Polecane posty

krzychu121    3907

Pozazdrościc. Chciałbym tak na moich piachach. Co niektórzy dobrze przepowiedzieli że u jednych będzie susza a inni będą się topić bo opady będą lokalne. Śmiałem się z tego bo do tego roku jak front przechodził to padało wszedzie gdzie się przemieszczal. A w tym roku jak zaczarowany się rozrywa albo przechodza puste chmury po których zostaje tęcza 

Aż mi się przypomniało jak co roku @fireseba pisał że jego wszystkie deszcze omijały albo chmury się rozchodziły nad jego okolica. Nie dowierzałem aż się przekonałem na swoim przykładzie że jednak jest to możliwe

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Pedro co jak co ale kukurydze to w tym roku słabe na naszych terenach, strasznie zimno było, koniec czerwca usmażył kukurydze na pniu, u każdego pełno zielska jaki by oprysk nie zastosował, i No jednak każdy zredukował trochę nawożenie 

U nas też mocno przypaliło qq, ale po tych opadach idzie jak wściekła, a wiecha jeszcze bardzo głęboko. Po prostu w tym roku jest późniejsza, tak samo kartofle. Ja na wszystkim PK zredukowałem o 40-50%, azot normalnie, tylko potrawy bez. Ale poprzednie lata nie było oszczędzane ani na wapnie ani PK. pod owies człowiek głupi nawet polifoske dawał... 

Też mam 1ha trawy takiej, że wstyd przed ludźmi 🤪 8 rok, herbapol. Ale na żniwa przesieje jak będą warunki. 

Krzychu tylko współczuć.

Ten rok jest w miarę ok, ale co na przyszły jak azot 3800, poli 4700... 🤦 Jak za byka na wbc dadzą +30zł/kg to spoko. 

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Też miałem taki rok że susza w cholerę, pojechałem szukać bel 50km dalej z ogłoszenia. Wyjechałem 20km od domu, jak nie pierdyknie deszcz. Zajechałem, bele obejrzałem, leje i leje. Zajeżdżam do domu, słoneczko świeci, pytam czy coś spadło? A gdzie tam...

Nie dziwne że bele tam mieli na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Pozazdrościc. Chciałbym tak na moich piachach. Co niektórzy dobrze przepowiedzieli że u jednych będzie susza a inni będą się topić bo opady będą lokalne. Śmiałem się z tego bo do tego roku jak front przechodził to padało wszedzie gdzie się przemieszczal. A w tym roku jak zaczarowany się rozrywa albo przechodza puste chmury po których zostaje tęcza 

Aż mi się przypomniało jak co roku @fireseba pisał że jego wszystkie deszcze omijały albo chmury się rozchodziły nad jego okolica. Nie dowierzałem aż się przekonałem na swoim przykładzie że jednak jest to możliwe

U mnie to samo, wszystkie deszcze nas omijają 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

to jaką tą qq byś chciał 🤔 po 10m ??? u mnie też mniej pada jak są opady mniejsze to omija zachodem lub północą a jak coś spadnie to często mniej niż wszędzie u niektórych 10-15mm u mnie 5mm ale rośnie coś niecoś widać na polach jak kto dba gdzie ph dobre no nic ale jakoś powoli to idzie ale kilka takich lat i zwierząt będzie napewno mniej gdzie moja gmina była naprawdę jedną z najbardziej ''krowich'' na lubelszczyszczyźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
19 minut temu, slawek74 napisał:

to jaką tą qq byś chciał 🤔 po 10m ??? u mnie też mniej pada jak są opady mniejsze to omija zachodem lub północą a jak coś spadnie to często mniej niż wszędzie u niektórych 10-15mm u mnie 5mm ale rośnie coś niecoś widać na polach jak kto dba gdzie ph dobre no nic ale jakoś powoli to idzie ale kilka takich lat i zwierząt będzie napewno mniej gdzie moja gmina była naprawdę jedną z najbardziej ''krowich'' na lubelszczyszczyźnie

Porównywać rok do roku to w mojej okolicy trzeba by ściąć 50% większy areał żeby zebrać taka samą mase jak rok temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nie ma co wymyślać. Rok jest przeciętny. Żadnych rekordów nie będzie, Chyba że lokalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie najlepsza qq jest po trawie która tam była pewnie z 20 lat. Ale to z 0.5ha. 3 pokos traw jedynie może być ładny jak zacznie dalej przepadywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907

Jak ktoś pisze o rekordach i porządnych plonach to tylko lokalnie jak dobrze przepadywalo. Trzy dni temu nadawali 15 l deszczu na sobotę,  dwa dni temu 8,5, wczoraj już 4,3 a dziś widzę że 0,7 l. Chociaż teraz prawdę piszą bo wcześniej to do samego końca nadawali konkretny deszcz i człowiek się łudził że jednak coś popada. Teraz wiadomo ze nic  nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

W waszych stronach co chwila padało. Jak dobrze kojarzę pisałeś niedawno że w lipcu ponad 100 l spadło. W moich stronach skończyło padać przed 20 czerwca. Mamy miesiąc już a u mnie spadło może z 5 l w 50 podejściach. A jak pamiętamy zaraz po 20 czerwca były prawie przez cały tydzien upały . Kuku po kilku dniach zaczęła się zwijać i tak już została. Na 70% areału nie ma 1 m i jest ususzona. Nawet wiechy nie wyda. I to nie tylko u mnie ale u wszystkich rolników. Jedynie po dołkach dobija do 1,5-,1,7 m. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo nie widzę sensu płacić 1,5 tys od ha i zebrać sama trocine bez kolby.  Drugi pokos na początku lipca dał bardzo średni plon. 3 pokosu nie ma. 15-20 km w każdym kierunku już kukurydzę piękne, 3 pokos niedługo nie cięcia. Jakieś fatum jest nad moja okolica. Wszystko bokami przechodzi. Nawet ostatnio w piątek. Od zachodu przechodził potężny front. Wszędzie lało. Nad moja okolica chmura się rozeszła a jak minęła nasz obszar to się połączyła i przed Łomża znowu zaczęło padać. Nawet kierowcy co po mleko przyjeżdżają nie dowierzają jaka u nas bieda . Jak miałem paszy prawie na rok do przodu tak po tym roku gdzie kukurydzy będzie 20-30% tego co zawsze moje zapasy wyniosą 0. Które sztuki trzeba będzie to się sprzeda ale jak przyszły rok będzie taki sam to wielu skończy gospodarzenia przy takich kosztach. Zwłaszcza że w tym roku ludzie nie żałowali aż tak bardzo z nawożeniem 

chyba mieszkamy w tej samej okolicy bo u mnie tak samo, wszystkie deszcze poszly bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907

No nie podałeś ceny więc chyba pomyliłeś. Każdy z piszących wyżej cenę podaje praktycznie co miesiąc 

26 minut temu, emattti napisał:

chyba mieszkamy w tej samej okolicy bo u mnie tak samo, wszystkie deszcze poszly bokiem

Z tego co się orientuję to ta sama okolica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520
47 minut temu, emattti napisał:

chyba mieszkamy w tej samej okolicy bo u mnie tak samo, wszystkie deszcze poszly bokiem

U mnie to samo, najlepsze jest to że 20 km dalej często padało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Zdjęcie  z niedzieli, ja mam 181 cm, q qq fao 290 siew 30 kwietnia. Póki była ładna.

Obecnie już bardzo zwinięta. Potencjał ogormny, zawiązki kolby po 18 rzedow I na długość po 35-40 ziaren ale takie życie na piachu ze kilka dni bez deszczu i bieda. Musiało by systematycznie padać 

20220717_202528.jpg

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Marcin441 napisał:

19 minut temu, slawek74 napisał:

to jaką tą qq byś chciał 🤔 po 10m ??? u mnie też mniej pada jak są opady mniejsze to omija zachodem lub północą a jak coś spadnie to często mniej niż wszędzie u niektórych 10-15mm u mnie 5mm ale rośnie coś niecoś widać na polach jak kto dba gdzie ph dobre no nic ale jakoś powoli to idzie ale kilka takich lat i zwierząt będzie napewno mniej gdzie moja gmina była naprawdę jedną z najbardziej ''krowich'' na lubelszczyszczyźnie

Porównywać rok do roku to w mojej okolicy trzeba by ściąć 50% większy areał żeby zebrać taka samą mase jak rok temu 

trawy to tamtegorov czny pierwszy pokos był rekordowy na taki zbiór może bedzie trzeba czekać z 10 lat albo i wiecej taka anomalia 🤷‍♂️


ceston napisał:

chyba tematy pomyliłem bo żadnej ceny mleka nie ma

ano cena jest dobra niby stabilna ale w portfelu jakoś cienko 🤪😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907

Damian jak u Ciebie jest słabo to co na to powiesz?

Screen wzięty z FB . U mnie kukurydza i trawy wyglądają identycznie 

Screenshot_20220721-181036~2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No ta kuka nie zakryje takich za***istych bamboszy 😁

Masakra

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To chyba z późnych siewów qq. U mnie qq w tym szaleje Bo prawie wszędzie 3 kolby wali glupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj