danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

hubertuss    4653
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

Ja to wszystko rozumiem. Zdaje sobie sprawę że są kraje gdzie np z inflacją ogólnie jest lepiej niż u nas i są takie gdzie jest gorzej. Tych co jest gorzej jest mniej.

Gdyby te pisowskie trole wstawiły np ten wykres z twojego linku gdzie różne kraje i wykres inflacji każdy mógł by se porównać i wyciągnąć wnioski. Ale nie te głupki szukają tu głupszych od siebie. Wybierają do porównania kraje lub dane by pokazać tych co mają gorzej. A tych co mają lepiej przemilczają. A to już jest szukanie głupszego od siebie po całości.

Nie wiem czy nas pół Europy przegoni z inflacją. Bo z wykresu widać, że to my pół póki co przeganiamy. Jak będzie się okaże. Na razie kolorowo nie jest i nie wiadomo czy będzie. Drożeją kredyty, drożeje wszystko znajomy budowlaniec dostał odmowy trzech inwestycji. Na razie robi w  Wawie bo warszawka jeszcze płaci. Ale jak będzie dalej zobaczymy. Więc nie ma co się oglądać na z reguły mniejsze kraje i to kilka co mają gorzej. Jak spora większość ma pod wieloma względami lepie niż Polska.

main_w_adza_stawia_na_oszcz_dno_ci_nie_nie_u_siebie_tylko_200_kontroler_w_lotu.jpg

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Niemiec traci 7,3 z tego co zarobi. Na oszczędnościach na podwyżkach itd. W Polsce mamy 11

jak to ma się do wykresu o którym piszesz? :D 

niemcy 7,6, polska 10,2?? 

ty jednak nie udajesz :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052
7 godzin temu, Ulman napisał:

I to jest własnie panowie wasza interpretacja - pojawiło się zbitka zdań  Polska i głód i od razu larum. 

"O Ukrainie już w tej sytuacji nawet nie mówię"- traktujesz to zdanie w sposób dosłowny?

A jak ja napiszę że "Roman i Jacuś są pokręceni a o marecku nawet nie mówię. To jest paranoik ze zrytym beretem opętany lewacką propagandą pisowskich socjalistów"   to znaczy że o nim nie mówię? 

 

smrod onuc ci zatrul mozg-jest na to rada deportacja do kraju marzen....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ano zjadło by się kaszy gryczanej takiej z boczusiem pieczareczkami , cebulka i oczywiście z soczystym kawałkiem dzika smarując to seteczka dobrze schłodzonego destylatu zbożowego.

Kasza na Białorusi jest, resztę sobie trzeba przywieźć i jeszcze się podzielić, jak tak to nie jadę.

1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Przyznać się kto stoi na granicy

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, hubertuss napisał:

Spowodują ale jeszcze nie spowodowały. A może i nie spowodują.

Mistrzostwo  świata   Intelektu   :D  :D      Spowodują  ale  jeszcze  nie  spowodowały.   Gdzie  to  wyczytałeś  ???  

Zdecydowanie  mógłbyś   zastąpić  Paździocha   w  Kiepskich   zrobił  byś  karierę    :D  :D  :D  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583

marecek, mozesz zdradzić kto jest twoim zdaniem odpowiedzialny za inflację? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
12 minut temu, Ulman napisał:

marecek, mozesz zdradzić kto jest twoim zdaniem odpowiedzialny za inflację? 

Marecek @Denwer taka mała podpowiedź: taki Pan ze wschodu co mieszka w Moskwie. 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5059
10 godzin temu, Ulman napisał:

A wierzysz w to że ruscy odnosza same straty, upaina same sukcesy tylko jakimś cudem rozpieprzają im całe miasta? Giną wyłącznie ruscy żołnierze i bezbronne matki z dziecmi? Wierzysz że wojna na upainie nie ma wpływu na dostęp do żarcia, lekarstw, wody , wszelkich dóbr i usług?  Ja w takie bajki nie wierzę nawet w połowie. Obecnie informacja jest przepotężną bronią i narzędziem manipulacji co widać np po przekazie TVPis. Naiwnością jest sądzić że przekaz płynący z upainy i naszych mediów jest zgodny  z rzeczywistością.

Akurat Ukraińcy mówią, że wojna jest ale na wschodzie. Na zachodzie, szczególnie na wsiach i małych miejscowościach jest spokój. Więc produkcja żywości nie upadnie. Bombardowanie pól uprawnych się  nie opłaca. To nie odizolowany kraj gdzieś w Afryce. Mają więc sporo zapasów, a mogą je przywieść nawet od nas. Oczywiście w oblężonym mieście może zwyczajnie jedzenia zabraknąć, ale nie z powodu jego ogólnego braku w kraju a jedynie z powodu braku transportu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6422
36 minut temu, agromatik napisał:

cebulka i oczywiście z soczystym kawałkiem dzika smarując to seteczka dobrze schłodzonego destylatu zbożowego.

Mów mi tak jeszcze.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Ulman napisał:

marecek, mozesz zdradzić kto jest twoim zdaniem odpowiedzialny za inflację? 

Kaczyński   dał  ludziom  500+  i  spowodował  ogólnoświatową  inflację   w  Turcji  jest  65%  tylko  dlatego  że  ludzie  z  Polski  dzięki  500+  jeżdżą  tam  i  wykupują  dobra  luksusowe   :D  :D  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583
4 minuty temu, jacek1296 napisał:

To było do przewidzenia. "Kreatywna księgowość" to przy tym pikuś. A te patafiany chcą jeszcze wydatki na obronność umieścić poza budżetem.

To są po prostu lewicowi kretyni którzy cierpią na manię wielkości. Powinni tą swołocz na zawsze od polityki odsunąc ale niestety w demokracji ciemnota i tak ich wybierze.

Dziś nasz premier komuch stwierdził że banki maja niegodziwe zyski i może im nakazać ile moga zarabiać na kredytach. To jest komuna w najczystszej postaci. Facet wykonuje padaczkowo drgawkowe ruchy bo już się wszystko wali. Aaaa i dziś mennica ogłosiła że będzie sprzedawać złoto również za walutę. Widać że pieniążków potrzeba na gwełt

1 minutę temu, Denwer napisał:

Kaczyński   dał  ludziom  500+  i  spowodował  ogólnoświatową  inflację   w  Turcji  jest  65%  tylko  dlatego  że  ludzie  z  Polski  dzięki  500+  jeżdżą  tam  i  wykupują  dobra  luksusowe   :D  :D  :D  

Kuźwa , cofam pytanie. Nie pomyslałem i zapytałem o twoje zdanie którego przecież nie masz. Sorry, Nie było tematu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
1 minutę temu, Ulman napisał:

Dziś nasz premier komuch stwierdził że banki maja niegodziwe zyski i

Akurat w to można mu wierzyć,wszak to bankster i siedzi w tym po uszy😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3144
4 godziny temu, nie napisał:

to wszystko co potrafisz napisać? tylko argumentum ad personam??

co z tego co napisałem jest manipulacją? odpisałem, jak zwykle skrótowo, na główne założenia twojego postu, myśląc, że jesteś bystrzejszy, ale nie

już drugi raz, gdy wykazuję twoje błędy, ty mnie atakujesz i wyzywasz - żałosne i prostackie

pan i władca :D :D jak to mówią: nie strasz, nie strasz, bo  ......... :D 

kto kogo tu pierwszy zaatakował? i to przekręcając sens treści atakowanej
a jakie tam wyzwiska dostrzegasz? to że MUSZĘ ... jak to napisałem?

 

6 godzin temu, dysydent napisał:

muszę szacunek przyznać za takie mistrzostwo no może z tymi Śląskami i Pomorzami Gdańskiem trochę dodane z dupeńki bo w moim trudno czegoś takiego doszukać ale u Kurskiego by takie oszczerstwa bez mrugnięcia przeszły

jeszcze żeby wszyscy tak się wzajemnie wyzywali to by czasem i parlamentu warto było posłuchać

No przypisanie mi jakobym sugerował cokolwiek niemcom oddawać mam prawo pod oszczerstwo podciągnąć gdy ja wręcz ostrzegam przed germanizacją gospodarczą Polski i aż przesadną zależnością od niemiec bo gdy one upadną pociągną i nas a dalsze nacje czy zechcą tak chętnie wypełnić lukę inwestycjami w najbardziej prawdopodobny poligon prawdziwej wojny światowej którą właśnie jakiś kryzys gospodarczy może wywołać?

Sytuacja jest groźna a nie korzystna jak ją propaganda nasza maluje bo (tutaj wiem że się zgadzamy) nie tylko rosja w konfrontacji rzeczywistej okazuje się słaba

zachód Europy kto wie czy nie okaże się słabszy z powodów które zgodnie te same możemy wypisać.
Przecież gdyby tak na prawdę ten zachód byłby silny żadnej wojny by na Ukrainie nie było choćby na mocy porozumienia budapesztańskiego kacapy by nawet Krymu nie zdołali zająć osiem lat temu.

Twoja nadzieja na rychły upadek ruskiej gospodarki też okazała się hurra-optymistyczna
Ja tylko powtarzam - nadal nic nie wiadomo ani w temacie wojny ani konsekwencji gospodarczych dla wszystkich z otoczenia tej wojny ani militarnych jakie jeszcze z tego mogą wyniknąć. kacapy chyba dopiero teraz się skapli że tak na prawdę ta wojna im finansowo służy bo można sprawdzić ile tych "miliardów" dostała pomocy Ukraina a ile wpłynęło do rosji za same węglowodory drogie jak nigdy jeszcze im płacone nie były
zatem to nie ja straszę krzykaczy a sytuacja w jaką mogą nas wpędzić własne durne poczynania i wojny wewnętrzne. wojny mogą się wielu ekonomistom spodobać nie tylko w rosji i tego się boję i innych straszę bo jest czym
ani Tusk ani ktokolwiek inny nie zasługuje aby tłuszcza się wokół osoby jakiegoś kacyka tłukła.
Do jednego wora radykałów wszystkich bo spokój i rozwaga teraz potrzebne a nie... z resztą nie raz był ten już slogan powtarzany i przecież większość Polaków którzy deklarują brak zainteresowania polityką zapytana dlaczego nawet nie muszę pisać co odpowie..... gdy Ci się w końcu wqrwią to.... przysługę robię a nie ubliżam takimi przestrogami

 




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
10 minut temu, Denwer napisał:

Kaczyński   dał  ludziom  500+  i  spowodował  ogólnoświatową  inflację   w  Turcji  jest  65%  tylko  dlatego  że  ludzie  z  Polski  dzięki  500+  jeżdżą  tam  i  wykupują  dobra  luksusowe   :D  :D  :D  

Te karakany panie to takie właśnie fałszywe som😝.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583
20 minut temu, witejus napisał:

Akurat w to można mu wierzyć,wszak to bankster i siedzi w tym po uszy😆

A ch*j go obchodzi jakie banki maja zyski. Wara lewakowi od tego


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 godziny temu, nie napisał:

jak to ma się do wykresu o którym piszesz? :D 

niemcy 7,6, polska 10,2?? 

ty jednak nie udajesz :D :D 

I co jeszcze? Nie zrozumiałeś nic nie poradzę. Chodziło mi oto, ze ty i @Denwer pokazujecie zmanipulowane i wybrane dane. Wykres dzisiaj jest taki jutro inny bo się wszystko zmienia. Uczciwie jest pokazać inflację w wielu krajach tych gorszych i tych lepszych. I każdy jak pisałem porówna i wyciągnie wnioski. Natomiast wy nie umiecie uczciwie tylko tak by było, że są gorsi ale nie ma lepszych. Dlatego macie tu takie problemy by znaleźć głupszych od siebie bo na wasze wybrane dane nikt się nie nabiera. A jedynie co widać ludzie se z was drwią tutaj.

58 minut temu, Denwer napisał:

Mistrzostwo  świata   Intelektu   :D  :D      Spowodują  ale  jeszcze  nie  spowodowały.   Gdzie  to  wyczytałeś  ???  

Zdecydowanie  mógłbyś   zastąpić  Paździocha   w  Kiepskich   zrobił  byś  karierę    :D  :D  :D  :D 

No to jest mistrzostwo świata ta wasza retoryka. Coś spowoduje ale jeszcze nie spowodowało. Ale wy wiecie, że spowoduje. Oczywiście spowoduje tam gdzie byście tego chcieli. A u nas nie. I to jest taka z wami gadka. Jak nie macie danych by pokazać ,że w DE gorzej niż w PL to idziecie w fantastykę i porównujecie to z realem.

21 minut temu, Denwer napisał:

Kaczyński   dał  ludziom  500+  i  spowodował  ogólnoświatową  inflację   w  Turcji  jest  65%  tylko  dlatego  że  ludzie  z  Polski  dzięki  500+  jeżdżą  tam  i  wykupują  dobra  luksusowe   :D  :D  :D  

Aż taki dobry to on nie jest. On wraz ze swymi nieudacznikami w tym Glapińskim i Morawieckim. spowodował w PL inflację dużo wyższą niż w wielu krajach EU. Co wyliczał w tamtym roku NBP ,że inflacji nie będzie tak dużej. A niedojda Glapiński chwalił się grą na osłabienie złotego przez skup dolara. Pamiętasz? Czy tego ci nie zakodowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583
3 minuty temu, witejus napisał:

Lubisz jak cię banki skubią?

Co znaczy skubią? Możesz zdefiniować?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525

Nie znasz definicji skubania? coś jak wyrywanie włosów bez znieczulenia.😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583

Ale co rozumiesz przez skubanie przez banki? To ze zarabiają na tobie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj