superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9243
22 minuty temu, hubertb napisał:

Zdjęcie zrobione 13 mini 

 

Same dziewczyny masz ? Bedziesz musiał zainwestowac w dobre psy do pilnowania za kilka lat, od kawalerów się nie opędzisz, takie ładne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

To jeszcze nie tak strasznie myślałem że 8 z przodu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69
Przed chwilą, jahooo napisał:

Same dziewczyny masz ? Bedziesz musiał zainwestowac w dobre psy do pilnowania za kilka lat, od kawalerów się nie opędzisz, takie ładne

Ha jak się same nie upilnują to i pies czy tata z beizbolem nie pomoże.coś wiem o tym 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Mądre dziewczyny z byle kim się nie zadają , a jak są takie co od młodych lat z kim popadnie grasują... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie szukam solidnej łyżki do ziemi/wapna do ładowarki szerokość 2,4 ale może być tez węższa to sobie poszerzę (oczywiście w dobrej kasie) jakby siewcami coś rzuciło w oczy to podrzućcie tu proszę albo na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
31 minut temu, Bananek napisał:

Powiem Ci coś, a`propos zdjęć. Spróbuj kiedyś wywołać te zdjęcia na papier. Będziesz co najmniej zaskoczony ich jakością. O ile te fotki wyglądają dobrze w telefonie czy PC o tyle na papierze są jedynie średnie. Ostatnio wywołałem 500 zdjęć z telefony i 200 z aparatu kompaktowego) Zgadnij, które mają lepszą jakość. Od tamtej pory jestem na etapie poszukiwań jakiejś lustrzanki. Wiem, że to uciążliwe nosić taki kawał cegły na spacery, ale jakość nie porównywalna. Toteż polecanie takiego czy innego telefonu pokazując jakie robi zdjęcia uważam za niezbyt trafione.

Lustrzanka to nie jest ale w pracy koleżanka robi zdjęcia i odkąd ma 14 lustrzanki nie używa. Mogę zapytać jaka jest jakość tylko za jej telefon to by kupił lustrzankę i obiektyw. Porównujemy tu po za tym zdjęcia z telefonów. 

23 minuty temu, jahooo napisał:

Same dziewczyny masz ? Bedziesz musiał zainwestowac w dobre psy do pilnowania za kilka lat, od kawalerów się nie opędzisz, takie ładne

Same. Narazie pilnuje jej kotka nie zbyt agresywna …..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
hubertb napisał:

Porównujemy tu po za tym zdjęcia z telefonów. 

Zgadza się, ale uprzedzam, że po przelaniu ich na papier już tak pięknie nie jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

potwierdzam, zdjęcia z telefonu dobrze wyglądają na telefonie, albo komputerze, zaniesiesz je do wywołania, i się okazuje że lipa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
23 minuty temu, Bananek napisał:

Zgadza się, ale uprzedzam, że po przelaniu ich na papier już tak pięknie nie jest.

za jakość zdjęć w pierwszym rzędzie odpowiada optyka (fizyczne szkło obiektywu), aparaty ze szklanymi soczewkami dają lepsze zdjęcia niż te z soczewkami wytwarzanymi z plastiku metoda wtryskiwania

po drugie - fizyczna wielkość matrycy i jej producent

jak chcesz mieć piękne zdjęcia z dużą rozpiętością tonalną , to nie na matrycy wielkości dziesiątej części łepka od szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
jahooo napisał:

23 minuty temu, Bananek napisał:

Zgadza się, ale uprzedzam, że po przelaniu ich na papier już tak pięknie nie jest.

za jakość zdjęć w pierwszym rzędzie odpowiada optyka (fizyczne szkło obiektywu), aparaty ze szklanymi soczewkami dają lepsze zdjęcia niż te z soczewkami wytwarzanymi z plastiku metoda wtryskiwania

po drugie - fizyczna wielkość matrycy i jej producent

jak chcesz mieć piękne zdjęcia z dużą rozpiętością tonalną , to nie na matrycy wielkości dziesiątej części łepka od szpilki

Jaśku, ja to rozumiem. Mówię tylko, że można się z lekka zdziwić wywołując zdjęcia na papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
2 minuty temu, Bananek napisał:

Jaśku, ja to rozumiem. Mówię tylko, że można się z lekka zdziwić wywołując zdjęcia na papier.

do przeniesienia w przyzwoitej jakości na papier o rozmiarze 13cm wystarcza matryca 3,2Mpix, jeśli takie zdjęcie wychodzi do d.. z matrycy 16Mpix to raczej nie jest to wina matrycy, tylko całej konstrukcji aparatu

ja używam starego Fuji z trybem RAW i naprawdę można z niego wykrzesać pięknę fotki, tylko jest bardzo ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
jahooo napisał:

ja używam starego Fuji z trybem RAW i naprawdę można z niego wykrzesać pięknę fotki, tylko jest bardzo ciężki

Bezlusterkowiec?


Ja mam finepixa 6500


Teraz chcę lustro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

ja mam finepix 9000

lustro jest dobre - ale na wycieczki motorem strach go zabierać - niestety, jest wrażliwe na wibracje, dołki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

RAW w moim s6500fd bardzo długo się zapisuje. Fakt, że wiele można z tymi zdjęciami później dużo zdziałać przy obróbce, ale ważą dużo i wkurza ten dłuższy zapis na karcie niż zwykłych jpgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, tomek222 napisał:

Jakie padło? przecie A53 ma lepsze bebechy od S8 która topowa była 6 lat temu 🤦

 

Rysuje i objaśniam - żebyś nie musiał się walić po głowie.

Miała S8 czyli topowy, w swoim czasie, (co chyba oczywiste mi się wydawało) model. A teraz patrzy na, co najwyżej, mocno średni model.

7 godzin temu, igor10246 napisał:

co do filmów, teraz to jak z telewizją, poprawność polityczna itd, nic wartościowego, nawet zażartować się boją, tak samo jak np netflix, wychodzi że najbardziej szkalowany jest biały żonaty heteroseksualny mężczyzna o poglądach konserwatywnych 

Ja mam, tak mi się wydaje, mocno lewicowe poglądy, jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe. No ale kuźwa - toć niektorych gowien się oglądać nie da. 

1 godzinę temu, hubertb napisał:

Zdjęcie zrobione 13 mini 

C7FC8951-F62F-49B1-B827-161BD882F42A.jpeg

Swojej połowicy kilka lat temu kupiłem hujaweja p20 i to był telefon, ktory robił najlepiej wyglądające zdjęcia z dotychczas posiadanych. Teraz oddała go matce i nadal chodzi super i zdjęcia nadal nie mają się czego wstydzić. W 2021 kupiłem jej s20 fe, tak k**wa zachwalanego wszędzie - nawet teraz trafiają się porównania gdzie go wrzucają jaki to jest ich i ach i jest z niego dużo mniej zadowolona niż z poprzedniego. Zdjęcia w (w automacie) też wyglądają dużo mniej efektownie niż w starym.

Ja kupowałem sobie takiego tańszego chińczyka, który na papierze i we wszystkich porównaniach niby tak niszczył nawet droższa konkurencję, a jest mocno średni. A ostatnio gdzieś mi podrzuciło, że jeszcze jest gdzieś dostępny, to cena wyższa niż rok temu jak kupowałem 🤦

1 godzinę temu, Stodoła napisał:

Ha jak się same nie upilnują to i pies czy tata z beizbolem nie pomoże.coś wiem o tym 

Jakis filmik kiedyś oglądałem icbyl właśnie tekst "a znasz kogoś, kto kiedyś upilnował?" No i to jest święta prawda. 

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Jeśli chodzi o telefony i tak większość pada po 2-3 latach tzn zacinają się strasznie więc wymiana oczywista jak dla dziecka to doliczyć kwestie upadku, głupich zabaw itd. ostatnio dużo osób poleca Motorolę w testach bardzo dobrze wychodzą. Sam jestem posiadaczem Xiaomi i cała rodzina w sumie je ma, cena do parametrów jest adekwatna. Wiadomo zależy co człowiek oczekuje od telefonu bo sam FB i Netflix to każdy da radę ale jak kwestia grubszych programów gier itd to trzeba lepszy. Co do baterii to i tak codziennie się ładuje jak ktoś użytkuje telefon.

Daron jak dla ciebie to bym proponował srajfona nie wiesza się tyle zdjęcia robi dobre. W firmie góra ma srajfony i plus ich taki że ciężko i to mocno jest wtedy Cię prześwietlić a to też istotne. Wiem że to śmiesznie brzmi ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
13 minut temu, Janeczko napisał:

Jeśli chodzi o telefony i tak większość pada po 2-3 latach tzn zacinają się strasznie więc wymiana oczywista jak dla dziecka to doliczyć kwestie upadku, głupich zabaw itd. ostatnio dużo osób poleca Motorolę w testach bardzo dobrze wychodzą. Sam jestem posiadaczem Xiaomi i cała rodzina w sumie je ma, cena do parametrów jest adekwatna. Wiadomo zależy co człowiek oczekuje od telefonu bo sam FB i Netflix to każdy da radę ale jak kwestia grubszych programów gier itd to trzeba lepszy. Co do baterii to i tak codziennie się ładuje jak ktoś użytkuje telefon.

Daron jak dla ciebie to bym proponował srajfona nie wiesza się tyle zdjęcia robi dobre. W firmie góra ma srajfony i plus ich taki że ciężko i to mocno jest wtedy Cię prześwietlić a to też istotne. Wiem że to śmiesznie brzmi ale...

czasy, gdy ajfon był bezpiecznym telefonem pod względem inwigilacji, dawno minęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Jeśli chodzi o telefony i tak większość pada po 2-3 latach tzn zacinają się strasznie więc wymiana oczywista jak dla dziecka to doliczyć kwestie upadku, głupich zabaw itd. ostatnio dużo osób poleca Motorolę w testach bardzo dobrze wychodzą. Sam jestem posiadaczem Xiaomi i cała rodzina w sumie je ma, cena do parametrów jest adekwatna. Wiadomo zależy co człowiek oczekuje od telefonu bo sam FB i Netflix to każdy da radę ale jak kwestia grubszych programów gier itd to trzeba lepszy. Co do baterii to i tak codziennie się ładuje jak ktoś użytkuje telefon.

Daron jak dla ciebie to bym proponował srajfona nie wiesza się tyle zdjęcia robi dobre. W firmie góra ma srajfony i plus ich taki że ciężko i to mocno jest wtedy Cię prześwietlić a to też istotne. Wiem że to śmiesznie brzmi ale...

Co do telefonów, to jestem starym dziadem i tęsknię za czasami, kiedy te telefony naprawdne się czymś różnily.

Ja to tak bardziej fanboyem nokii byłem - serii e i n. Chyba najmilej wspominam n95. A z wyglądu to E7.

nokia-e7-qwerty-d5b2813ae905163f.jpg

 

Żeby teraz wypuścili taki model na androidzie to od razu bym go brał, niezależnie od ceny. Gdzieś tam jeszcze n97 leży w pokoju...ehh rozmarzylem się. A z motek to najmilej (choć strasznie wolno chodziła) to wspominam e398 :)

A z nowych to wszystko jeden ch*j. Kiedyś zmiana telefonu to dawała jakiś fun. Jakiś przeskok był, a teraz? Troszkę szybciej działa, troszkę lepsze zdjęcia. Wygląda tak samo. Mówię o takich dla zwyklego zjadacza chleba.

A może po prostu człowiek był młody i dlatego wszystko, co z tymi czasami związane, tak idealizuje we wspomnieniach?

Z Xiaomi miałem parę modeli, teraz mam poco x3 pro i nie jestem zachwycony. Motek kilka współczesnych miałem i chyba najbardziej zadowolony byłem. Tylko aparaty mogłyby mieć lepsze. Mówię o takich w przedziale do półtorej kafla, bo więcej mi zwyczajnie żal wydać na telefon. Etat i gospodarka skutecznie zniechęca do kupna lepszego/droższego telefonu. 

A co do złamania zabezpieczeń, to się nie znam, ale myślę, że dla osób się tym zajmujących wszystko jest do zrobienia. 

17 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Czego to ludzie nie wymyślą ,ale jak jest kupiec to wszystko można

Przyklad chłopaków z pracy - pomimo tego, że u nas tereny typowo rolnicze, to mieli za***isty problem żeby do kojców znaleźć słomę w kostkach do ścielenia. Balot za duży i nie mam gdzie postawić. Nie wiem czy większy zbyt na to jest, ale są ludzie, którzy chętnie by kupili, a nie mają gdzie.

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Rysuje i objaśniam - żebyś nie musiał się walić po głowie.

Miała S8 czyli topowy, w swoim czasie, (co chyba oczywiste mi się wydawało) model. A teraz patrzy na, co najwyżej, mocno średni model.

Do 2tyś ciężko o coś lepszego, a przecież Agrest pisał że szuka do tej ceny więc coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Toć.z.tym jego dziadowaniem to żartowałem tylko.

 Po ostatnich zakupach telefonów (ten poco X3 pro i s20 fe) z dystansem podchodzę do tego co jest na papierze i co na jutubach w testach pokazują. Wolę poczekać i poczytać opinie faktycznych użytkowników. A akurat te w przypadku a53 są, z tego co czytałem, dość mieszane. 

Dla mnie tak naprawdę priorytet to bateria, bo czasem cały dzień bez możliwości podladowania. Aparat byłoby fajnie jakby był dobry (na ile oczywiście w tej klasie może być dobry) No i wyslweitlacz. Przedtem tak nie patrzyłem na to, lanjak u siebie mam zwykły, a u połowicy amoled, to jednak jest różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
15 godzin temu, Agrest napisał:

No i wyczaiłeś gdzie tani A53?

Bo o takim dla córki myślę

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-samsung-sm-a536-galaxy-a53-5g-6-128gb-white

18 godzin temu, Grzechooo napisał:

za miesiąc przecenia ten mniejszy na 1649 i wtedy zrobią z tego okazję.

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-samsung-sm-a536-galaxy-a53-5g-6-128gb-white

 

Wróciła " promocja " na ten telefon Samsung A53 w mediaexpert

Sam wczoraj go oglądałem i w mediaexpert był 2099, a dziś z kodem rabatowym 1699 zł. NIe wiem czy rabat obowiazuje jak kupi się ten telefon na fakture vat, kiedys chciałem inny kupić na "fv" to chcieli naliczać cene przed rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale to jest normalna cena na ten telefon a 2000 to wybryk i chwyt marketingowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj