zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

mysza103    2500

Dla mnie żeby tylko wypłacili , to mogą wypłacać za pół roku czy za rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

Dostałem wiadomość że jest umowa wraz z pismem o przyznaniu wsparcia. Termin realizacji wpisywałem do jesieni tego roku. Widziałem że przedłużyli termin o 6 miesięcy, termin trzeba aneksować odrazu czy po podpisaniu umowy? Czy to z automatu jest termin dłuższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

mozna zmienic łaty na nowe?

Dnia 27.04.2024 o 18:49, mysza103 napisał:

Ja cały czas mam wniosek jako zarejestrowany , i nic więcej,  ale pomału ruszyłem z robotą 

20240427_165029.jpg

20240427_165157.jpg

zmieniałes łaty ?bo podobno nie wolno ingerowac w konstrukcje dachu a te stare łaty w moim przypadku to szmelc od cięzaru eternitu i jak ich nie zmienic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

A gdzie masz napisane że nie mozna łat zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    462

Ingerencja w konstrukcję polega na zmianie kształtu więźby dachowej - wymiana łaty na taką samą tylko, że zdrową nie nosi "znamion tego czynu"


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Jak to jest z tą umową. Dostałem umowę przez neta. Przysyłają jeszxze papierowa czy trzeba się umówić w Warszawie na podpisanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
2 minuty temu, krzychu121 napisał:

Jak to jest z tą umową. Dostałem umowę przez neta. Przysyłają jeszxze papierowa czy trzeba się umówić w Warszawie na podpisanie? 

odczytanie umowy jest równoważne z akceptacją, w warszawie to się aneks podpisuje że jakbyś chciał sprzedać za 2 lata to stodole to żona będzie musiała oddać dofinansowanie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Napewno? Bo dziś mi znajomy mówił że doradca jemu mówił że trzeba do Warszawy jechać a byłem pewny że jest tak jak piszesz. Odczytanie umowy= akceptacja i podpisanie. To potem tylko po wymianie dachu. Robię zdjęcia i wysyłam jakiś wniosek? I wsio ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
5 godzin temu, kazik6 napisał:

mozna zmienic łaty na nowe?

zmieniałes łaty ?bo podobno nie wolno ingerowac w konstrukcje dachu a te stare łaty w moim przypadku to szmelc od cięzaru eternitu i jak ich nie zmienic

 

Oczywiście że  można,  możesz zmienić nawet całą więźbę dachową jeśli tylko będą te same parametry,  u mnie na jednym dachu zmieniłem 2 łaty,  a teraz się wziąłem za drugi budynek , a że ojciec miał tam gołębnik to trochę krokwie deko niepewne , więc z jednej strony dachu będą wstawione krokwie i łaty żeby to wzmocniło wszystko , a będzie to wyglądało mniej więcej tak

20240517_204642.jpg

20240517_204553.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798

Na tym "plakacie" ma być imię, nazwisko i adres czy tylko imię i nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    90

co oddział to inne wymagania. u mnie z adresem. i też ilość tablic. jedni wystarczy zbiorcza tablica a innym oddziale musi być na każdy budynek osobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

faktura na blache potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inversor    16
Dnia 17.05.2024 o 20:20, krzychu121 napisał:

Napewno? Bo dziś mi znajomy mówił że doradca jemu mówił że trzeba do Warszawy jechać a byłem pewny że jest tak jak piszesz. Odczytanie umowy= akceptacja i podpisanie. To potem tylko po wymianie dachu. Robię zdjęcia i wysyłam jakiś wniosek? I wsio ? 

Pojechać do oddziału trzeba żeby podpisać weksel, np. żeby dostać zaliczkę.

Umowa jest podpisana z momentem odczytania.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0
10 godzin temu, Inversor napisał:

Pojechać do oddziału trzeba żeby podpisać weksel, np. żeby dostać zaliczkę.

Umowa jest podpisana z momentem odczytania.

Ile dni jest na odczytanie wiadomości z umową od powiadomienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inversor    16

Nie ma chyba takiego zastrzeżenia że trzeba to zrobić w ciągu ileś dni. Podejrzewam że trzeba to zrobic przed planowanym rozpoczęciem prac, a czy to zrobisz dzień czy 4 miesiące przed to bez różnicy. Abyś zmieścił sie w planowanej dacie zakończenia prac we wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0
Napisano (edytowany)

Mam na myśli że w ciągu ilu dni muszę zaakceptować umowę o przyznaniu pomocy od dnia w którym dostałem smsa.

Na poprawki jest chyba 14 dni na odczytanie, a w przypadku umowy o przyznaniu dofinansowania?

Edytowano przez ursus219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
Dnia 20.05.2024 o 21:54, ursus219 napisał:

 

Na poprawki jest chyba 14 dni na odczytanie, a w przypadku umowy o przyznaniu dofinansowania?

14 dni to masz czasu aby poprawki złożyć,  a nie na odczytanie

 

Dnia 20.05.2024 o 21:01, Inversor napisał:

 Podejrzewam że trzeba to zrobic przed planowanym rozpoczęciem prac, a czy to zrobisz dzień czy 4 miesiące przed to bez różnicy. Abyś zmieścił sie w planowanej dacie zakończenia prac we wniosku. 

Ja jeden budynek już  zrobiłem i za drugi pomału się  zacząłem brać,  a parę dni temu przyszedł mi dopiero SMS żeby uzupełnić poprawki , a po kontakcie z osobą prowadzącą i informacji że już na jednym budynku jest pokrycie zmienione i drugi budynek jest w trakcie zrzucania eternitu , dostałem odpowiedź że już po 15 stycznia mogłem zmieniać pokrycie na własne ryzyko , bo nie ma nigdzie zapisu że jakie miś umowami nie wolno niczego robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    695

Równo 3 miesiace od przesłania ostatnich poprawek - telefon od  osoby prowadzącej wniosek (już wczoraj czekałem na ten telefon). Wniosek do odrzucenia. Budynek za dużo wystaje na działce sąsiada. do wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7526

Za dużo 🤣 

A to są jakieś normy ile może max stać u sąsiada żeby przeszło? 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
3 minuty temu, pedro2 napisał:

Za dużo 🤣 

A to są jakieś normy ile może max stać u sąsiada żeby przeszło? 🤭

kiedy ruszasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
3 minuty temu, pedro2 napisał:

Na wiosnę

to nie w tym roku 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj