Polecane posty

danielursus3p    5231
13 minut temu, ws71 napisał:

@GRZES1545, jeśli zapłacisz komu trzeba to masz święty spokój, tak było za ,,wolnej Ukrainy'' i zaczynam mieć podejrzenia że tak jest obecnie[jak na razie można wysnuć takie wnioski na podstawie informacji które stamtąd docierają] jakoś nie ma żadnych informacji o niszczeniu duńskich,niemieckich,chińskich farm,idą pod topór latyfundia należące do niektórych ukraińskich oligarchów, skoro tam jest wszechobecna wojna i w ogóle bieda z nędzą to jak wyjaśnić kilkunasto kilometrowe kolejki z używanymi samochodami na przejściach polsko-ukraińskich,sprowadzają po to by Rosjanie mieli co palić , bardzo nielogiczne postępowanie ludzi w kraju ogarniętego wojną???

Maszyny rolnicze też Ukraińcy dalej kupują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
18 minut temu, Desperado napisał:

Jak ich spalą to potem ciebie będą palić.

To podziękuje  Dudzie i morawieckiemu za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Nie jestem jakoś super za nimi, ale nie podoba mi się tego typu gadanie na ten temat a to z jednego prostego względu- jakby u nas na wschodzie jutro rakiety spadały i ruski byłby za rogiem pewnie pierwszy byś rodzinę wywoził na zachód. 

Jesteś pewny że zostałbyś przyjęty z otwartymi rękoma darmowym mieszkaniem socjalem bo ja nie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140

Z pewnością, ale na froncie.

2 minuty temu, Damianek20 napisał:

To podziękuje  Dudzie i morawieckiemu za to

 

2 minuty temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Jesteś pewny że zostałbyś przyjęty z otwartymi rękoma darmowym mieszkaniem socjalem bo ja nie 

A w Niemczech czy gdzie indziej jesteś pewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Powiem jak Ukraińcy którzy w Zamościu kładli światłowód tydzień temu. To jest wojna zalenskiego nie ich i o niego i jego świtę nie będą się bić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Desperado napisał:

 

 

A w Niemczech czy gdzie indziej jesteś pewny?

NIGDZIE chyba że do roboty

Edytowano przez 6MaaJsTeR9
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Tutaj co niektórzy to z chęcią by chcieli wojny jak nasz rząd widzę 🤦 

Ale wtedy zboże było by po 2 tys na pewno 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak i nasz od jarmolki mu włosy wyszły to czego wy chcecie?

się całowali u przytulali że wszystko zgodnie z planem idzie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Nic nie zmienia, bo to jest niewykonalne technicznie.

A wiesz, że wagony wschodnie nie pasują na nasze tory? Przesypywać? Niewykonalne technicznie.

Nie piszę tego złośliwie, tylko takie są fakty.

A czemu niby nie pasują ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
11 minut temu, mysza103 napisał:

A czemu niby nie pasują ?

inny rozstaw torów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Wicherek napisał:

Jak Ty tego nie wiesz  to znaczy że nic nie wiesz  !

Jak nie jesteś w temacie to się nie udzielaj . Pisałem że mamy ruski tor , blisko mnie , i w kwestii tego toru @jacek1296zadał pytanie . czy wiem że wschodnie wagony nie pasują na nasz tor , więc po raz drugi się pytam skoro jesteś taki wszechwiedzący , czemu wschodnie wagony nie pasują na ten tor , skoro przez ostatnie parędziesiąt lat pasowały . No czekam na odpowiedz @witejus chodzi mi o ruski tor , 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
7 minut temu, witejus napisał:

inny rozstaw torów

Jak za cara robili kolej to się go spytali robić szersze czy takie jak wszędzie Car na to, po ch*j szersze no i zrobili szersze

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 minutę temu, tomciu86 napisał:

Jak za cara robili kolej to się go spytali robić szersze czy takie jak wszędzie Car na to, po ch*j szersze no i zrobili szersze

A że car jezdził na wakacje na Śląsk , to pociągnęli szeroki tor aż do Śląska , dokładnie do Sławkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Sławków to małopolska- Zagłębie nie mieszać tego że ślaskiem, a że leży w woj śląskim to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
48 minut temu, tomciu86 napisał:

Jak za cara robili kolej to się go spytali robić szersze czy takie jak wszędzie Car na to, po ch*j szersze no i zrobili szersze

Car tylko stwierdził "-  A na c..uj szersze!!" ,i zrobili   szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie jestem pewien czy wagony przewiza do portu tą pszenice , szwagier pracuje na kolei , bardzo duzo wganów stoi na stacjach w Polsce ,maja jechać na port , ale koleja jest długa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1763
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Gdyby u nas spadły rakiety to Ukraińce już by nas rżnęli żeby odebrać część ziem. 

Widzę że mamy jedno zdanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak nie jesteś w temacie to się nie udzielaj . Pisałem że mamy ruski tor , blisko mnie , i w kwestii tego toru @jacek1296zadał pytanie . czy wiem że wschodnie wagony nie pasują na nasz tor , więc po raz drugi się pytam skoro jesteś taki wszechwiedzący , czemu wschodnie wagony nie pasują na ten tor , skoro przez ostatnie parędziesiąt lat pasowały . No czekam na odpowiedz @witejus chodzi mi o ruski tor , 

A owszem, ruskie wagony pasują na nasz tor - tylko port przeładunkowy w Małaszewiczach jest przy Białorusi. A LHS co leci do Sławkowa takiego porty nie ma, trzeba przesypywać zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Jak nie jesteś w temacie to się nie udzielaj . Pisałem że mamy ruski tor , blisko mnie , i w kwestii tego toru @jacek1296zadał pytanie . czy wiem że wschodnie wagony nie pasują na nasz tor , więc po raz drugi się pytam skoro jesteś taki wszechwiedzący , czemu wschodnie wagony nie pasują na ten tor , skoro przez ostatnie parędziesiąt lat pasowały . No czekam na odpowiedz @witejus chodzi mi o ruski tor , 

Pisałeś, że mamy jeden ruski tor, potem o stadzie wagonów na granicy i na koniec o rozsyłaniu tych wagonów po całej sieci kolejowej w Polsce. Te wagony pasują tylko na ruski tor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
3 minuty temu, jacek1296 napisał:

Pisałeś, że mamy jeden ruski tor, potem o stadzie wagonów na granicy i na koniec o rozsyłaniu tych wagonów po całej sieci kolejowej w Polsce. Te wagony pasują tylko na ruski tor.

Dokładniej , to wózki tych wagonów pasują na ruski tor, bo same wagony można przekładać na nasze wózki.  I nie da się tego robic w szczerym polu, są do tego specjalne maszyny. Większość trzeba  przeładować na nasze, europejskie wagony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
14 minut temu, jacek1296 napisał:

Pisałeś, że mamy jeden ruski tor, potem o stadzie wagonów na granicy i na koniec o rozsyłaniu tych wagonów po całej sieci kolejowej w Polsce. Te wagony pasują tylko na ruski tor.

Jedna uwaga do twojego rozumowania sa terminale przeładunkowe o ogromnej przepustowości[ pozostałości po dawnej epoce zimnej wojny] przez Polske wiódł głowny szlak zaopatrzeniowy dla wojsk radzieckich  znajdujących sie w Polsce i DDR i były obliczone na transport milionów ton miesięcznie, pozostaje osobną kwestią  zę obecnie wchodzi w grę tylko 400 km odcinek LHS ta linia była wstanie bez żadnych większych problemów przewozić do 11mln ton towarów rocznie i jest dobrze skomunikowana z Polską siecią kolejową, Cargill woził  tymi trasami zboże ,soje,słonecznik na Północ Polski, jeszcze jedno na pewno nie wchodzi w grę 5 mln t zboża miesięcznie ponieważ Ukraina nigdy w historii takich ilości nie eksportowała, ostatni ich rekord to ok 45mln ton wszystkich zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Papier wszystko przyjmie. Może kiedyś był sprzęt na 11mln ton , ale w to trzeba było wliczyć wszystko, kontenery, węgiel, zboże i cysterny. Na samo zboże nie ma takiej przepustowości, liczę na 2 mln ton max , przecież ta trasa jedzie jeszcze wszystko z chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@jahoooTe 11 mln ton to dane z 2018 roku, PKP Cargo chwali się że jeszcze zwiększyło przepustowość w lat 2019-2021, tak jak wcześniej napisałem 3mln ton to będzie max, przecież całe ich zboże przeznaczone na eksport nie pójdzie przez Polskę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj