Polecane posty

Pawel29    76

A u mnie w czwartek heh może ten sam do nas jeździ.

Edytowano przez Pawel29
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
46 minut temu, danielhaker napisał:

Jedni spali na matematyce, inni na j. polskim

Wiem, wiem…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Obniżki cen obniżkami ale ciekawe co mlekovita będzie przerabiać na sery w tej Białej Podlaskiej ...600 t sera ....niech tylko cena zejdzie na 2 zł .to pielgrzymki z wypowiedzeniami .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

A proszek? W czarnych barwach widać przyszłość mleczarstwa. I to nie że względu na brak opłacalności czy popytu na nabiał na świecie. Największy problem to nietrafione inwestycje często ocierające o  megalomanię. I teraz jak mleka w zakładach ubywa i spada rentowność linii na których może brakować surowca to zaczyna się sraka bo rozjeżdża się ekonomia. Nagle logują się tu trole różnej maści które mają na celu wywołanie paniki, wg dobrze znanego scenariusza który sprawdzał się od lat. Jak mleko za psie pieniądze to trzeba nakupić jałówek z importu i dostawić żeby mleka wincyj było. 

Nie tym razem.

Świat się zmienił Frodo

  • Like 12
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Dokładnie tym razem nikt spadku ceny nie będzie "rekompensował" dostawieniem sztuk i gdy jak to przewidują trole że cena w lutym yebnie to w kwietniu mleczarnie zrobią "😳😯🥺😭"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Zenio23 napisał:

14 minut temu, mirekcich napisał:

Czemu tak bardzo ci na tym zależy ?, mógłby równie dobrze stulić pysk i zająć się robotą ,po ch.j się dusisz jak nie musisz ?

A to mów że w przezucie robisz i siejesz cherezje ,żeby tobie w kieszeni więcej zostało dzbanie ruski  😁

Uważam że trzeba jechać po takich dzbanach , bo niestety propaganda niesie swoje żniwo. 

A jak ty znasz cenę kilowata energii to znaczy że pracujesz w energetyce? Masz niesamowicie ograniczony światopogląd

jak wytłumaczysz to że zależy ci tak na wbiciu w głowy wszystkim te obniżki 🤔 widać jak walczysz o to by twoje było na wierzchu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

@danielhaker zrób porządek z tymi trollami. 

Widać mlekpol ma dobrze podpisane umowy na eksport do Chin że instruktorzy zapewniaja że cena ma zostać do marca włącznie. Chociaż pożyjemy zobaczymy, bo różnie to bywało już z tą pewną ceną. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879
38 minut temu, krzychu121 napisał:

@danielhaker zrób porządek z tymi trollami. 

Widać mlekpol ma dobrze podpisane umowy na eksport do Chin że instruktorzy zapewniaja że cena ma zostać do marca włącznie. Chociaż pożyjemy zobaczymy, bo różnie to bywało już z tą pewną ceną. 

Dokładnie a też był nie jeden trol. Podlaskiego górala to chyba nikt nie zapomnij xD

  • Haha 5

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadosawSoja    2

panowie, a prawdą jest to że Mlekovita bierze co popadnie i nie mają takich wymagań co osm Włoszczowa, chodzi mi o komórki somatyczne i bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

No w życiu zajmuje się patrzeniem z chodnika czy jak jedzie mleczarka ulicą to ma zaplombowaną kasetę do prób. A po godzinach jego hobby to wyliczanie socjalu chłopkom

 

Ile zwrotu mają do paliwa, ile suszowego, ile do wungla itp

Edytowano przez komizmo
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
48 minut temu, michalcium napisał:

Dla jasności może nam @Zenio23 napisz kto ty i co ty? W sensie zajmujesz się czymkolwiek w branży rolniczej bądź około rolniczej?

Nie jestem rolnikiem i nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej związanej z rolnictwem

41 minut temu, komizmo napisał:

No w życiu zajmuje się patrzeniem z chodnika czy jak jedzie mleczarka ulicą to ma zaplombowaną kasetę do prób. A po godzinach jego hobby to wyliczanie socjalu chłopkom

 

Ile zwrotu mają do paliwa, ile suszowego, ile do wungla itp

Dopłaty do węgla otrzymali nie tylko rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
RadosawSoja napisał:

panowie, a prawdą jest to że Mlekovita bierze co popadnie i nie mają takich wymagań co osm Włoszczowa, chodzi mi o komórki somatyczne i bakterie

Mój odział mlekovity dość skrupulatnie sprawdza somatyke i bakterie. Akurat bakterie mi nie straszne ale z somatyką zdarzają się problemy i od razu sms Alert. Rok temu jeden z wioski miał somatyke 3 MSC z rzędu to wysłali do niego lekarza powiatowego i grozili zaprzestaniem odbioru mleka.


Niech cena się utrzyma bo ja mam 11 jałówek do wycielenia na lato i chciałbym jakiś grosz zarobić 😜😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    381
1 godzinę temu, RadosawSoja napisał:

panowie, a prawdą jest to że Mlekovita bierze co popadnie i nie mają takich wymagań co osm Włoszczowa, chodzi mi o komórki somatyczne i bakterie

Mlekovita pewnie nie bierze co popadnie ale prawda jest taka że Włoszczowa w sumie dobra mleczarnia ma duże wymogi.Mam 2 znajomych obydwaj już zakończyli produkcję i oni mówili że nie mogli sobie poradzić u nich z somatyką  jeden odszedł od nich i jeszcze przez parę lat oddawał do Lipska w tej chwili to chyba już polmlek i mówił że było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Włszczowa ma takie same wymagania jak wszystkie mleczarnię w Polsce. Trzeba wkoncu to pojąć że wszędzie wymagania są takie same. Niektóre podmioty premiują dostawców którzy mają bakterie i somatyke na bardzo niskim poziomie. Trzeba też dodać że niektóre podmioty nie respektują tych wymogów i liczy się aby białe ale wymagania wszędzie są takie same 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Dokładnie wszedzie wymagają tego samego. Bakterie świadczą o tobie czy jesteś brudas czy nie a somatyki o zdrowiu stada i tyle.

@komizmo to żeś opisał mojego teścia co każdemu złotówki wylicza i wszystko musi wiedzieć każdego obcego wypytać o jego cale życie a do kościoła pierwszy leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ChiquitaB napisał:

Dokładnie wszedzie wymagają tego samego. Bakterie świadczą o tobie czy jesteś brudas czy nie a somatyki o zdrowiu stada i tyle.

@komizmo to żeś opisał mojego teścia co każdemu złotówki wylicza i wszystko musi wiedzieć każdego obcego wypytać o jego cale życie a do kościoła pierwszy leci

To ogólnie ty nie pochodzisz z rodziny (jak by to nazwać) gospodarczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Mój tata pracował przy swiniach w rsp aż do emerytury. Chociaż konkretną emeryturę sobie ciężko wypracował. Współzałożycielem rsp byl mój ddziadek. Ja nie musiałem pracować na gosp bo tak naprawde go nie mieliśmy ale chodziło się non stop wujowi pomagać a do pewnego czasu tez krowy mieli. No i w sumie przybyłem na gosp dopiero po ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332
16 godzin temu, krzychu121 napisał:

Włszczowa ma takie same wymagania jak wszystkie mleczarnię w Polsce. Trzeba wkoncu to pojąć że wszędzie wymagania są takie same. Niektóre podmioty premiują dostawców którzy mają bakterie i somatyke na bardzo niskim poziomie. Trzeba też dodać że niektóre podmioty nie respektują tych wymogów i liczy się aby białe ale wymagania wszędzie są takie same 

Papier swoje a życie swoje XD

Mój brat pracuje w laboratorium w mleczarni bliskiej Twemu sercu to trochę wiem, żeby nie było że słyszałem od kolegi sąsiada z drugiej strony powiatu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23
5 godzin temu, piodro4444 napisał:

Garwolin za Listopad niecałe 20tys L tł 4.51 bi 3.65 - 3.12brutto ( bez lojalnościówki,z nią +4gr) 

Ta sama mleczarnia 25tys tł 3,99 bi 3,56 = 3,03 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj