odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

mysza103    2462
16 minut temu, miwigos napisał:

Zioło to niektórzy u nas palą jedynie, u nas  pszenica, rzepak , burak i kuku, nic innego nie wchodzi w gre

Nie wiem co u was sieją , wiem natomiast że piszesz tak jak by w całej Polsce nie siali nic innego co tam u was sieją 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
20 minut temu, miwigos napisał:

Zioło to niektórzy u nas palą jedynie, u nas  pszenica, rzepak , burak i kuku, nic innego nie wchodzi w gre

Ja pamiętam stare piękne czasy jak zioła to niektórzy nie palili 😉 ale jak to mówią to se ne wrati 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
16 minut temu, mysza103 napisał:

Nie wiem co u was sieją , wiem natomiast że piszesz tak jak by w całej Polsce nie siali nic innego co tam u was sieją 

W wiekszości sieją to co ja napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Zeszły dopłaty znajomemu 22 r  było to 17 tys ,za 23 r 27 tys i parę groszy, bez produkcji zwierzęcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Panowie ja dobrze rozumiem ugorowanie, mogę teraz zasiać groch, lub zboże a po żniwach zasiać miedzyplon na ugorowanie?

Bo już owies rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
14 minut temu, ws71 napisał:

Zeszły dopłaty znajomemu 22 r  było to 17 tys ,za 23 r 27 tys i parę groszy, bez produkcji zwierzęcej 

Teraz jest lepiej w dopłatach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Cześć, uprawa uproszczona dalej obejmuje od 1 stycznia do 31 grudnia okres?

Mam pszenice ozima posiana po soi w talerzowke, jak bym dał na jesień jakieś poplony zimowe na okrywę po agregacie podorywkowym i zostawił do kolejnego roku pod kukurydzę to przejdzie? Dopiero po 15 lutego  bym zoral te poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142

Rok kalendarzowy, ale i tak poplonów nie połączysz z uproszczoną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9917
8 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Panowie ja dobrze rozumiem ugorowanie, mogę teraz zasiać groch, lub zboże a po żniwach zasiać miedzyplon na ugorowanie?

Bo już owies rośnie 

To zaznacz na owsie enp i masz.

Ja lucerniki tak oznaczam i gaec 8 z bańki 

8 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Panowie ja dobrze rozumiem ugorowanie, mogę teraz zasiać groch, lub zboże a po żniwach zasiać miedzyplon na ugorowanie?

Bo już owies rośnie 

To zaznacz na owsie enp i masz.

Ja lucerniki tak oznaczam i gaec 8 z bańki 

Screenshot_2024-03-25-05-47-19-697_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

Rok kalendarzowy, ale i tak poplonów nie połączysz z uproszczoną. 

No tak wiem. Ale uproszczona uprawę zaliczył bym?

Chyba że lepiej wyjdzie wymieszanie słomy z gleba i miedzyplon ozimy...

I tak muszę czymś te 80% na zime zrobić chociaż to teraz trzeba i tak się wczytać od nowa jak to będzie z tymi terminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

W sprawie ugorowania już się coś wyjaśniło oficjalnie? Mam z zeszłego roku zostawione ściernisko po talerzowaniu i rośnie sobie samosiew pszenicy... Można siać kukurydze czy trzeba to zostawić lub zasiac bobowate bez oprysków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
48 minut temu, Dastan napisał:

W sprawie ugorowania już się coś wyjaśniło oficjalnie? Mam z zeszłego roku zostawione ściernisko po talerzowaniu i rośnie sobie samosiew pszenicy... Można siać kukurydze czy trzeba to zostawić lub zasiac bobowate bez oprysków ?

wczoraj sprawdzałem we wniosku na 2024, to temat ugorowania załatwiłem miedzyplonem ozimym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

nie dosyć że jełop co drugi to na dodatek leniwy   hhaha  zamiast się pytać co drugi dzień o to samo to nie lepiej poczytać kilka stron do tyłu ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
12 minut temu, Dastan napisał:

Tzn.?

no mozna ugorowanie w tym roku zastąpić róźnymi rzeczami. Miedzy innymi miedzyplonem ozimym. Szukaj na stronie GOV w warunkowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale to mówisz po tym sezonie? Przecież w tej chwili nic oprócz ugorowania już nie zrobie mądrego, przecież jakiś bobowatych nie bede siał.... Opryska sie ten samosiew i jeszcze skoksi po 31 lipca :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Możesz zasiać po żniwach poplon , zostawić 8 tyg. i zaliczy Ci to jako ugór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
6 minut temu, Dastan napisał:

Ale to mówisz po tym sezonie? Przecież w tej chwili nic oprócz ugorowania już nie zrobie mądrego, przecież jakiś bobowatych nie bede siał.... Opryska sie ten samosiew i jeszcze skoksi po 31 lipca :P.

kazdy robi jak lubi :)

 

mi w tamtym roku soja wyszła najlepiej zysk z ha :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
11 minut temu, miwigos napisał:

Możesz zasiać po żniwach poplon , zostawić 8 tyg. i zaliczy Ci to jako ugór

Ale chwila, jeśli mam zostawioną działkę po żniwach  2023 i jest ona nie uprawiona to ją wpisuje w tegorocznym wniosku jako ugór 1styczeń - 31 lipiec 2024 czy mogę zasiać teraz kukurydze, a w aktualnym wniosku wykaże to co będzie po żniwach 2024? Bo się chyba z okresami pogubiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
15 godzin temu, miwigos napisał:

Dopłaty do wapna są chore , dopłacają tym co zaniedbali ziemie, jak można dopuścić do PH poniżej 5,5

Nie masz racji. Są ziemie, które bez wapnowania mają pH 6,5.

A są takie, które możesz co roku wapnować (jak np. u mnie) i ledwie 6stkę złapiesz. I co? Czyja to wina? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
Napisano (edytowany)
15 minut temu, Dastan napisał:

Ale chwila, jeśli mam zostawioną działkę po żniwach  2023 i jest ona nie uprawiona to ją wpisuje w tegorocznym wniosku jako ugór 1styczeń - 31 lipiec 2024 czy mogę zasiać teraz kukurydze, a w aktualnym wniosku wykaże to co będzie po żniwach 2024? Bo się chyba z okresami pogubiłem...

 

w sezone 2022/2023 - miałeś zwolnienei z ugorowania - ugorownie z uprawą

w sezonie 2023/2024 - wprowadzili trochę opcji zeby nie zostawiać faktycznego ugoru. Poczytaj sobie w linku poniżej. norma GAEC8

https://www.gov.pl/web/arimr/warunkowosc-2024

Edytowano przez Okisz
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Ale czytając posty kolegi to tam u nich najlepiej wiedzą jak dbać, najlepiej wiedzą co siać i inni jeśli tego nie robią powinni tak samo robić więc wiesz  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

To zaznacz na owsie enp i masz.

Ja lucerniki tak oznaczam i gaec 8 z bańki 

To zaznacz na owsie enp i masz.

Ja lucerniki tak oznaczam i gaec 8 z bańki 

Screenshot_2024-03-25-05-47-19-697_com.android.chrome.jpg

Czyli dobrze kombinuje? Owies zbiorę w lipcu,  zasieje poplon i ugorowanie będę miał spełnione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
32 minuty temu, ciaastus napisał:

Nie masz racji. Są ziemie, które bez wapnowania mają pH 6,5.

A są takie, które możesz co roku wapnować (jak np. u mnie) i ledwie 6stkę złapiesz. I co? Czyja to wina? 

to nie wina gleby a ujowego wapna -spróbuj kredą i zobaczysz że się da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
8 minut temu, krzysiek277 napisał:

Czyli dobrze kombinuje? Owies zbiorę w lipcu,  zasieje poplon i ugorowanie będę miał spełnione 

na to wychodzi. tez tak planuje zrobic.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj