ursus219

Members
 • Ilość treści

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

11 obserwujących

O ursus219

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2523 wyświetleń profilu
 1. Dostałem wiadomość że jest umowa wraz z pismem o przyznaniu wsparcia. Termin realizacji wpisywałem do jesieni tego roku. Widziałem że przedłużyli termin o 6 miesięcy, termin trzeba aneksować odrazu czy po podpisaniu umowy? Czy to z automatu jest termin dłuższy?
 2. tak, dzwoniła firma że przeprowadza kontrole dla arimr i przyślą mi na email co potrzebują. przysłali druk tego oświadczenia i mam tam zaznaczyć o tym sor i nawożeniu czy stosowałem czy nie oraz rejestr zabiegów agrotechnicznych, babka powiedziała że ich interesują teraz te działania wymieszanie słomy z glebą itp. i mam 14 dni żeby odesłać Czyli wynika z tego że można nawozić pod poplon, bo wszędzie podają że jest zakaz używania środków ochrony roślin. Patrząc logicznie to ten obornik zastosowany we wrześniu zacznie działać w przyszłym roku więc według mnie to nie jest nawożenie poplonu. Podają że można to interpretować różnie więc według mnie nie powinni tworzyć problemu o to? obornik był początek września i składałem oświadczenie o wymieszaniu w ciągu 12 godzin. Poplon posiałem tydzień później. Czy wpisać koniec września że był wysiew polonu to będzie dłuższa przerwa? Ogólnie to kolejność powinna być okej bo ekoschematy wypełniałem w odr i według doradcy tak miało być dobrze Pytanie Czy możliwe jest zrealizowanie praktyki „wymieszanie obornika” oraz międzyplonu na tej samej działce, w jednym roku, jeśli obornik zastosujemy pod koniec sierpnia a międzyplon pod koniec września? Czy są jakieś ograniczenia, co do stosowania nawożenia pod międzyplon? Odpowiedź Tak, dopuszczalne jest łączenie tych ekoschematów. z tej odpowiedzi wynika że można tak robić. tylko czy na oświadczeniu zaznaczać że to nawożenie poplonu?
 3. Mam na tej samej działce ekoschemat wymieszanie obornika w ciągu 12 godzin oraz międzyplon ozimy. Jest to pole pod buraki, wywiozłem obornik, wymieszałem, później była orka i siew poplonu na zime, gorczycy i jęczmienia. Aktualnie mam kontrole z ekoschematów i muszę wypełnić oświadczenie czy stosowałem lub będę stosował środki ochrony roślin i czy było lub będzie nawożenie tego poplonu. I teraz ten obornik oni uważają że to jest nawożenie pod poplon czy nie?
 4. Mam pytanie odnośnie rozliczania w emikrofirma. Rozliczam sam vat od lipca tego roku przez emikrofirma, a dostałem teraz fakturę korygującą do faktury z października zeszłego roku. Jak wrzucić tą fakturę do systemu jeśli nie mam w nim tamtej faktury, jak wrzucę zeszłoroczną fakturę to będzie podwójnie zaksięgowana? Czy poprostu wrzucić jako normalną fakturę sprzedaży? Tylko jak wtedy zaznaczyć że to korekta tamtej faktury?
 5. Przechodzę na rozliczanie vatu samemu bo księgowa zamyka biuro i chce sam rozliczać. Mam pytanie odnośnie rozliczania w tym e mikrofirma, czy rejestr środków trwałych które nabyłem do tej pory trzeba wprowadzić do tego systemu? Jeśli tak, to w jaki sposób? Te faktury które będę teraz samemu wprowadzał to się zaznacza czy jest to środek trwały, a nie wiem co zrobić z tymi środkami trwałymi, które do tej pory nabyłem. A dobrze by było je mieć w tym systemie razem z tymi które będę nabywał. Podpowie ktoś?
 6. wczoraj poszedł zabieg 1l corzal, 0,3 ethofol, 1l jupiter, 0,2l buster, 50ml solider z adiuwantem. Dzisiaj poszedł lontrel 0,15l i 90ml solidera z adiuwantem. Czy przypali je po takiej dawce solidera w przeciągu dwóch dni? Buraki 6-8 liści
 7. Będą chcieli jak najwięcej wniosków uwalić żeby nie musieli za dużo dokładać ponad budżet z kpo
 8. Zgłaszał ktoś w Gnieźnie wymiane eternitu? Potrzeba mapke czy wystarczy z geoportalu?
 9. Status wniosku z zarejestrowany zmienił się na uzupełnienia. Mam tylko dokument w pdf potwierdzający złożenie wniosku i podgląd wniosku który składałem. Nie ma żadnego pliku z poprawkami, we wniosku też nic nie ma poprawianego. Nie dostałem smsa ani maila. Czekać dalej czy jest błąd i trzeba do arimr się kontaktować?
 10. Zielony kolor to był z piątku i przez cały weekend się wyświetlał, a giełda była zamknięta
 11. Woźniak dopłaca za parametry? Na umowach które są na ich stronie nic tam nie ma?
 12. Handlował ktoś z firmą grobla agri koło słupcy? Jak wychodzą u nich parametry i czy płacą w terminie?
 13. Przy cenie rzepaku 3300 netto wychodzi mi według wyliczeń 150 zł/t dopłaty w Kruszwicy. Faktycznie tyle dopłacają czy na miejscu się okaże według ich badań że ledwie łapie podstawowe parametry?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj