Polecane posty

vodz    332

Wow mleko na wiosnę stanieje, no nie wierze...co ty powiesz...A może wiecie ile stanieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
2 minuty temu, MleczArek napisał:

Bez komentarza...

Trza było wcześniej pomyśleć, ale tego już nie umiałeś przewidzieć... Panie Jackowski czarodzieju  ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6927
Dnia 15.12.2022 o 19:52, slawek74 napisał:
Dnia 15.12.2022 o 19:50, danielhaker napisał:
Dnia 15.12.2022 o 19:43, slawek74 napisał:
Dnia 15.12.2022 o 17:14, danielhaker napisał:

2,79 netto przy parametrach b: 3,7 tł: 4,7, premia za somatykę <150; ilość 15-25. Kurła skończą się podwyżki to i my Was dogonimy :P

uuu cinko 🤭😁 prawie jak w pumliku 🤪

To ile u Was we wrześniu netto było?

cofnij się pare stron...

Nikt z Was w tym temacie nie podał ceny za wrzesień by porównać, dlatego pytam :)

Poświęciłem wieczór i zestawiłem sobie ceny Ryk które tutaj podajecie i podstawiłem je pod cennik Hochlandu. Listopad jeszcze nie liczony bo dopiero we wtorek GUS ogłosi % wzrostu ceny

Bez tytułu.jpg

Ja wiem czy faktycznie tak cienko... 🤔 tym bardziej że nie obowiązuje nas żywienie non GMO, nie ma limitu max parametrów i w progu 15-25tys jest +5gr

Szczerze mówiąc sam myślałem że macie jednak więcej 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, MleczArek napisał:

W lutym pogadamy kto miał rację. Fakt jest taki że mleko stanieje.

 Rozmawiałem w tym tygodniu z typem z jednej mleczarni i też powiedział o lutym.. jest jakieś info? Z góry nałożona ogolna obniżka? Czy jak? 

Ogólnie co do obniżek to widać że wszyscy chyba tego krowiarzom życzą.  Handlarz co bierze krowy ode mnie to już ze  2 msc , co przyjedzie to o obniżkach gada. 

@krzychu121  jaka  cena za październik i listopad byłaby w mlekpolu przy tł 4.2, b 3.6 som 128 ilość 100+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Primula94 napisał:

1 godzinę temu, MleczArek napisał:

W lutym pogadamy kto miał rację. Fakt jest taki że mleko stanieje.

 Rozmawiałem w tym tygodniu z typem z jednej mleczarni i też powiedział o lutym.. jest jakieś info? Z góry nałożona ogolna obniżka? Czy jak? 

Ogólnie co do obniżek to widać że wszyscy chyba tego krowiarzom życzą.  Handlarz co bierze krowy ode mnie to już ze  2 msc , co przyjedzie to o obniżkach gada. 

@krzychu121  jaka  cena za październik i listopad byłaby w mlekpolu przy tł 4.2, b 3.6 som 128 ilość 100+.

pod 3.08-3.10 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Temat obniżek jest chyba powiązany z podwyżka vatu. Ktoś nie chce żeby skok cen z tą podwyżka związany  nie był aż tak widoczny dla wyborcy . Zwróćcie uwagę że gra się na  obniżki na wszystkich produktach żywnościowych. Mleka niema i to jest szansa dla tych co produkują a Ukraina go tu nie dowiezie bo go niema. Największy m zagrożeniem jest handel światowy czyli jak będą kupować Chiny

Edytowano przez kocmen24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531
5 godzin temu, danielhaker napisał:

Nikt z Was w tym temacie nie podał ceny za wrzesień by porównać, dlatego pytam :)

Poświęciłem wieczór i zestawiłem sobie ceny Ryk które tutaj podajecie i podstawiłem je pod cennik Hochlandu. Listopad jeszcze nie liczony bo dopiero we wtorek GUS ogłosi % wzrostu ceny

Ja wiem czy faktycznie tak cienko... 🤔 tym bardziej że nie obowiązuje nas żywienie non GMO, nie ma limitu max parametrów i w progu 15-25tys jest +5gr

Szczerze mówiąc sam myślałem że macie jednak więcej 🤔

 

Juz 2gr na udział. GMO tez już chyba wszędzie wycofali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Nikt nie napisze że produkcja mleka wzrosła tylko w Polsce bo jest jeszcze potencjal a w innych krajach UE czy na świecie spadła? Cena napewno stanie i lekko bedzie skorygowana w dół maks 50gr. W Polsce jest ogrom jeszcze malutkich stad krow mlecznych które ciągną starsi rolnicy. Przy coraz ostrzejszych wymaganiach zobaczycie ze produkcja w najbliższych latach mocno się skurczy i cena się utrzyma na tym poziomie. Pogoda jest coraz mniej przewidywalna i coraz częściej są suszę czy inne warunki które kurczą zapasy pasz. Bo własnej okolicy mogę powiedzieć że za 10lat nie będzie połowy gosp mlecznych albo lepiej bo nie ma komu robic przy tym są tylko stare uwieziowe budynki nie zachęcające młodych do pracy. Teraz wielu przy krowach trzyma tylko cena mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
14 godzin temu, RadosawSoja napisał:

panowie mam dylemat, zamierzam odejść od obecnej mleczarni bo cena słaba i lepsza nie będzie ( 21 tys litr białko 3.5 tłuszcz 4.3 i 4.5) 2.70 brutto tylko przez to że zrobiłem szum na mleczarni, w poprzedzającym miesiącu 2.53 brutto) i teraz pytanie OSM Włoszczowa czy Mlekovita ?

Uważam, że OSM Wloszczowa. Ceny są chyba podobne ale parametry mleka lepiej ocenia Wloszczowa. Dostawcy z Mlekowity narzekają na wyniki ze mocno odbiegają od wyników z federacji. Za listopad miałbyś cenę powyżej 3 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
11 godzin temu, Kowalscy napisał:

Twój problem niedługo się skończy. Żadna mleczarnia nie da Ci wyższej ceny. Mleko przerzutowe jest po 1,50 zł.

Nie szukaj podwyżek tylko przygotuj się na obniżki.

Cena w skupie mleka jest po 3 zł prawie we wszystkich spółdzielniach a Ty mówisz ze ktoś sprzedaje mleko które kupił od rolnika po 3 zł sprzedaje po 1,50 zł to chyba jest z nim coś nie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Mleczarenki widać uzgodniły już między sobą wielki krach w lutym i puszczają tu na forum pożytecznych idiotów żeby robić podkład narracyjny. Śmiało, obniżcie do 1.5. ba, wystarczy do 2. Obniżcie, sprawdźcie co się będzie działo 😁

Paliwo po 10, mleko po 2 i taki cymbał będzie tu pisać że kto ma kredyt to będzie doił 🤣

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4230
8 minut temu, komizmo napisał:

Mleczarenki widać uzgodniły już między sobą wielki krach w lutym i puszczają tu na forum pożytecznych idiotów żeby robić podkład narracyjny. Śmiało, obniżcie do 1.5. ba, wystarczy do 2. Obniżcie, sprawdźcie co się będzie działo 😁

 

Wszystkie branże dostały ostro po dupskach i tylko kwestia czasu kiedy dostaną mleczarze. Co ma się dziać, najwyżej zamkniesz interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8544
11 minut temu, komizmo napisał:

Paliwo po 10, mleko po 2 i taki cymbał będzie tu pisać że kto ma kredyt to będzie doił 🤣

 A czym ten kredyt będzie spłacał?chyba że machnie na wszystko ręką i pozwoli by komornik wszystko zagarnął, choć i tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1841
10 minut temu, witejus napisał:

 A czym ten kredyt będzie spłacał?chyba że machnie na wszystko ręką i pozwoli by komornik wszystko zagarnął, choć i tak bywa.

Masz krowy? Widzę przerzuciłeś się z tematu pszenicy i robisz z siebie durnia dalej. 

 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8544
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

robisz z siebie durnia dalej. 

Kolejny głupek wioskowy się objawił?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12220
witejus napisał:

11 minut temu, komizmo napisał:

Paliwo po 10, mleko po 2 i taki cymbał będzie tu pisać że kto ma kredyt to będzie doił 🤣

 A czym ten kredyt będzie spłacał?chyba że machnie na wszystko ręką i pozwoli by komornik wszystko zagarnął, choć i tak bywa.

wiesz ile kosztuje bydło krowy czy jałówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    877
25 minut temu, komizmo napisał:

Mleczarenki widać uzgodniły już między sobą wielki krach w lutym i puszczają tu na forum pożytecznych idiotów żeby robić podkład narracyjny. Śmiało, obniżcie do 1.5. ba, wystarczy do 2. Obniżcie, sprawdźcie co się będzie działo 😁

Paliwo po 10, mleko po 2 i taki cymbał będzie tu pisać że kto ma kredyt to będzie doił 🤣

Jeżeli oni się dogadali to i my się dogadamy. Jak przyjdzie z 30% dostawców z dnia na dzień z wypowiedzeniami albo i lepiej to zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie. Mi Ostało 14dni umowy z ARiMR na modernizację i jestem wolny, więc teraz to mam w d*pie. W każdej chwili mogę złożyć wypowiedzenie. 3 miesiące i dowidzenia 😂

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj