Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pedro2    7226
1 godzinę temu, zbitom793 napisał:

Do kiedy te zdjęcia muszą być dodane? Tak jak wnioski o dopłaty  najpóźniej do 30 czerwca?

Gdzieś mi się obiło o uszy, że do 25 lipca. Ale nie dam ręki. A na co chcesz czekać? Zajmie Ci to max 5min z pobraniem aplikacji 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104
30 minut temu, kanalia2 napisał:

Ludzie zapomnijcie o wysokich cenach za bydło do czasu aż mleko będzie znowu 3 zł za litr. Teraz będą szły masowo krowy od likwidowanych stad, więc jest pretekst do dolowania cen, pamiętacie głupią afere z leżakami rok syfu było teraz zaczynamy cykl nędzy i rozpaczy a nie chwilowo ceny spadły i za 3 miesiące lepiej będzie.

Skończ pier*****

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
39 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tak tak dwa lata pisałeś to samo...

i co pomyliłem się??? ceny nędza były   a cielaki HF nawet za darmo oddawane były. A że 1/3 hodowców wypadła z interesu  to cena wzrosła tak jak teraz jest ze świniami. Ale w europie susza w Hiszpanii masowe wybijanie zwierząt , w polsce zaraz drobne gospodarstwa mleczne bedą się likwidować masowo krowy pujdą pod nóż, nie ma podstaw do podwyżek  a do obniżej. Do tego ubojnie wiedzą ze Ci co hodują  mają cielaki po szopkach, piwnicach i gdzie się tylko da a wiec towaru po szyje, można zacząć dymać kolejne 2 lata. Jak  niebędzie kolejnej wojny, kataklizmu to będzie jak mówie,  a wy sobie możecie tu pisać ze za miesiąc, 3 , rok będzie lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Hodowcy bydła to taki dziwny szczep rolników. Świniarze wiedzą ze lepiej nie będzie a jak jest lepiej to i tak zaraz jebnie  , a hodowcy bydła w cały czas wierzą ze na polskie bydło jest mega zapotrzebowanie a w polsce ucziwośc panuje, zapominają ze każdy  chce Cie wydymać  zaczynając od handlarza który na dzień dobry  po wejsciu na podwórko patrzy na czym uj***ć ?? może skite zróbmy 10 %, a może na wadze 70 kg ujebiemy  a tu krzywy ogon wiec cena w dół , poprzez ubojnie  które albo zanizają wybicie albo jak Biernacki płacą po terminie. Każdy w branży myśli o tym kiedy będzie krach cenowy aby rozpocząć wielkie dymanie rolników  tylko hodowcy błogo wierzą w ciagłe podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
4 godziny temu, kanalia2 napisał:

Ludzie zapomnijcie o wysokich cenach za bydło do czasu aż mleko będzie znowu 3 zł za litr. Teraz będą szły masowo krowy od likwidowanych stad, więc jest pretekst do dolowania cen, pamiętacie głupią afere z leżakami rok syfu było teraz zaczynamy cykl nędzy i rozpaczy a nie chwilowo ceny spadły i za 3 miesiące lepiej będzie.

No ja dziś ostatnie krowy mleczne wywiozłem po 22 latach dojenia.

Został tylko pies i kot.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, makowiaczek napisał:

No ja dziś ostatnie krowy mleczne wywiozłem po 22 latach dojenia.

Został tylko pies i kot.

Z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
4 godziny temu, lamboEVO100 napisał:

Jestem to w stanie zrozumieć ale mam jedno pytanie. Czemu jak cena była wysoka zakłady zrobiły takie zapasy ?

Sytuacja identyczna jak na rynku nawozów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, makowiaczek napisał:

No ja dziś ostatnie krowy mleczne wywiozłem po 22 latach dojenia.

Został tylko pies i kot.

krowa mamka, ale mleczna też dzisiaj ostatnia opuściła gospodarstwo. 

zostało trochę do tuczyc i następne wakacje bez codziennych obowiązków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niech się młodzież wykazuje i rozwojowcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 minuty temu, HF86 napisał:

niech się młodzież wykazuje i rozwojowcy 

Wcześnie na emeryturę. No chyba że bierzemy pod uwagę budżetówkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba na drugą emeryturę zarobić, i w razie biedy na chorobowym posiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, HF86 napisał:

trzeba na drugą emeryturę zarobić, i w razie biedy na chorobowym posiedzieć. 

Tutaj rzadko mówi się o najważniejszym w tym biznesie czyli o zdrowiu. Hodowla, opłacalność, gleba czyli dba się o wszystko poza sobą a później KRUS wyśle zasiłek głodowy i koniec pieśni...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Tutaj rzadko mówi się o najważniejszym w tym biznesie czyli o zdrowiu. Hodowla, opłacalność, gleba czyli dba się o wszystko poza sobą a później KRUS wyśle zasiłek głodowy i koniec pieśni...

Ale i tak miastowy tylko widzi że niski KRUS płacimy. Co z tego że za chorobowe dostanie się 10 czy 15 zł dziennie. Ja mogę płacić ZUS. Odrazu zatrudniam żonę i rodziców na etat. Każdemu po parę tys wypłaty i można chorować czy powiększać rodzinę. A i emerytura wtedy większa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
5 godzin temu, HF86 napisał:

krowa mamka, ale mleczna też dzisiaj ostatnia opuściła gospodarstwo. 

zostało trochę do tuczyc i następne wakacje bez codziennych obowiązków. 

Yhy już to widzę 😁 ile razy już ja rzucałem 🙆 

Zaraz podlaskie limuzyny na olx będą za darmo znowu oddawać 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak 3 tygodnie temu dzwoniłem do Manelskiego to gadał '' Trzymać jeszcze, bo na pewno taniej nie będzie już''

A tu ooo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2023 o 21:37, damianos95 napisał:

Wiesz może czy dostanę coś jak mam byki na ściółce ale na uwięzi ?

Do uwięzi na ściółce też jest dopłatą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
38 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Do uwięzi na ściółce też jest dopłatą .

A mógłbyś powiedzieć ile do sztuki czy na jakiej zasadzie bo w odr nie wiedzą ja wniosek już złożyłem w maju ale podobno można to dopisać ale nikt nic nie wie 

Może być na priv jakbyś mógł co i jak w ARiMR każą do odr w odr nikt nie wie niby są niby nie ma jak pan chcesz to składaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Ale i tak miastowy tylko widzi że niski KRUS płacimy. Co z tego że za chorobowe dostanie się 10 czy 15 zł dziennie. Ja mogę płacić ZUS. Odrazu zatrudniam żonę i rodziców na etat. Każdemu po parę tys wypłaty i można chorować czy powiększać rodzinę. A i emerytura wtedy większa 

Jakie 10/15zł 

Panie teraz to 20zł jest 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj