zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

rafal3939    205
16 minut temu, zmechanizowany napisał:

Złóż taki jaki masz ,jak będą chcieli inny to złożysz na etapie poprawek. Mi się nie czepiali tylko musiałem złożyć inny bo miałem rozbieżność w m² między starostwem a gminą.

 

Musisz go narysować na szkicu. Podać długość połaci i na drugim żucie szerokość. Wejście ich nie interesuje ,ważne żeby była tam działalność rolnicza

 

 

Na szkicu możesz go zrobić jak gdyby to był odrębny budynek

 

Takie coś wystarczy?

SAVE_20231215_135607.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz jako osobny budynek w opisie piszesz ...przybudowkanr.1-obora przybodowka nr.2-obora


rafal3939 napisał:

16 minut temu, zmechanizowany napisał:

Złóż taki jaki masz ,jak będą chcieli inny to złożysz na etapie poprawek. Mi się nie czepiali tylko musiałem złożyć inny bo miałem rozbieżność w m² między starostwem a gminą.

 

Musisz go narysować na szkicu. Podać długość połaci i na drugim żucie szerokość. Wejście ich nie interesuje ,ważne żeby była tam działalność rolnicza

 

 

Na szkicu możesz go zrobić jak gdyby to był odrębny budynek

 

Takie coś wystarczy?

SAVE_20231215_135607.jpg

Kąty nanieś.,na moje jakieś 15⁰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Ten że muszę rozbić to na 3 osobne budynki? Czy tylko na tym planie opisać?

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

 

 

25 minut temu, rafal3939 napisał:

Ten że muszę rozbić to na 3 osobne budynki? Czy tylko na tym planie opisać?

 

Weź ich nie słuchaj, przecież to jest jeden budynek. Zrób szkic dachu tak jakbys z góry patrzył  z tymi "przybudowkami", powymiaruj i oznacz spadki dachu jak w tym przykładowym planie sytuacyjnym. Jeśli masz wymiary dachu które ręcznie mierzyles wychodząc  na dach  to nie potrzebne ci kąty. W przykładowym planie sytuacyjnym przy obliczeniach jeśli komuś nie chce się latać po dachu i mierzyć to można sobie obliczyć powierzchnie dachu właśnie używając Wymiarów budynku  ale wtedy trzeba znać kąt. 

W obliczeniach zrób powierzchnie dla każdego z 3 dachów osobno i potem dodaj je razem czyli tak jak zrobiłeś na rysunku to jest elegancko, chociaż można było by dorysować przybudówki na tym górnym rysunku i oznaczyć spadki ale takto jest elegancko

 

 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
2 godziny temu, rafal3939 napisał:

Ten że muszę rozbić to na 3 osobne budynki? Czy tylko na tym planie opisać?

Ja taki budynek jak na 1 zdjęciu  nie dzieliłem nic tylko w całości wymierzyłem ,jak będzie trzeba to się w poprawkach rozbije na 2 ,  drugi też tego podniesienia nie uwzględniałem bo jak by doszło do skutku to będzie to obniżone że się  zrówna z całością dachu 

20231213_113206.jpg

20231213_112444.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jak zobaczą tyle zboża to napewno nie dadzą, za bogaty rolnik. Było chociaż brame zasunąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
18 minut temu, karino25 napisał:

Jak zobaczą tyle zboża to napewno nie dadzą, za bogaty rolnik. Było chociaż brame zasunąć ;)

Specjalnie odsunięte żeby było widać że budynki gospodarcze a nie bóg wie co. 

 

 

3 godziny temu, rafal3939 napisał:

Takie coś wystarczy?

SAVE_20231215_135607.jpg

Ja to rozpisałem tak do tych budynków co są wstawione zdjęcia  powyżej , PS. miał być taki natłok przez dzień że się będzie ciężko zalogować , a tu o godzinie ok.  13 logowało się od strzała i o tej godzinie też wniosek wysłałem . U nas ODR kasuje za wniosek po 400 zł brutto 

20231215_155712.jpg

20231215_155816.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Wstępne podsumowanie pierwszego dnia 2,3 tys wniosków na 31 baniek. źródło arimr

A jaka jest pula? 250mln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103 napisał:

18 minut temu, karino25 napisał:

Jak zobaczą tyle zboża to napewno nie dadzą, za bogaty rolnik. Było chociaż brame zasunąć ;)

Specjalnie odsunięte żeby było widać że budynki gospodarcze a nie bóg wie co. 

 

 

3 godziny temu, rafal3939 napisał:

Takie coś wystarczy?

Ja to rozpisałem tak do tych budynków co są wstawione zdjęcia  powyżej , PS. miał być taki natłok przez dzień że się będzie ciężko zalogować , a tu o godzinie ok.  13 logowało się od strzała i o tej godzinie też wniosek wysłałem . U nas ODR kasuje za wniosek po 400 zł brutto 

Będzie dobrze....,A jak coś nie tak to i tak będą chcieli poprawki, to będziesz dział, nie wiem jak teraz ,ale w popr,ednim nabór,e dawali krótkie terminy ba poprawki czy dostarczenie brakujących dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
28 minut temu, karino25 napisał:

Wstępne podsumowanie pierwszego dnia 2,3 tys wniosków na 31 baniek. źródło arimr

A jaka jest pula? 250mln?

Dzień się jeszcze nie skończył , ale to największe uderzenie już minęło teraz co dzień będzie wzrastać wniosków , ale raczej już nie lawinowo , myślę że w pierwszych dniach do max 1 tys wniosków , i z każdym dniem coraz mniej tego będzie , na koniec przyszłego tygodnie będzie chyba wiadomo wstępnie czy ci bez punktów mają szansę się załapać , z tego co piszesz , niech będzie że do końca dnia będzie 2,5 tys wniosków , to średnio jeśli będą mieli zwrot po 15.000 zł  to jest złożone wniosków na ok. 38 mln . To jak by była pula 250 mln , to złożone jest na 15% puli . Myślę że jak do świąt nie przekroczy wniosków na  50-60% puli to będzie duża szansa że by się wszyscy załapali , a może coś pule zwiększą   @karino25 na którą dokładnie godzinę szacowali te złozone wnioski ?

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7256
32 minuty temu, zmechanizowany napisał:

Będzie dobrze....,A jak coś nie tak to i tak będą chcieli poprawki, to będziesz dział, nie wiem jak teraz ,ale w popr,ednim nabór,e dawali krótkie terminy ba poprawki czy dostarczenie brakujących dokumentów.

Teraz 14dni na poprawki. Podstawowa zmiana bo wszyscy narzekali na 7dniowy czas na uzupełnienie 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
18 godzin temu, karino25 napisał:

Wstępne podsumowanie pierwszego dnia 2,3 tys wniosków na 31 baniek. źródło arimr

A jaka jest pula? 250mln?

Czyli na luzie do nowego roku ludzie będą mogli składac. A nawet jak ktoś ma te 8 punktów to i pewnie będzie mógł złożyć ma koniec naboru a i tak dostanie. Gorzej ci co mają 3 punkty a ci co mają 0 punktów to mogli i złożyć wnisoki jako pierwsi a i tak nie wiadomo czy dostaną bo o wszystkim decydują punkty a dopiero później czas złożenia wniosku. Czyli nie potrzebnie wprowadzona panika. 

Pewnie te pytanie już było, ale zapytam jeszcze. Czy obróbka też się wlicza w m2 blachy?

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
Ogon988 napisał:

Tak, powiadomienie SMS + email w zaleznosci co się podało 

 

 

Właśnie ja ani to ani to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121 napisał:

18 godzin temu, karino25 napisał:

Wstępne podsumowanie pierwszego dnia 2,3 tys wniosków na 31 baniek. źródło arimr

A jaka jest pula? 250mln?

Czyli na luzie do nowego roku ludzie będą mogli składac. A nawet jak ktoś ma te 8 punktów to i pewnie będzie mógł złożyć ma koniec naboru a i tak dostanie. Gorzej ci co mają 3 punkty a ci co mają 0 punktów to mogli i złożyć wnisoki jako pierwsi a i tak nie wiadomo czy dostaną bo o wszystkim decydują punkty a dopiero później czas złożenia wniosku. Czyli nie potrzebnie wprowadzona panika. 

Pewnie te pytanie już było, ale zapytam jeszcze. Czy obróbka też się wlicza w m2 blachy?

podajesz powierzchnię w m² nowo powstałego dachu po modernizacji wraz z obróbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

Jakby kogos interesowalo wrzucam odpowiedz ARIMR nt. Wystajacego budynku na dzialke sasiada. Zlozylem co sobie zazyczyli, no ale wiadomo- na dwoje babka wrozyla i zalezy na kogo sie trafi. 

IMG_20231216_132808.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7256
1 godzinę temu, goraj555 napisał:

Właśnie ja ani to ani to

A potwierdziłeś przy wypełnianiu wniosku maila i telefon? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
3 godziny temu, goraj555 napisał:

Dostaliście potwierdzenie SMS po wysłaniu wniosku przez was bądź przez osobę co wam robiła?

Skoro nie dostałeś potwierdzenia , to by wychodziło że twój wniosek nie został wysłany , bo potwierdzenie powinno przyjść od razu z automatu , (mi przyszło może po 20-30 sekundach po wysłaniu) . może nie masz zarejestrowanego kontaktu do kontaktów elektronicznych z arimr , czy jakoś tak to zwał , ( pisałeś już wcześniej jakiś wniosek przez pue  drogą elektroniczną np na dopłaty do zbóż czy innych rzeczy ? bo być może takie dane musisz uzupełnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
mysza103 napisał:

3 godziny temu, goraj555 napisał:

Dostaliście potwierdzenie SMS po wysłaniu wniosku przez was bądź przez osobę co wam robiła?

Skoro nie dostałeś potwierdzenia , to by wychodziło że twój wniosek nie został wysłany , bo potwierdzenie powinno przyjść od razu z automatu , (mi przyszło może po 20-30 sekundach po wysłaniu) . może nie masz zarejestrowanego kontaktu do kontaktów elektronicznych z arimr , czy jakoś tak to zwał , ( pisałeś już wcześniej jakiś wniosek przez pue  drogą elektroniczną np na dopłaty do zbóż czy innych rzeczy ? bo być może takie dane musisz uzupełnić 

Nr telefonu jest zarejestrowany. Jak wszedłem na wniosek jeszcze raz to wyskoczyło, że juz wniosek został złożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

Powinienes dostac smsa z kodem weryfikacyjnym, i maila z linkiem aktywacyjnym jak te dwie pozycje wypelniles na koncu wniosku. Pozniej potwierdzenie  zlozenia wniosku z nr sprawy przychodzi na oba te zrodla( telefon +mail). 

Edytowano przez Celownik07
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521

Jak podejdzie do tego starostwo i agencja jak przy wymianie eternitu chciałbym zrobić wyższe wejście na poddasze i podnieść dach w tym miejscu co są drzwiczki na oborze? Wspomnieć od razu o tym we wniosku w opisie przedsięwzięcia?

Co trzeba mieć ze sobą idąc do starostwa w celu zgłoszenia wymiany pokrycia dachowego?

Czy orientuje się ktoś czy firmy produkują blachę T18 w kawałkach 9m długość? Taką mam szerokość dachu na garażu jednospadowym.

IMG_20231216_130956.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj