Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pitraszek    494
2 godziny temu, damianos95 napisał:

A mógłbyś powiedzieć ile do sztuki czy na jakiej zasadzie bo w odr nie wiedzą ja wniosek już złożyłem w maju ale podobno można to dopisać ale nikt nic nie wie 

Może być na priv jakbyś mógł co i jak w ARiMR każą do odr w odr nikt nie wie niby są niby nie ma jak pan chcesz to składaj 

Ja chodziłem do regionalnej to mi zmieniał typ użytkowy na mięsne i kierunek produkcji mięsny opasowy. We wniosku o dopłaty tylko zaznaczasz przy dobrostanie ściółkę. Możesz zrobić korektę wniosku do 17 lipca. Wysyłasz tylko drugi raz wniosek. Poprzedniego nie usuwasz

Edytowano przez Pitraszek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

A ja trochę z innej beczki. Przez awarie prasy nie zdążyłem zwinąć 1h siana, od dwóch tygodni popaduje deszcz i teraz pytanie czy zebrać to luzem i po trochu dawać nawet takie trochę mokre? Zostawić to i czekać na pogodę choć nie zanosi się na to przez następny tydzień czy po prostu zostawić na łące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3235
Tomek0406 napisał:

A ja trochę z innej beczki. Przez awarie prasy nie zdążyłem zwinąć 1h siana, od dwóch tygodni popaduje deszcz i teraz pytanie czy zebrać to luzem i po trochu dawać nawet takie trochę mokre? Zostawić to i czekać na pogodę choć nie zanosi się na to przez następny tydzień czy po prostu zostawić na łące?

jak już więcej pokosu nie będzieesz robił to do wiosny zgnije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Właśnie będę zbierał bo siana mam tak mało. Chyba nigdy nie było u mnie wiosna takiej suszy. Dlatego chcę to wykorzystać i skarmic tylko czy nie przytruja się tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
11 godzin temu, Pitraszek napisał:

Ja chodziłem do regionalnej to mi zmieniał typ użytkowy na mięsne i kierunek produkcji mięsny opasowy. We wniosku o dopłaty tylko zaznaczasz przy dobrostanie ściółkę. Możesz zrobić korektę wniosku do 17 lipca. Wysyłasz tylko drugi raz wniosek. Poprzedniego nie usuwasz

A wiesz jaka kasa jest do tego w sensie samej ściółki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a toto innych belarek w okolicy nie było 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

U mnie rejon warzyw, w obrębie 15 km tylko dwóch nas trzyma bydło. A do 15 balotów nikt tyle km nie przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
48 minut temu, damianos95 napisał:

A wiesz jaka kasa jest do tego w sensie samej ściółki ?

Nie pamiętam. Gdzieś widziałem ile za co ale za dużo tego wszystkiego i wyleciało. 

1 godzinę temu, Tomek0406 napisał:

Właśnie będę zbierał bo siana mam tak mało. Chyba nigdy nie było u mnie wiosna takiej suszy. Dlatego chcę to wykorzystać i skarmic tylko czy nie przytruja się tym

Jak sprasujesz mokre to może być kiepskie. Ja takie kiedyś luzem woziłem i cienko pod dach, soli rzucić jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

No ja też luzem wożę o przesuwaniu tego nawet nie myślę. Tylko już nie będę tego 2 razy brał do ręki i od razu chce im takie dawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwin i owijaj folią jak sianokiszonke , nic się nie zepsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
21 godzin temu, pedro2 napisał:

Yhy już to widzę 😁 ile razy już ja rzucałem 🙆 

Zaraz podlaskie limuzyny na olx będą za darmo znowu oddawać 

Podlaskie limuzyny za darmo to gdzie ??? Bo ja z Podlaskiego i sam mam Limuzyny i w okolicach cena odsadka to 4-5 tysięcy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
19 minut temu, tomaszmab napisał:

Podlaskie limuzyny za darmo to gdzie ??? Bo ja z Podlaskiego i sam mam Limuzyny i w okolicach cena odsadka to 4-5 tysięcy 

a to na podlasiu są limuzyny??? ja myślałem ze tam same wyścigowe ferrari)))). A jeżeli ktoś rzuca bydło to musi mieć stalowe jajca i silną wole bydło to jak  hera piekielnie urzaleznia, każdy ćpun wie ze wikituje ale i tak zarzywa  do puki nie dostanie złotego strzała...... z kopyta)))

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Podlaskie limuzyny za darmo to gdzie ??? Bo ja z Podlaskiego i sam mam Limuzyny i w okolicach cena odsadka to 4-5 tysięcy 

Nie wiesz co to Podlaski limuzyn? 🙆

cos w ten deseń tylko z siurkiem 

SRzk9kpTURBXy84YjA1NDcyZDVmMDAxMWU5YzRlNDM4OGEwMDY2MjAxOC5qcGeSlQMADM0CSc0BSZMFzQSwzQJ23gABoTAB.jpeg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
1 godzinę temu, Kubek378 napisał:

Kto ten gnuj wyciągnie jak grzbietem do sufitu dosięga.....

Bo na Podlasiu taka obsada że nawet w piwnicy stoją 😂

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260

To foto akurat z artykułu jakiegoś o rolniku męczenniku zwierząt. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj