darek12311

Dominator 98S - grzeje się Mercedes OM352A

Polecane posty

darek12311    0

Cześć,

Pytanie szczególnie do posiadaczy Dominatorów z silnikiem Mercedesa OM352A, przy pracy w zbożu plonującym około 6t i więcej z ha temperatura płynu chłodzącego dochodzi do Max, musimy robić kilkunastominutowe przerwy na schłodzenie.

Chłodnica dokładnie czyszczona każdego dnia przed wyjazdem w pole, termostat wymieniony.

Pytanie czy może być coś jeszcze nie tak, czy może ten typ tak ma i w ładnym zbożu po prostu ma za ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Ogólnie jest kilka rzeczy do sprawdzenia : naciąg paska, czy korek chłodnicy jest szczelny i utrzymuje ciśnienie , czy układ nie jest zanieczyszczony a w szczególności chłodnica, własności  płynu chłodniczego - większe stężenie glikolu pogarsza własności chłodnicze ( dolanie koncentratu zamiast wymiany płynu ) i ewentualnie czujnik temperatury nie działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Lub problem z silnikiem, np źle ustawiony zapłon lub niedomagania układu wtryskowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
darek12311 napisał:

Cześć,

Pytanie szczególnie do posiadaczy Dominatorów z silnikiem Mercedesa OM352A, przy pracy w zbożu plonującym około 6t i więcej z ha temperatura płynu chłodzącego dochodzi do Max, musimy robić kilkunastominutowe przerwy na schłodzenie.

Chłodnica dokładnie czyszczona każdego dnia przed wyjazdem w pole, termostat wymieniony.

Pytanie czy może być coś jeszcze nie tak, czy może ten typ tak ma i w ładnym zbożu po prostu ma za ciężko?

Mój mercedes w mercatorze też strasznie się grzał, pomogła Tylko wymiana chłodnicy teraz jak ręką odioł, nawet ciężko dobić do 80°

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Przy 6t/ha to są wakacje dla tego kombajnu, nie ma prawa się grzać, sprawdź to co koledzy wyżej piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony62    0

przyświeć latarką po chłodnicy czy na pewno jest czysta miałem tak że chłodnica wydawała się czysta a była zatkana od połowy w górę (pomimo że była czyszczona co dziennie) i sprężarka tego nie dała wydmuchać trzeba było wziąć cienki drucik i powoli przetykać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
8 godzin temu, darek12311 napisał:

Cześć,

Pytanie szczególnie do posiadaczy Dominatorów z silnikiem Mercedesa OM352A, przy pracy w zbożu plonującym około 6t i więcej z ha temperatura płynu chłodzącego dochodzi do Max, musimy robić kilkunastominutowe przerwy na schłodzenie.

Chłodnica dokładnie czyszczona każdego dnia przed wyjazdem w pole, termostat wymieniony.

Pytanie czy może być coś jeszcze nie tak, czy może ten typ tak ma i w ładnym zbożu po prostu ma za ciężko?

Długo go masz? Wcześniej było ok?

Bo jak kupiłeś niedawno to może być tak że poprzedni właściciel chcąc przyoszczędzić na chłodnicy nowej nalał musztardy :P i efekt jest jaki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Jezeli nowy nabytek to i moze byc, ze ktos wczesniej jezdzil na zwyklej wodzie. Te chlodnice tego nie toleruja. Pszenica 6t to jest dla niego jak na pusto. Dopiero przy 10t/h zaczyna sie schodzic z przyspieszacza ale tylko dlatego, ze nie daje rady heder wciagac a nie, ze sie grzeje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

chłodnica pewnie mocno zabita. U mnie max co było w tym roku to w piątek przy koszeniu żyta hybrydowego na 8 ton z sieczkarnia przy ponad 30 stopniach to czasem do połowy skali dochodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Kolega kilka lat temu miał w 86 na Mercedesie taki problem kupił go w Niemczech wojował z chłodnicami a okazało się problem z pompa wtryskowa był przestawiony zapłon szczegółów nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj