Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5584
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Porównaj to z tym co do nas pakują, i kto tak faktycznie zrobił sobie rynek zbytu.

A z tym że  oni mądrzejsi i myślą pierw o swoich interesach to 100% racji. Dlatego widzisz jak ładnie teraz chcą oszczedzać,solidaryzować się i dzielić gazem kosztem innych krajów.

To ze pchaja to oczywiste bo sa najwieksza gospodarką ue. Tu jest mowa o tym ze sa dla nas najwiekszym rynkiem zbytu i co do tego nie ma o czym dyskutowac. Nie mylmy bilansu wymiany handlowej z wielkością rynku zbytu. 

2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Pomyśl co by było  gdybyśmy my byli zależni energetycznie od Niemiec

A co by bylo? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2038

Stoi w granicach 1350 -1450 brutto.

Ale biedy nie widać, gadałem z Maliniakiem naganiacz od bydła to chwalił się rzepak ponad 5 t pszenica ponad 10 t .

U mnie za pole cenią po 40 tys i baorczyki drepczą i są chętni jechać na nie az 13 km to biedy nie ma. Może zeczywiscie to zboże spaść,choćby z powodu taniejacej ropy i już ogłoszonych przez ukraińskiego żyda o wiele większych zbiorów,bo pewnie zapomnieli dodać że tam gdzie trwają operacje wojskowe to i tak pola zostały obsiane. 

Z drugiej strony mamy dużą inflację i drogie nawozy, skoro npk po ok 4,5-5 tys to ciekawe po ile azot będzie jak gaz niby taki drogi . 

Kolejna informacja wice minister rol. ogłosił że nie pozwolą przebić ceny 2 tys za zboże ale o nawozach nie wspomniał 🤷

Już ludzie umierają na covid i zaczynają się informacje ile czego zachorowali, czyli niedługo o wojnie zapomnimy i będziemy przeżywać wirusa a pod osłoną tego może być jeszcze większy przezut zboża, skoro szykują się bardzo duże inwestycje na wschodzie Hrubieszów Zosin itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
37 minut temu, Damianek20 napisał:

Stoi w granicach 1350 -1450 brutto.

Ale biedy nie widać, gadałem z Maliniakiem naganiacz od bydła to chwalił się rzepak ponad 5 t pszenica ponad 10 t .

U mnie za pole cenią po 40 tys i baorczyki drepczą i są chętni jechać na nie az 13 km to biedy nie ma. Może zeczywiscie to zboże spaść,choćby z powodu taniejacej ropy i już ogłoszonych przez ukraińskiego żyda o wiele większych zbiorów,bo pewnie zapomnieli dodać że tam gdzie trwają operacje wojskowe to i tak pola zostały obsiane. 

Z drugiej strony mamy dużą inflację i drogie nawozy, skoro npk po ok 4,5-5 tys to ciekawe po ile azot będzie jak gaz niby taki drogi . 

Kolejna informacja wice minister rol. ogłosił że nie pozwolą przebić ceny 2 tys za zboże ale o nawozach nie wspomniał 🤷

Już ludzie umierają na covid i zaczynają się informacje ile czego zachorowali, czyli niedługo o wojnie zapomnimy i będziemy przeżywać wirusa a pod osłoną tego może być jeszcze większy przezut zboża, skoro szykują się bardzo duże inwestycje na wschodzie Hrubieszów Zosin itp. 

A o jakich inwestycjach piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2038
26 minut temu, beata12596 napisał:

A o jakich inwestycjach piszesz?

Na starej bazie PKS w Hrubieszowie mają stać silosy na zboże, nawet dom weselny obok wykupili inwestorzy z wiejskiej. A przy granicy mają stawiać jeszcze kompleks magazynowy na zboże . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

 

 

Kolejna informacja wice minister rol. ogłosił że nie pozwolą przebić ceny 2 tys za zboże ale o nawozach nie wspomniał 🤷

 

 

No  w to  akurat  wierzę  bo  jak  pszenica  by  tak  poszybowała  to  rząd  po najbliższych  wyborach  też  by  poleciał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2038
21 minut temu, yaroslaw napisał:

No  w to  akurat  wierzę  bo  jak  pszenica  by  tak  poszybowała  to  rząd  po najbliższych  wyborach  też  by  poleciał 

Niech lecą , tylko o reszcie zdrajców niech nie zapną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185

Pod linkiem jest o nie uczciwych firmach co dymają rolników https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/27822-uokik-ukaral-lidera-eksportu-zboz-w-zachodniej-polsce-nieuczciwa-przewaga-kontraktowa

Zbadane zostaną działania siedmiu podmiotów skupujących zboże: Cargill Poland, ADM Direct Polska, Bunge Polska, Polskie Młyny, Viterra Polska (dawniej Glencore Polska), Louis Dreyfus Company Polska, Procam Polska. 

tekst z reportażu radzę uważać na te firmy 

Proszę zobaczyć jest tam Procam radzę nie zamawiać tam chemi 

Zgłaszanie pretensie do UOKiK to coś się zmieni na lepsze jutro 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Niech lecą , tylko o reszcie zdrajców niech nie zapną 

Prędzej  czy  później  polecą  a na  ich  miejsce  przyjdą  kolejni  złodzieje  i  zdrajcy 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

wie ktoś po ile jest pszenżyto ozime dzisiaj mam odstawe na cętrale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
8 godzin temu, Zodiax napisał:

Pod linkiem jest o nie uczciwych firmach co dymają rolników https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/27822-uokik-ukaral-lidera-eksportu-zboz-w-zachodniej-polsce-nieuczciwa-przewaga-kontraktowa

Zbadane zostaną działania siedmiu podmiotów skupujących zboże: Cargill Poland, ADM Direct Polska, Bunge Polska, Polskie Młyny, Viterra Polska (dawniej Glencore Polska), Louis Dreyfus Company Polska, Procam Polska. 

tekst z reportażu radzę uważać na te firmy 

Proszę zobaczyć jest tam Procam radzę nie zamawiać tam chemi 

Zgłaszanie pretensie do UOKiK to coś się zmieni na lepsze jutro 

Pisałam o tym nie raz, że to są cyrografy a nie kontrakty, rolnik w zasadzie musi dostarczyć towar, bo kara dla niego nie ma limitu, a firmy mogą sobie nie odebrać jak im nie pasuje cena na kontrakcie względem rynku płacąc kilkanaście %,, ta tak legalnie, a nie legalnie czary-mary w parametrach na zbicie ceny, tak działa każda umowa w tym kraju, ciekawe czy coś z tym zrobią czy ucichnie jak zwykle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
30 minut temu, grys napisał:

wie ktoś po ile jest pszenżyto ozime dzisiaj mam odstawe na cętrale

1250 netto, Pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, KarolaKarotka napisał:

Pisałam o tym nie raz, że to są cyrografy a nie kontrakty, rolnik w zasadzie musi dostarczyć towar, bo kara dla niego nie ma limitu, a firmy mogą sobie nie odebrać jak im nie pasuje cena na kontrakcie względem rynku płacąc kilkanaście %,, ta tak legalnie, a nie legalnie czary-mary w parametrach na zbicie ceny, tak działa każda umowa w tym kraju, ciekawe czy coś z tym zrobią czy ucichnie jak zwykle ...

ucichnie. tu tylko lubią słuchać pirdolamento o pierdyliardach dla wsi. 

o ustawach regulujących handelek i systemy rozliczeń nikt nawet nie wspomina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
14 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Magazynować to sobie można ze słonecznego dnia na nocną imprezę , albo na pochmurne nazajutrz. Chcesz magazynować prąd w przydo.owej instalacji z lata na zimę?

ha , a niektóre kraje inwestują   100 mln $ w magazyny energi 😁 , to jest dla wyrównania napiecia w sieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1684
27 minut temu, HF86 napisał:

ucichnie. tu tylko lubią słuchać pirdolamento o pierdyliardach dla wsi. 

o ustawach regulujących handelek i systemy rozliczeń nikt nawet nie wspomina. 

Już dawno pisałem o konieczności zmiany w  ustawach:

- należy ustanowić sztywny termin płatności, możemy dyskutować czy np.14 dni czy 30dni, ale od dnia następnego odsetki karne z urzędu, bez przypominania ani żadnych pism

- odwrócenie kolejności wypłaty kasy w przypadku upadłości firmy, pierwszy rolnik czy inny dostawca, zus i us na końcu, odwrotnie jak teraz.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Ot i ekologia, wytworzyć to wszystko żeby  produkować energię i z magazynować ile to trzeba energii i kasy🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Na starej bazie PKS w Hrubieszowie mają stać silosy na zboże, nawet dom weselny obok wykupili inwestorzy z wiejskiej. A przy granicy mają stawiać jeszcze kompleks magazynowy na zboże . 

Tylko przy jakiej granicy? Tzn. przy którym przejściu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710
11 minut temu, jarecki napisał:

ha , a niektóre kraje inwestują   100 mln $ w magazyny energi 😁 , to jest dla wyrównania napiecia w sieci .

A na co te drobniaki?

My po 50mln euro ot tak do europejskiego burdelu codziennie wrzucaliśmy  a nawet nie wiem czy za coś nadal nie wrzucamy.

To patrz ile by magazynów było.

Ja na razie przemeblowałem magazyn zbożowy bo znowu kombajnista mnie wystawił. 

Dziś trzeba zobaczyć czy pszenica sypnie by oddać nakłady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
2 minuty temu, beata12596 napisał:

Tylko przy jakiej granicy? Tzn. przy którym przejściu?

Sprzedajesz pszenicę w Strzyżowie w byłej cukrowni?

Jakie próby biorą i jakie mają wymagania no i cena i czy na przechowanie biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
38 minut temu, jarecki napisał:

ha , a niektóre kraje inwestują   100 mln $ w magazyny energi 😁 , to jest dla wyrównania napiecia w sieci .

No ale nie wyrownasz tego między latem a zimą, między wichura a ciszą. Nadal potrzeba stabilnego źródła energii żeby zima o świeczkach w kufajce nie siedzieć. Sam ma instalacje na domu bo była okazja założyć. Ale mam jedyny w miejscowości i najlepiej jak tak zostanie. W sąsiedniej sobie pozakładali pokolei i teraz latem rozłącza im. I mają następna kasę na magazyn wydać? Instalacja 100 , magazyn następna. A i tak zima dokupić będzie trzeba.  Życia braknie żeby się zwróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
4 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Życia braknie żeby się zwróciło.

Bo to nie Ty masz zarobić tylko ci co produkują ,sprzedają, montują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 godziny temu, Andpol napisał:

Sprzedajesz pszenicę w Strzyżowie w byłej cukrowni?

Jakie próby biorą i jakie mają wymagania no i cena i czy na przechowanie biorą?

Nie sprzedajemy, wszystko zsypujemy u siebie. Wożą do Strzyżowa, słyszałam od znajomego, który tam sprzedawał, że jak ma wysokie białko ( niestety nie wiem jakie) to dają najwyższą cenę, coś 1400 z groszami brutto. Termin płatności jest ciekawy, bo dwa, trzy dni maks tydzień. O przechowaniu nic nie słyszałam. Warto zadzwonić i popytać jak ma się na sprzedaż, urosła nam nowa konkurencja dla wiadomej nam osoby 😉😁

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2038
5 godzin temu, beata12596 napisał:

Tylko przy jakiej granicy? Tzn. przy którym przejściu?

Podobno Zosin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

wczoraj zakonczyłem zasyp silosu płasko dennego zbozem  kiedy jest sens go przedmuchać od dołu po jakim czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj