Polecane posty

greg1985    496

Krzychu a ty nie Podlasie przypadkiem bo u nas kukurydza super duża . Na piachu nogą dziś grzebnełem to wilgoci w brud . A i wczoraj popadało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Północ mazowsza. Podlasie w tym roku deszczu dostaje ładnie. Nawet okolice Suwałk zawsze omijane w tym roku co i rusz pada .

Ja czekam na grad. Jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji. Kukurydza ubezpieczona więc jakaś kasa by wpadła na zakup wysłodek czy sianokiszonki. Prędzej tą kukurydzę potalerzuje i zaorze niż wydam 1,5 tyś / ha żeby zebrać niecałą przyczepę trociny. Znajomy dziś ściął i od razu belował to wyszło mu 6 belek z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Tylko współczuć u mnie kukurydzę położył wiatr oczywiście tą najlepszą 3,5 m + ale o dziwo większość wstała zobaczymy czy kolby będzie miała normalne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, pawlak2507 napisał:

u mnie kukurydzę położył wiatr oczywiście tą najlepszą 3,5 m + ale o dziwo większość wstała

Ale całkowicie od samej ziemi czy zrobiło się kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Północ mazowsza. Podlasie w tym roku deszczu dostaje ładnie. Nawet okolice Suwałk zawsze omijane w tym roku co i rusz pada .

Ja czekam na grad. Jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji. Kukurydza ubezpieczona więc jakaś kasa by wpadła na zakup wysłodek czy sianokiszonki. Prędzej tą kukurydzę potalerzuje i zaorze niż wydam 1,5 tyś / ha żeby zebrać niecałą przyczepę trociny. Znajomy dziś ściął i od razu belował to wyszło mu 6 belek z ha. 

Północ mazowsza to step....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
krzychu121 napisał:

Prędzej tą kukurydzę potalerzuje i zaorze niż wydam 1,5 tyś / ha żeby zebrać niecałą przyczepę trociny. Znajomy dziś ściął i od razu belował to wyszło mu 6 belek z ha.

To dobrze że jeszcze nadawała się do belowania, miejscami u nas ma już brązowe liście więc połowa przy zbiorze i tak by się pokruszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
8 godzin temu, bop23 napisał:

Północ mazowsza to step....

Gdzie ten step takowy , też z mieszkam na północy mazowsza i nie jest tak źle no teraz kukurydza się pozwijala ale tylko na piachach , a do tej pory szła jak wściekła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
12 godzin temu, witejus napisał:

Ale całkowicie od samej ziemi czy zrobiło się kolanko?

Nie wiem nie wchodziłem do środka na pole, duzo było pochylonej to wiadomo było że się podniesie ale takiej leżącej to się nie spodziewałem że coś z niej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Bo u mnie jak wichura położyła trzy lata temu to z pól metra leżało na ziemi i dopiero zrobiła kolanko ,a gdy przyszło to młócić to 🙆‍♂️była męka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Jak widzę że u nas beluja to co kiedyś szło pod mulczer to domyślam się gdzie to pojedziemy i współczuję Wam podwójne 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Dlatego sianokiszonke kupuje się tylko do owinięcia lub z pewnego źródła. Raz zaryzykowałem kupno owiniętych od handlarza i to był ostatni raz 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
17 godzin temu, krzychu121 napisał:

Północ mazowsza. Podlasie w tym roku deszczu dostaje ładnie. Nawet okolice Suwałk zawsze omijane w tym roku co i rusz pada .

Ja czekam na grad. Jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji. Kukurydza ubezpieczona więc jakaś kasa by wpadła na zakup wysłodek czy sianokiszonki. Prędzej tą kukurydzę potalerzuje i zaorze niż wydam 1,5 tyś / ha żeby zebrać niecałą przyczepę trociny. Znajomy dziś ściął i od razu belował to wyszło mu 6 belek z ha. 

okolice Myszynca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Do Myszynca kawałek jest ale te rejony. 

Mlekpol za sierpień bez zmian. Czyli przy bi 3,6 tl 4,1 przedział 25-50 koło 2.60 netto .

Myślałem że będzie podwyżka 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Lider za sierpień :

premia jubileuszowa 10 gr podtrzymana + premia kukurydziana 2.5gr do jednostki tł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

To wyjdzie z 10 gr więcej niż w mlekpolu bo w lipcu wyszła chyba taka sama cena. 

To u was też susza jak za sierpień premia kukurydziana 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw ten tłuszcz trzeba mieć w mleku😂

Edytowano przez dominik1703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Lider za sierpień :

premia jubileuszowa 10 gr podtrzymana + premia kukurydziana 2.5gr do jednostki tł

to grosze można dzielić na pół? chyba Glapiński im doradza 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan3512    20

To podsumowując ile za litr wyjdzie za lipiec i sierpień w mlekovita / mlekpol? U mnie w okolicy Warszawy 2.50 PLN litr mały lokalny zaklad na mozzarelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ale musi być ssanie i braki surowca że mleczarnie nawet nie myślą o obniżkach👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jeszcze niedawno się tu niektórzy śmiali, że myślimy że w Polsce mleka braknie....

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Ssanie to jest teraz ma jałówki wysokocielne. Towar moment schodzi w oczach. Ja miałem pod zacielenie od lutego  do lipca 7 sztuk i zanim jeszcze były badane na cielność to 5 już zamówione. W grudniu będzie ładny prezent pod choinkę bo 2 już pojadą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
41 minut temu, komizmo napisał:

Jeszcze niedawno się tu niektórzy śmiali, że myślimy że w Polsce mleka braknie....

Przeciez kazdy na potęgę zwiększa a nowe obory jak grzyby po deszczu rosną a ilość mleka się nie zwiększa 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Gdzie tak się dzieje , bo gdzie by nie słuchać to tylko i likwidacji stada się słyszy bo praca w gospodarstwie przy krowach to koniec świata .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj