Polecane posty

Damianek20    2020
2 godziny temu, galan99 napisał:

Słuchałeś co powiadał dziś w Magazynie Tydzień 8 milionów ton pszenicy tygodniowo wielki wyczyn , wszyscy martwią się o Ukrainę .

Amerykanie są w Polsce wielcy przyjaciele .

Słyszałem dlatego się wpienilem tak.

Bo my nie możemy sprzedawać tylko Ukraińcy. Dążą do zniszczenia nas a wszyscy cicho siedzą zamiast coś robić 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

I chłop zawsze ma po d*pie z każdej strony bo pomagamy ukrom sami dostajemy po d*pie. Z jednej strony drożyzna a z drugiej tanizna za plony i jak tu żyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, galan99 napisał:

To będą jaja nawozy kupili po 5 tyś a tu taka sytuacja jak tak będzie to nie ciekawie .

Do tego Zmierzam pisząc wcześniej co będzie u nas z cenami skoro kupiliśmy nawozy tak drogo.  Nawet niech połowę przewiozą tego to lubelskie ceny położą. Podmioty ceny podpisali na kontrakt dobre ale nam już nie dadzą. Do tego inflacja podwyżka stup procentowych i nami wyhamują ceny żywności 

5 minut temu, Andpol napisał:

I chłop zawsze ma po d*pie z każdej strony bo pomagamy ukrom sami dostajemy po d*pie. Z jednej strony drożyzna a z drugiej tanizna za plony i jak tu żyć?

Powinniśmy dawno już być na torach i ten syf wysypywać jak Lepper robił. Inaczej udlawimy się własnymi zygowinami jak będą nas dobijać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 minut temu, Damianek20 napisał:

 

Powinniśmy dawno już być na torach i ten syf wysypywać jak Lepper robił. Inaczej udlawimy się własnymi zygowinami jak będą nas dobijać 

Powinniśmy ale nikt tego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
54 minuty temu, mysza103 napisał:

Ale przecież nikt nigdzie nie mówi że to ma jechać wszystko na kołach , częściowo wjedzie ruskim torem od granicy aż po śląsk , gdzie się rozejdzie po lokalnych rynkach , psując rynek , część przesypią na inne wagony przystosowane na nasze tory , część jest w kontenerach że tylko dżwigiem kontenery przestawią z jednych platform kolejowych na drugie i pojedzie dalej , a na takich zestawach kolejowych 40- 50 wagonów x50 ton, to na jednym jest z 2 - 2,5 tys ton i pewnie ze 100 dzienie takich zestawów można zrobić spokojnie + 2 tyle transportem kołowym , to 2-do 3 mln w miesiąć jest realne jak by się sprężyli . Żeby to był tylko tranzyt przez nasz kraj , bez możliwości zniknięcia na polskim rynku jakiejś części tego zboża to pal licho , ale to jest raczej nie realne w naszym kraju , gdzie znajdą się jacyś kombinatorzy i to ziarno będzie się zapewne rozpływać również po krajowych rynkach

Wierzysz w to co piszesz? Nie pisałem, że wszystko przyjedzie na kołach, a chciałem tylko zobrazować ile trzeba taboru na taką ilość zboża. Moim skromnym zdaniem jeżeli dociągną do 1mln miesięcznie, to będzie sukces. Zapowiedzi tych idiotów zawsze trzeba bardzo, ale to bardzo rozcieńczać. Nie ma technicznych możliwości obsłużenia 5mln t.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
18 minut temu, jacek1296 napisał:

Wierzysz w to co piszesz? Nie pisałem, że wszystko przyjedzie na kołach, a chciałem tylko zobrazować ile trzeba taboru na taką ilość zboża. Moim skromnym zdaniem jeżeli dociągną do 1mln miesięcznie, to będzie sukces. Zapowiedzi tych idiotów zawsze trzeba bardzo, ale to bardzo rozcieńczać. Nie ma technicznych możliwości obsłużenia 5mln t.

Pamiętaj o jednym ze gdyby to nasze zboże miało jechać to pewnie tak by było ale ma jechać zboże Ukraińców braci z polskiego rządu to zmienia cały obraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

100 zestawów po 40 wagonów dziennie?

Skąd tyle wagonów, jak to załadować, rozładować?

To są 4 składy na godzinę. Ruch drogowy lokalny stanąłby bo co 15 minut pociąg na rogatkach. A gdzie planowy ruch?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

dostaniecie dopłate do nawozu , 0 vat na nawóz , śor , obniżony na paliwa , gaz ,  energie elektryczną , 0 Vat na produkty spożywcze i chcecie jeszcze po 2 000 za tone pszenicy ??????????????????  poybało się we łbach konkretnie !!!!!!  chcecie średnią pensje za tone ziarna ???????????? 

1100 stała cena pszenicy  powinna   być ustalona i każdemu któremu się cena nie podoba powinien być rehabilitowany gumową pałą hahaha

z racji tego że mam sporo wolnego czasu mogę pomóc w rehabilitacji oszołomów hahaha

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Braci ale nie moi a jeszcze chyba w styczniu tory nam blokowali.

4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Pamiętaj o jednym ze gdyby to nasze zboże miało jechać to pewnie tak by było ale ma jechać zboże Ukraińców braci z polskiego rządu to zmienia cały obraz 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
4 minuty temu, stach12 napisał:

dostaniecie dopłate do nawozu , 0 vat na nawóz , śor , obniżony na paliwa , gaz ,  energie elektryczną , 0 Vat na produkty spożywcze i chcecie jeszcze po 2 000 za tone pszenicy ??????????????????  poybało się we łbach konkretnie !!!!!!  chcecie średnią pensje za tone ziarna ???????????? 

1100 stała cena pszenicy  powinna   być ustalona i każdemu któremu się cena nie podoba powinien być rehabilitowany gumową pałą hahaha

z racji tego że mam sporo wolnego czasu mogę pomóc w rehabilitacji oszołomów hahaha

Zmień sobie nick na rehabilitant. 😂🤣🤣🤣  Dawno się tak nie uśmiałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 minut temu, Agrest napisał:

100 zestawów po 40 wagonów dziennie?

Skąd tyle wagonów, jak to załadować, rozładować?

To są 4 składy na godzinę. Ruch drogowy lokalny stanąłby bo co 15 minut pociąg na rogatkach. A gdzie planowy ruch?

3 lokomotywy już ciągają do 60 wagonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
2 minuty temu, stach12 napisał:

dostaniecie dopłate do nawozu , 0 vat na nawóz , śor , obniżony na paliwa , gaz ,  energie elektryczną , 0 Vat na produkty spożywcze i chcecie jeszcze po 2 000 za tone pszenicy ??????????????????  poybało się we łbach konkretnie !!!!!!  chcecie średnią pensje za tone ziarna ???????????? 

1100 stała cena pszenicy  powinna   być ustalona i każdemu któremu się cena nie podoba powinien być rehabilitowany gumową pałą hahaha

z racji tego że mam sporo wolnego czasu mogę pomóc w rehabilitacji oszołomów hahaha

Co raz więcej gospodarstwo na eko przechodzi, podnoscie sobie dalej ceny na środki  do produkcji to niebawem będziecie prosić aby ktoś  te zboża uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
15 minut temu, Andpol napisał:

Braci ale nie moi a jeszcze chyba w styczniu tory nam blokowali.

 

Moich tym bardziej, ja bym zablokował granicę i żadnego Ukraińca nie wpuścił do Polski. Ale że w rządzie żyd to co zrobić. Kary daje unia a te c*py wpłacają składki z naszych podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
35 minut temu, jacek1296 napisał:

Wierzysz w to co piszesz? Nie pisałem, że wszystko przyjedzie na kołach, a chciałem tylko zobrazować ile trzeba taboru na taką ilość zboża. Moim skromnym zdaniem jeżeli dociągną do 1mln miesięcznie, to będzie sukces. Zapowiedzi tych idiotów zawsze trzeba bardzo, ale to bardzo rozcieńczać. Nie ma technicznych możliwości obsłużenia 5mln t.

Nie pisałem o 5 mln ton tylko o 2 max 3 w porywach 

12 minut temu, Agrest napisał:

100 zestawów po 40 wagonów dziennie?

Skąd tyle wagonów, jak to załadować, rozładować?

To są 4 składy na godzinę. Ruch drogowy lokalny stanąłby bo co 15 minut pociąg na rogatkach. A gdzie planowy ruch?

Mamy jeden ruski tor nie daleko mnie , i po tym 1 tylko torze rocznie idą miliony ton różnych rzeczy ; wegla , troszkę też szło zboża i innych jeszcze rzeczy , to skoro po jednym tylko torze mogą  być przetransportowane takie ilości towarów , to jeśli by to zboże puścili na całą sięć torów w Polsce to nawet by się tego nie zauważyło ,  A wagonów załadowanych zbożem , z tego co się można doszukać w internecie , to ponoć stoi parę tysięcy , tylko myślą jak to puszczać na dużą skale , bo na przejazdach granicznych ich trochę blokuje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Co raz więcej gospodarstwo na eko przechodzi, podnoscie sobie dalej ceny na środki  do produkcji to niebawem będziecie prosić aby ktoś  te zboża uprawiał.

A czy zielony ład nie zakłada że do 30 roku mało kto wyjedzie opryskiwaczem w pole ? 

Tylko pamiętaj że po ekologi nie będzie już nic. Pamiętasz jak kazali dużo produkować i być konkurencyjnym ? Darli ludzie pole sprzęt a teraz spłacaj jak nie dasz nawozu to się nie urodzi nie opryskasz to grzyb i chwast zniszczy a rata zostaje. Trzeba delikatnie że wszystkim albo rozwalić Warszawę i przejścia bo będzie po nas. Może wyjście z UE coś by dało jeszcze pod warunkiem mądrego polskiego rządu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
2 minuty temu, Damianek20 napisał:

A czy zielony ład nie zakłada że do 30 roku mało kto wyjedzie opryskiwaczem w pole ? 

Tylko pamiętaj że po ekologi nie będzie już nic. Pamiętasz jak kazali dużo produkować i być konkurencyjnym ? Darli ludzie pole sprzęt a teraz spłacaj jak nie dasz nawozu to się nie urodzi nie opryskasz to grzyb i chwast zniszczy a rata zostaje. Trzeba delikatnie że wszystkim albo rozwalić Warszawę i przejścia bo będzie po nas. Może wyjście z UE coś by dało jeszcze pod warunkiem mądrego polskiego rządu.

O kużwa , a ja się oglądam żeby jakiś opryskiwacz sobie kupić , a z tego wychodzi że trzeba stary sprzedawać czym prędzej , bo póżniej to nikt na opryskiwacz nie spojrzy , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
10 minut temu, mysza103 napisał:

O kużwa , a ja się oglądam żeby jakiś opryskiwacz sobie kupić , a z tego wychodzi że trzeba stary sprzedawać czym prędzej , bo póżniej to nikt na opryskiwacz nie spojrzy , 

Jak nie będzie za co kupić środków bo cena będzie zaporowa to do czego będzie potrzebny. Ukraina Rosja i stany wyżywią cały świat .

Po to skutecznie niszczą hodowlę żeby wystarczyło dla ludzi na podstawę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1970
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

5mln ton miesięcznie daje nam 8000 tirów dziennie. Myślcie trochę i przestańcie oglądać te pierdoły.

Jak widać są grupy ludzi, którym bardzo nie na rękę są zapasy ziarna w magazynach rolników i wysyłają pożytecznych idiotów przed kamery, żeby opowiadali bzdury. Jak widać na łykaczy papki telewizyjnej to działa. Trochę wyobraźni ludzie, jak przywiozą ziarno z Ukrainy  tutaj to nie będzie go np. w Egipcie i oni muszą zrobić zakupy gdzie indziej. Robicie panikę, jakby światowe zapasy były astronomiczne i walka toczyła się o to czy sprzedacie komuś na mąkę czy będziecie musieli oddać po kosztach na bioetanol.  Horrendalne ceny nawozów zmniejszą  światową produkcję ziarna, a do tego dochodzą niesprzyjające warunki podczas wegetacji np. susze i przymrozki w Europie. Przeszedłem się po polach to zboża ozime poza jęczmieniami ozimymi kiepsko wyglądają, pszenżyta kłosy krótkie,  rzepak na IV klasie wzwyż wygląda dosyć dobrze, a jare zboża (z wyłączeniem kukurydzy) to jest MASAKRA. Podejrzewam, że takich rejonów w Polsce jest znacznie więcej więc gdzie będą te lepsze zbiory od ubiegłorocznych? 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Pamiętaj o jednym ze gdyby to nasze zboże miało jechać to pewnie tak by było ale ma jechać zboże Ukraińców braci z polskiego rządu to zmienia cały obraz 

Nic nie zmienia, bo to jest niewykonalne technicznie.

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Nie pisałem o 5 mln ton tylko o 2 max 3 w porywach 

Mamy jeden ruski tor nie daleko mnie , i po tym 1 tylko torze rocznie idą miliony ton różnych rzeczy ; wegla , troszkę też szło zboża i innych jeszcze rzeczy , to skoro po jednym tylko torze mogą  być przetransportowane takie ilości towarów , to jeśli by to zboże puścili na całą sięć torów w Polsce to nawet by się tego nie zauważyło ,  A wagonów załadowanych zbożem , z tego co się można doszukać w internecie , to ponoć stoi parę tysięcy , tylko myślą jak to puszczać na dużą skale , bo na przejazdach granicznych ich trochę blokuje 

A wiesz, że wagony wschodnie nie pasują na nasze tory? Przesypywać? Niewykonalne technicznie.

Nie piszę tego złośliwie, tylko takie są fakty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

I tak i nie. Musicie pamiętać że Rosja dalej zboże wysyła w świat tak jak ropę czy gaz tyle że bardziej wydłuża dostawę bo może iść okrężną droga lub przez pośrednika 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

5mln ton miesięcznie daje nam 8000 tirów dziennie. Myślcie trochę i przestańcie oglądać te pierdoły.

Transport samochodowy w tym przypadku nierealny ,ale + kolej to się robi prawdopodobne te 3mln ton, minimalny transport kolejowy to 1,5 tys na skład do 3 tys ton a linie kolejowe są wykorzystywane w minimalnym obecnie stopniu, w zamierzchłych czasach tyle kolej przewoziła węgla do naszych portów bez żadnych problemów

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
28 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Jak widać są grupy ludzi, którym bardzo nie na rękę są zapasy ziarna w magazynach rolników i wysyłają pożytecznych idiotów przed kamery, żeby opowiadali bzdury. Jak widać na łykaczy papki telewizyjnej to działa.

Dokładnie. Programy w kurwizji z udziałem polityków służą tylko do urabiania słuchaczy, szerzenia propagandy,  straszenia byle czym i wychwalaniu władzy. Co najgorsze to działa.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
28 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Jak widać są grupy ludzi, którym bardzo nie na rękę są zapasy ziarna w magazynach rolników i wysyłają pożytecznych idiotów przed kamery, żeby opowiadali bzdury. Jak widać na łykaczy papki telewizyjnej to działa. Trochę wyobraźni ludzie, jak przywiozą ziarno z Ukrainy  tutaj to nie będzie go np. w Egipcie i oni muszą zrobić zakupy gdzie indziej. Robicie panikę, jakby światowe zapasy były astronomiczne i walka toczyła się o to czy sprzedacie komuś na mąkę czy będziecie musieli oddać po kosztach na bioetanol.  Horrendalne ceny nawozów zmniejszą  światową produkcję ziarna, a do tego dochodzą niesprzyjające warunki podczas wegetacji np. susze i przymrozki w Europie. Przeszedłem się po polach to zboża ozime poza jęczmieniami ozimymi kiepsko wyglądają, pszenżyta kłosy krótkie,  rzepak na IV klasie wzwyż wygląda dosyć dobrze, a jare zboża (z wyłączeniem kukurydzy) to jest MASAKRA. Podejrzewam, że takich rejonów w Polsce jest znacznie więcej więc gdzie będą te lepsze zbiory od ubiegłorocznych? 

O to chodzi żeby ludzi nastraszyć Ukraińską pszenica że nas zasypie i żeby każdy czym prędzej opróżniał magazyny ! 

Ta pszenica po zniwach w jakimś stopniu z powrotem będzie wracać na wschód bo tam nic nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj