🤪😁


Baks00 napisał:

2 minuty temu, slawek74 napisał:

ja 🤔 w tygodniu u dentystki byłem...😁

Czy protetyczki🤔

nie ma takiej potrzeby .... gdybym za młodu nie podjadał wiewiórkom były by pewnie w komplecie babcia w wieku 75 lat miała więcej niż 50%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5076
3 minuty temu, slawek74 napisał:

jak się myśli o gryzieniu to pewnie jakieś są 😃 a dentystkę to pamiętam kak była panienką i prawo jazdy zdała... kilka lat młodsza tak że tego 🤭 oko jest na czym zawiesić ale z nią nie pogada jedynie można posłuchać ewentualnie eeo aaa macheo .... i podobne 🤪😁

 

Kurde, czasem idziesz do fryzjera i się trafią milczące fryzjerki. Zaś dentystki wszystkie nawijają non stop 😜  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1786
4 minuty temu, Leszy napisał:

Zaś dentystki wszystkie nawijają non stop 😜  

wiedzą że nie odpowiesz nawet jeśli nie straciłeś przytomności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15403

Ale PO gnojowicy😡

Ta unia to 200x gorsza niż pis 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Ale PO gnonowicy😡

 

Kto to te po gnonowicy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Baks00 napisał:

Mnie to nie grozi,tobie też pewnie nie

 

Na szczęście przygody ze świniami zakończyłem dawno temu.Ale to jest takie powolne uśmiercanie rolnictwa.To źle tamto nie dobrze to szkodzi tamto przeszkadza to truję tamto nie zdrowe.Pop...to wszystko.Na komunizm ludzie narzekali ale więcej wolności było niż jest teraz.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4192
39 minut temu, konteno napisał:

wiedzą że nie odpowiesz nawet jeśli nie straciłeś przytomności

Może w domach nie mają nic do gadania, a chcą się przy chłopie wygadać   :P zaaplikuje zastrzyk i spokojnie nawija, bo wie że nie odpowie.   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8036
48 minut temu, Leszy napisał:

Kurde, czasem idziesz do fryzjera i się trafią milczące fryzjerki. Zaś dentystki wszystkie nawijają non stop 😜  

Moja tam się nie odzywa...ale ma ładne...oczy😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2219
4 godziny temu, superfarmer02 napisał:

Czyli z częściami większego problemu nie ma tylko trzeba dobrze poszukać? Długo go masz? Jak model? Była kiedyś taką awaria że ziemniaki go na kilka dni bo był problem z częściami? Są tam jakieś kłopotliwe podzespoly który w razie awaria nie idzie dostać? 

 fiat 780 ,od 2015 , Był robiony silnik ,to i zdjęta kabina ,rozciągnięta skrzynia do przejrzenia . Jeden wałek ze skrzyni był problem dostać ,ale podzwoniłem ty i tam ,i okazało się że można dostać za 2800 zł ,lub używka z południa europy za 1800 .Był przeciągnięty gwint  . Zawiozłem do tokarza ,on z szuflady wyciągnął narzynkę ręczną i poprawil ,plus nowa nakrętka . Te poszukiwania trwały ze 3 tygodnie ,i to glownie z mojego powodu gdyż szukalem wałka katalogowego taniego ,a ten była przejściówka. Tłoki ,panewki ,sprzęgła ,pompa oleju ,uszczelki itd. albo kompletami ,albo pojedyńczo,tego to jest .tak ze dwa lata wstecz ,kompletny remont silnika bez remontu pompy paliwa ,sprzęgło ze wszystkimi ,wszelkimi łożyskami ,o ile było potrzebne . To wszystko wyniosło chyba coś 12000 tys . Kurna jedno łożysko oporowe na sprzęgle majster nie wymienił bo myślał że nie dostępne ,a znalazł nowe po złożeniu traktora ,i teraz furczy . Ogólnie części są ,bynajmniej te co do tej chwili były potrzebne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj