Polecane posty

cris10    96

PanPawel napisał:

W żółkiewce ja płacą na dzisiaj? Wiesz coś?

Nie wiem dzisiaj , nawet nie pytam , wczoraj 1600 z rana po południu 1500 . Ja nie sprzedałem nic i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

.

5 minut temu, cris10 napisał:

 

Nie wiem dzisiaj , nawet nie pytam , wczoraj 1600 z rana po południu 1500 . Ja nie sprzedałem nic i czekam

Ja mam przyczepę załadowana i w nast tyg muszę wywieść bo za nawozy trzeba zapłacić a z resztą też chyba poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

żeby dziś sprzedać trzeba też mieć coś do kupna bo wymieniać zboże aby mieć gotówkę na koncie to słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Pzz bialystok 1600 netto, pare dni temu ktos pisal, ze bylo 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jak ma spadać kiedy giełdy już odbijają, ropa drożeje, waluty drożeją.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
1 godzinę temu, Jk1976 napisał:

Podobno to tylko korekta 

kto tak mówił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13
57 minut temu, cris10 napisał:

 

Nie wiem dzisiaj , nawet nie pytam , wczoraj 1600 z rana po południu 1500 . Ja nie sprzedałem nic i czekam

Agropest 1500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To w końcu rośnie czy spada, bo ostatnio nie mogę się połapać na tych notowaniach ? Na który kontrakt się patrzeć marcowy (-19e) czy majowy (+13e) ?

Polski Młyny Kluczbork oszałamiające 1200 netto za konsumpcje jak ktoś chciał sprzedawać.... Inna sprawa, że mają zapas do żniw. Skąd oni tyle nakupili jak tam prawie nikt nie wozi i zawsze najtaniej? 

53 minuty temu, Tigon napisał:

żeby dziś sprzedać trzeba też mieć coś do kupna bo wymieniać zboże aby mieć gotówkę na koncie to słabo.

Tylko co tu kupić na dobrą sprawę, myslałem już nawozy na przyszły rok to składy puste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Sprzedałem dzisiaj 20 ton po 1550 netto, wczoraj było 1600 netto oczywiście konsumpcja,  ruch jak w żniwa, ze zbożem jak i po nawozy, przed wczoraj saletra pulan 3 tys,  wczoraj 4 tys a dzisiaj 4200 zł  

Z resztą pszenicy czekam

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
4 minuty temu, Dastan napisał:

To w końcu rośnie czy spada, bo ostatnio nie mogę się połapać na tych notowaniach ? Na który kontrakt się patrzeć marcowy (-19e) czy majowy (+13e) ?

Polski Młyny Kluczbork oszałamiające 1200 netto za konsumpcje jak ktoś chciał sprzedawać.... Inna sprawa, że mają zapas do żniw. Skąd oni tyle nakupili jak tam prawie nikt nie wozi i zawsze najtaniej? 

Tylko co tu kupić na dobrą sprawę, myslałem już nawozy na przyszły rok to składy puste. 

Patrzymy na majowy bo marcowy to tylko, ci którzy szukają małych ilości aby dopełnić kontrakt.

Wczoraj niektóre skupy obniżyły cenę bo giełda złapała obniżki, lekkie ale dzisiaj obecnie jest zieleń i chyba wraca...  Skupy powinny jutro wrócić z ceną jeśli będzie zielono na koniec. Obecnie mamy 385 +13,5euro.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
9 minut temu, skoter napisał:

Agropest 1500 

 

Na tym zadupiu lubelszczyzny jeszcze nawet nie podnieśli do takiej ceny jak powinni to już zdążyli opuścić bo 15 euro na giełdzie spadlo...

10 minut temu, skoter napisał:

Agropest 1500 

 

1 godzinę temu, Tigon napisał:

żeby dziś sprzedać trzeba też mieć coś do kupna bo wymieniać zboże aby mieć gotówkę na koncie to słabo.

Nawóz kupiony aby opłacić fakturę. To jak wy żyjecie bez gotówki?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Ceny gazu spadły, to może wyskok z ceną saletry się unormuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
1 godzinę temu, Dastan napisał:

 

Polski Młyny Kluczbork oszałamiające 1200 netto za konsumpcje jak ktoś chciał sprzedawać.... Inna sprawa, że mają zapas do żniw. Skąd oni tyle nakupili jak tam prawie nikt nie wozi i zawsze najtaniej

Podejrzewam, że mają kontrakty podpisane z firmami handującymi, a rolnika mają głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

 

Na tym zadupiu lubelszczyzny jeszcze nawet nie podnieśli do takiej ceny jak powinni to już zdążyli opuścić bo 15 euro na giełdzie spadlo...

 

Nawóz kupiony aby opłacić fakturę. To jak wy żyjecie bez gotówki?

Wiadomo jak trzeba to się wywiezie i coś tam na koncie tych parę tyśi zawsze jest ale obecnie nie wiem co miałbym kupić za większą sumę bo nawozy mam, nasiona mam, środki mam, paliwo mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

zgadza sie , w okolicznym skupie w biurze na tablicy można dojrzec co, gdzie, ile dziś ma pojechać 

tak samo masarnie/ubojnie działają , nikt Ci nie da za byka tyle co handlarz dostanie 

ale nie widzę w tym nic dziwnego , chociaż dla nas rolników jest to niekorzystne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

U mnie w okolicy ponoć ruch coś jak w żniwa na niektórych skupach.. ale jak rozmawiam z gościem któremu nie trzeba pieniędzy bo jest inspektorem ale sprzedal bo leci to ręce mi opadają jaką on ma wiedzę na te tematy, więc co się dziwić jeszcze innym ludziom.. kasy trzeba, poszło do góry, jest drogo- spada, nawozy drogie... eh skupy zarobią dobrze coś czuję... ale przecież nikt nikogo na siłę na skup nie ciągnie, niech i oni zarobią No ciężkie czasy to dopiero idą i żeby za jakiś czas  było komu tą pszenice sprzedać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
1 godzinę temu, Dastan napisał:

To w końcu rośnie czy spada, bo ostatnio nie mogę się połapać na tych notowaniach ? Na który kontrakt się patrzeć marcowy (-19e) czy majowy (+13e) ?

Polski Młyny Kluczbork oszałamiające 1200 netto za konsumpcje jak ktoś chciał sprzedawać.... Inna sprawa, że mają zapas do żniw. Skąd oni tyle nakupili jak tam prawie nikt nie wozi i zawsze najtaniej? 

Tylko co tu kupić na dobrą sprawę, myslałem już nawozy na przyszły rok to składy puste. 

Młyn Kluczbork bierze tylko duze kontrakty. Obok zaraz jest cedrob który za paszowe płaci nie raz lepiej jak młyn za konsumpcję. 

Pasza 1500 netto agrolok

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
49 minut temu, Tigon napisał:

Wiadomo jak trzeba to się wywiezie i coś tam na koncie tych parę tyśi zawsze jest ale obecnie nie wiem co miałbym kupić za większą sumę bo nawozy mam, nasiona mam, środki mam, paliwo mam

Taki problem to nie problem. Wyślij mi nadwyżkę ja tam zaraz będę wiedział co kupić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj