zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Ogon988    22
36 minut temu, Roxer napisał:

Czy jeżeli w pierwszym naborze nie wykorzystałem limitu 500m^2, to w tym i tak mimo wszystko nie mogę startować?

 

Przechwytywanie3432423423.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

wniosek wypelniony i zapisany roboczo . prościzna.

załączniki muszą byc w formie skanu czy mogą być zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
3 godziny temu, radekz200 napisał:

po wiele blacha?

Wszystko zależy jaka blacha bo pewnie widełki są duże 20 - 60 zł/m2 . Co do blachy to u mnie jeśli by wniosek przeszedł to blacha będzie z filcem , (chyba najwygodniejsza z pracami) bo wystarczy eternit zrzucić i od razu położyć blachę , a bez filca to już trzeba przybić folie , potem kontr łaty , i dopiero blachę , zliczając wszystko to ta blacha z filcem może wyjść nawet taniej 

 

3 godziny temu, pedro2 napisał:

Majster dogadany, blacha też, zaliczka poszła, drzewo się wycina, trak dogadany.

Daj spokój, będę się bawił tu wysłać, tu nie wysłać, tu pamiętaj, że wysłałeś, a tam nie 😁 nie mam czasu ani ochoty na takie zabawy nie dające żadnych korzyści, a tworzących tylko niepotrzebne problemy. 

Niech sobie każdy robi jak uważa. to nic nie kosztuje

Ja też mapki z geodezji mam , w starostwie , co jakie zgłoszenia i oświadczenia trzeba było zrobić ze zmianą pokrycia też mam,  zdjęcia porobione , metry dachów wyliczone (430 m2), byłem w gminie zgłosić o zabranie zabranie azbestu , to dała mi taki formularz do wypełnienia , nie wiem czy takie coś przejdzie , czy trzeba na jakimś blankiecie arimr to zgłosić 

20231213_133647.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7320
19 minut temu, mysza103 napisał:

Wszystko zależy jaka blacha bo pewnie widełki są duże 20 - 60 zł/m2 . Co do blachy to u mnie jeśli by wniosek przeszedł to blacha będzie z filcem , (chyba najwygodniejsza z pracami) bo wystarczy eternit zrzucić i od razu położyć blachę , a bez filca to już trzeba przybić folie , potem kontr łaty , i dopiero blachę , zliczając wszystko to ta blacha z filcem może wyjść nawet taniej 

 

Ja też mapki z geodezji mam , w starostwie , co jakie zgłoszenia i oświadczenia trzeba było zrobić ze zmianą pokrycia też mam,  zdjęcia porobione , metry dachów wyliczone (430 m2), byłem w gminie zgłosić o zabranie zabranie azbestu , to dała mi taki formularz do wypełnienia , nie wiem czy takie coś przejdzie , czy trzeba na jakimś blankiecie arimr to zgłosić 

20231213_133647.jpg

Zal_3_do_Instrukcji_-_wzór_formularza_zgłoszenia_azbestu (1).pdf

Wzięli u mnie w gminie bez gadki. Ale wiem, że niektóre robią problemy, że ma być na ichniejszym.

Byłem pierwszy ze zgłoszeniem 🤪 facetka mówi o to teraz się zaczną pielgrzymki 

  • Like 1
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Pytanie czy warto sładać u mnie 13400 zwrotu , gmina na raz nie weżmie eternitu , bo u nas maksimum 1000 zł zwrotu dają , jak założe bez dotacji to co rok złoże wniosek i przez 5 lat go sie pozbęde, a jak wszystko na raz to może zaplace z 4-5 tysi , wtedy nie warto sie czapkować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
3 godziny temu, karino25 napisał:

wniosek wypelniony i zapisany roboczo . prościzna.

załączniki muszą byc w formie skanu czy mogą być zdjęcia?

gdzie jest ten wnosek bo ja na stronie widzę tylko same załączniki i instrukcje wypełniania a wniosku brak


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Brać zaliczkę? Dużo to załatwiania żeby potem jeździć podpisywać weksel? Czy lepiej bez zaliczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Pytanie czy warto sładać u mnie 13400 zwrotu , gmina na raz nie weżmie eternitu , bo u nas maksimum 1000 zł zwrotu dają , jak założe bez dotacji to co rok złoże wniosek i przez 5 lat go sie pozbęde, a jak wszystko na raz to może zaplace z 4-5 tysi , wtedy nie warto sie czapkować 

U mnie zwrotu by wychodziło coś koło 16,000 zł , a co do zabierania przez gminę eternitu to jak że 1 tys gmina daje , bo albo ja cię nie rozumie , albo ty coś zle piszesz ? U nas po prostu zgłaszasz o odbiór i tyle , facetka mi wczoraj powiedziała że na ten rok już jest pula wyczerpana , ale jak złożysz wniosek to wpisują cię na listę i tyle , ty ten eternit składujesz gdzie ci pasuję , dobrze żeby to owinąć folią , i taka sterta sobie czeka aż twoja kolej dojdzie , rok- dwa - trzy lata i w końcu ci to biorą jednym rzutem , a nie że co roku zgłaszasz i ci zabierają po parę płyt . Przecież to parodia by była 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25 napisał:

wniosek wypelniony i zapisany roboczo . prościzna.

załączniki muszą byc w formie skanu czy mogą być zdjęcia?

Zalaczniki formie skanu ,j składałem


miwigos napisał:

Pytanie czy warto sładać u mnie 13400 zwrotu , gmina na raz nie weżmie eternitu , bo u nas maksimum 1000 zł zwrotu dają , jak założe bez dotacji to co rok złoże wniosek i przez 5 lat go sie pozbęde, a jak wszystko na raz to może zaplace z 4-5 tysi , wtedy nie warto sie czapkować 

Składaj, Gmina kiedy odbierze, toich nie obchodzi,ARiMR musi mieć tylko zaświadczenie ,że zgłosiłeś.


Ogon988 napisał:

Brać zaliczkę? Dużo to załatwiania żeby potem jeździć podpisywać weksel? Czy lepiej bez zaliczki?

Zaliczkę sobie daruj, bo chcą osobny numer konta, Weksel i tak trzeba podpisać w wojewódzkim oddziale ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543
55 minut temu, mysza103 napisał:

U mnie zwrotu by wychodziło coś koło 16,000 zł , a co do zabierania przez gminę eternitu to jak że 1 tys gmina daje , bo albo ja cię nie rozumie , albo ty coś zle piszesz ? U nas po prostu zgłaszasz o odbiór i tyle , facetka mi wczoraj powiedziała że na ten rok już jest pula wyczerpana , ale jak złożysz wniosek to wpisują cię na listę i tyle , ty ten eternit składujesz gdzie ci pasuję , dobrze żeby to owinąć folią , i taka sterta sobie czeka aż twoja kolej dojdzie , rok- dwa - trzy lata i w końcu ci to biorą jednym rzutem , a nie że co roku zgłaszasz i ci zabierają po parę płyt . Przecież to parodia by była 

Do tysiąca tylko wzracają , mało kasy mają

 Macie wzór planu dachu ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Do tysiąca tylko wzracają , mało kasy mają

 Macie wzór planu dachu ?

Wszędzie mają mało kasy , ale jest zazwyczaj tak jak pisałem że robią listę i pomału to zabierają według listy , a jak ktoś nie chce czekać to wówczas robi to na swój koszt , ale szczerze mówiąc to nikogo takiego nie znam , bo co ci to przeszkadza złożyć gdzieś w stertę i niech leży nawet i 10 lat , aż w końcu wezmą , Swoją drogą skoro piszesz że dopłacają 1000 zł , to ile ton tego eternitu w tych pieniądzach dadzą radę odebrać ? jaka cena jest odebrania 1 tony eternitu?  bo może za ten 1 tysiąc z całego dachu ci wezmą  I już sobie to mniej więcej znalazłem . 1 metr eternitu waży 12-15 kg , więc w twoim przypadku tego eternitu będzie ok 4 ton , więc tak jak piszę za ten 1000 zł  to by prawie na całość starczyło na odebranie prawie  Firm oferujących usługi usuwania azbestu jest całkiem dużo, gorzej z wysypiskami skłonnymi odbierać toksyczne odpady. Docelowo ma ich być 56. Usunięcie i wywóz azbestu kosztuje ok. 350 zł/tona; ciężar pokrycia to średnio 1,5-2,5 t.

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
5 godzin temu, robercikj100 napisał:

gdzie jest ten wnosek bo ja na stronie widzę tylko same załączniki i instrukcje wypełniania a wniosku brak

musisz sie zalogować na stronę epue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

nie wiem. w razie "w" budzik nastawiony zeby wyslac. Otworza sie odry i inne doradzctwa to zacznie sie młyn.(moja opinia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07 napisał:

nie wiem. w razie "w" budzik nastawiony zeby wyslac. Otworza sie odry i inne doradzctwa to zacznie sie młyn.(moja opinia)

Nie panikujcie. W poprzednim naborze wysyłałem pod koniec naboru ,bo robiłem sam i zanimwszystko sompletowalem ,to trochę zeszło, i też się załapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj