Inversor

Members
 • Ilość treści

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

16 Good

O Inversor

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W moim przypadku umówiłem się przez tel z prowadzącą sprawę w lubelskim oddziale. Mam się do niej zgłosić i podpisać weksel, a ona pójdzie z tym dalej.
 2. Tak, rośliny z pozytywnym wpływem. Rzodkwi oleistej nie ma w wykazie upraw mających pozytywny wpływ. Posiałem jeszcze raz łubin, może wyjdzie z gleby. Nie muszę go zbierać, pójdzie pod talerzówkę to gleba na tym zyska.
 3. Na jednym kawałeczku bardzo słabej ziemi zasiałem za głęboko + robal zrobił swoje. Poszedł oprysk na chwasty i na robala ale już nic z tej uprawy nie będzie. Przydałoby się jeszcze coś zasiać bo brakuje mi dziesiątych procenta na zróżnicowaną strukturę upraw. Może być pod talerzówkę ale żeby coś wyszło z ziemi. Myślę nad łubinem żółtym słodkim. Wysokie prawdopodobieństwo zeżarcia przez zwierzynę ale bardziej toleruje słabe stanowisko. Ma ktoś może z 50kg do sprzedania? Może jakieś inne propozycje?
 4. Nie ma chyba takiego zastrzeżenia że trzeba to zrobić w ciągu ileś dni. Podejrzewam że trzeba to zrobic przed planowanym rozpoczęciem prac, a czy to zrobisz dzień czy 4 miesiące przed to bez różnicy. Abyś zmieścił sie w planowanej dacie zakończenia prac we wniosku.
 5. Proszę o radę/opinię, pszenica w fazie od 41 do 49, w niektórych miejscach widać kłos w pochwie. T1 zrobione 11.04 Duet na start 130%. Na T2 kupiony Priaxor + Protiokonazol ale z racji suszy i małej presji chorób odwlekałem ochronę. W tygodniu prawdopodobny deszcz, więc planuję pojechać w sobotę z opryskiem już chyba na T2/T3. Czy jechać z tym co mam plus ewentualnie metko/tebu? Czy zostawić Priaxor na pszyszły rok i jechać protio + metko/tebu? Pszenica zapowiada się dobrze, gleby III i IV klasa.
 6. Pojechać do oddziału trzeba żeby podpisać weksel, np. żeby dostać zaliczkę. Umowa jest podpisana z momentem odczytania.
 7. Trinity 2l/ha, Mistral 0,2kg/ha, Command 0,05l/ha + Adiuwant doglebowy. Oprysk po deszczu na wilgotną glebę, więc tak jak powinno być. Chwastów trochę puściło ale niektóre wyszły już żółte. Na pewno nie wyczyściło wszytkiego do zera. Łubin w niektórych miejscach miał blade listki, możliwe że na zakładkach.
 8. Przy gęstym siewie będzie mniej chwastów ale większa presja chorób. Łan jest słabo wietrzony. W zeszłym roku robiłem próby z gęstszym i rzadszym siewem. Tam gdzie był gęsto posiany to był piękny, wyrośnięty, wysoki ale grzyb go męczył (i przytulia ale to ze względu na zanieczyszczony materiał siewny), a tam gdzie rzadko to grzyba było dużo mniej ale chwastów więcej. W tym roku posiałem tylko rzadko, ok. 175kg/ha (siła kiełkowania ok. 80%) siewnikiem co drugą redlicę i na chwasty dałem Trinity, Mistral, Command.
 9. woj. Lubelskie, powiat bialski 20.04 - wysłane poprawki 08.05 - przyszła umowa punkty za wiek i bezrobocie
 10. Dokładnie o to chodzi. Dociekliwa osoba kontrolująca może się przyczepić że do ozimin sianych jesienią w zeszłym roku znałem oznaczenia działek z wniosku robionego teraz. Ale podejrzewam, że aż tak dociekliwi nie będą i zrobię oznaczenia zgodnie z wnioskiem z tego roku. Aby plan był + badania gleby
 11. Do osób które wykonały plan nawozowy do ekoschematu: Jak macie ogarnięte oznaczenia działek rolnych? Myślałem, że w plan wpiszę oznaczenia zgodne z wnioskiem na ten rok ale co w przypadku planu dla ozimin wysianych jesienią 2023? Tak jak wyżej pisali, chcę go "wydrukować" teraz, mam badania dla wszystkich działek, najwcześniejsze z początku września 2023 czyli przed siewem ozimin, czyli mogę mieć plan nawozowy dla ozimin 2023 i jarych 2024 tylko jak oznaczyć działki rolne żeby nie było do czego się przyczepić?
 12. Czy ktoś zna środek żeby zniszczyć pozostałości rzodkwi oleistej po międzyplonie w pszenicy jarej która się krzewi?
 13. Czy przy składaniu wniosku wszystkie zdjęcia, plany itp wysyłaliście w oddzielnych plikach (.jpg, .pdf) czy wszystko w jednym? Ja wysłałem w 1 załączniku (.pdf) w którym był plan sytuacyjny, wymiary dachów, zdjęcia dachów, detali z eternitu. Dostałem listę poprawek i mam dołączyć m.in. zdjęcie detalu ukazujące część eternitu. Te zdjęcia są dołączone w powyższym jednym pliku, więc nie bardzo wiem co im nie pasuje. Chcą zdjęcia w oddzielnych plikach?
 14. Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale zgodnie z ustawą o podatku rolnym Art. 12: "Zwalnia się od podatku rolnego: 1) użytki rolne klasy V, VI i VIz"
 15. Mam położoną na jednym budynku taką blachę 3 lata temu z identycznymi przetłoczeniami i teraz też będę taką kładł. Tak jak wyżej, im więcej przetłoczeń tym bardziej sztywna.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj