sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

marek1977    1320
10 godzin temu, micgal39533 napisał:

co byście polecili na t1 w pszenicy z obecnych środków, będę pierwszy raz pryskał zboża i chciałbym co nieco zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych kolegów :D 

0,6 Unix + 0,4 Tern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353
magtom36 napisał:

Coś żotla się robi ? Czegoś brakuje?

20221231_094021.jpg

20221231_094030.jpg

nie patrz na stare liście wiadomo że będzie obumierać i będzie grzyb. Patrz na nowe pędy one mają być zdrowe a na wiosnę t2 że środkiem wyniszczającym i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20

Panowie można jeszcze opryskać pszenice na chwasty siana była końcem października i nie było później warunków na zabieg a w tym tygodniu zapowiada się ładna pogoda. Środek to Bacara Trio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U mnie tak samo dziś 15, a na sobotę/niedzielę -12.... Stosował ktoś z was pogłównie gnojówkę/gnojowicę na oziminy? Zastanawiam się czy nie spróbować i trochę ograniczyć azotu w granuli. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

kilka lat temu stosowałem ok 10m3/ha świńskiej gnojowicy i nic nie przypaliło a wręcz odwrotnie wiosna ruszyło jak z pojeb.... ALE minus taki ze w miejscy przejazdu kołem wygniotlo mi ok 70% roślin bo beczka miała 60cm szerokości poprostu zwalowalo mi i uszkodziło rośliny potem przyszedł mróz i dobił uszkodzone rośliny. Znam gospodarstwo które leję poferment z biogazowni na oziminy i sobie chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20
2 godziny temu, miwigos napisał:

Jakie macie ziemie że idzie wjechać , 

z hektar III a reszta IV,V,VI i u mnie nie było wogóle śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849
2 godziny temu, miwigos napisał:

Jakie macie ziemie że idzie wjechać , 

Na IIIa u mnie możesz dziś wszystko robić. Siać nawóz, zboże, orać czy agregatem doprawić. Teraz chodziłem po polu to nawet bity czyste, a 40cm śniegu było.

Przy tych prognozach z wiatrem i dużym plusem na termometrze  oraz brakiem opadów to zapowiada się że z dużym deficytem wodnym w wiosnę wejdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

Jutro chyba rozsieję resztę wapna i przemieszsm talerzówka. Gdybym miał siać owies to pewnie koło środy byłby w glebie.

Takie mam gleby. Grudzień około 65mm opadu. Rok zamknął się w 560mm ale od połowy kwietnia do lipca było za mało opadów choć bez tragedii.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1155

Jeszcze czy już, o to jest pytanie, jesienne herbicydy czy już wiosenne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3550
4 godziny temu, Agrest napisał:

Jutro chyba rozsieję resztę wapna i przemieszsm talerzówka. Gdybym miał siać owies to pewnie koło środy byłby w glebie.

Takie mam gleby. Grudzień około 65mm opadu. Rok zamknął się w 560mm ale od połowy kwietnia do lipca było za mało opadów choć bez tragedii.

Tyle w grudniu i sucho , nienormalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    52
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Tyle w grudniu i sucho , nienormalne

Jest to możliwe. Przepuszczalna ziemia która nie zatrzymuje wilgoci.

Niestety mam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj