Polecane posty

mano    257
10 minut temu, toorano napisał:

przecież Kowalczyk obiecał, że tranzyt pszenicy przez Polskę nie wpłynie na jej cenę, minister troszczy się o polskich rolników

Chyba wyznawcy pis-du uwierzyli w słowa ministra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Gdyby PIS miał tylu wyznawców ilu wierzy Kowalczykowi to by do Sejmu nie wszedł

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Mnie już zaczyna kur..ica brać przez te ceny 500 ton zboża leży i nie wiem co robić😭

Masz jaja ze stali. Ja mam 30 I jak w ciągu 3 tygodni trend się nie odwróci to trzymam do grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Tak z innej beczki apropo zbóż przynajmniej w moim rejonie zboża są ładne ale jak się na nie patrzy z  boku po wejściu w łan rzadzizna ,drobny kłos max 4t mówię tu o plantacjach zadbanych ,jare porażka południe lodzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Mnie już zaczyna kur..ica brać przez te ceny 500 ton zboża leży i nie wiem co robić😭

trzymaj dalej

była naprawdę dobra cena ale dla niektórych zawsze będzie za nisko...

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
13 minut temu, tadi77 napisał:

Tak z innej beczki apropo zbóż przynajmniej w moim rejonie zboża są ładne ale jak się na nie patrzy z  boku po wejściu w łan rzadzizna ,drobny kłos max 4t mówię tu o plantacjach zadbanych ,jare porażka południe lodzkiego

U mnie deszcze przyszły dwa tygodnie za późno o pszenica poodrzucala rozkrzewienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Tigon napisał:

spokojnie nawozy na jesień polecą w dół

Wrzesień październik to dopiero się cyrki z gazem zaczną i pomarzycie o saletrze za 4-5k... 

Na kolegi miejscu z tymi 500t to trza było sprzedac teraz po te 1800 i nawozu nakupić, no ale hgw w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Widzę że wszyscy umiecie doradzać innym tylko sobie kiepsko😁 u mnie najwyższa cena była 1700 i akurat nie było mnie w Polsce bo pierwszy raz w życiu pojechałem sobie na wczasy😁 mogę poczekać i do wiosny tylko będę musiał przerobić oborę na magazyn i zabardzo mi się nie chce😁

U mnie też zboża z drogi się wydają super a jak wejdziesz to rzadkie jak nigdy, tak samo za późno  deszcz przyszedł, z kukurydzą też nie będzie rekordów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

U nas płd wschód jest klapa bo jesteśmy tak zalewani z Ukry że ceny które są na matifie ni jak mają się z rzeczywistością gdzie średnio można sobie odjąć 400 zł od tony 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, kamil2509 napisał:

U mnie deszcze przyszły dwa tygodnie za późno o pszenica poodrzucala rozkrzewienia 

Mało gdzie w Polsce się tak nie stało. Żółkiewka 1550 brutto pasza. Ciągle zasypani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Ropa po 9 za litr saletra 4tyś a pszenica 1500 i 4 t z ha i jak tu żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
10 minut temu, Andpol napisał:

Ropa po 9 za litr saletra 4tyś a pszenica 1500 i 4 t z ha i jak tu żyć?

Tuska wina i Putina nie PiSu 

Przed chwilą, tomciu86 napisał:

Tuska wina i Putina nie PiSu 

Muszs tych pieniędzy nazbierać gdzieś dla tej Ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys2402    2

Na Pomorzu pasza po 1780 a w drugiej firmie pasza po 1710 a konsumpcja 1840, od 25 ton, ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
13 godzin temu, Tigon napisał:

kto nie sprzedał to będzie sprzedawał po 1200-1300 bo po tyle można kupic zboże ukraińskie które nas zalewa 

Tak samo mówił mi kolega jak w styczniu nie sprzedałem rzepaku po 3800 ,a potem jak zobaczył rozliczenie z Kruszwicy to dopiero oczy przecierał. Już tu pisałem nie raz że ten rok jest specyficzny i wyjątkowy i każde mądrości doradcze co do cen można włożyć między bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Cedrob, Wipasz obniżają ceny kurczaka bo zaczyna z Ukrainy przyjeżdżać tańszy filet. Jak obniżą na nasz rynek to zrobi sie ciekawie. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tomciu86 napisał:

Tuska wina i Putina nie PiSu 

Muszs tych pieniędzy nazbierać gdzieś dla tej Ukrainy


Kiedyś był taki sławny prezydent, który mądrze radził by w takim przypadku zmienić pracę i wziąć kredyt

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

cyrk to będzie za rok teraz jeszcze nawozy posiane to i zbiory w miare noralne ceny maszyn o ponat 100% ciekawe z kad wezmiemy fosfor i potas bo azot jeszcze u siebie ukręciy ruskie co nie ukradną to podpalą na UA jeszcze bedzie od nas do nich jechać cena pszenicy myśle 2,5 k listopad ja pryskam i przysypę nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

Nigdy nie trzymałem zboża dwa sezony. Mam jakieś 30 ton zsypane w budynku 5m na 6m na wysokość 1.5m  murowanym na spodzie szczelna folia. Jak to zabezpieczyć ? Wybrać na przyczepy od nowa budynek przewietrzyć i spowrotem wsypać czy leży niech leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

wg mnie to wystarczy zagazować i tyle , ja dwa lata temu trzymałem w hali na pryzmie 100 ton zboża i pięknie przeleżało nawet, miało lepsze parametry niż świeża i poszło na konsumpcję po dwóch latach w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Od kilku dni koło mnie od wschodu ciśnie patelnia za patelnia, pewnie lecą na Niedrzwice, ciekawe co mogą wozić 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
2 godziny temu, ws71 napisał:

 

obraz.png

Już myślałem że mi się przewidziało... Zaczynam żałować ze nie podpisałem chociaż dwóch aut żyta po 1400 do roli. Chyba że w żniwa się to odmieni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj