Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    569

U  mnie na Mazurach kuku dobija miejscami do dwóch metrów ale jeszcze do wiechy daleko i kolb nie widać i  idzie teraz na potęgę. Mam nadzieję na normalny wysoki plon. Przeważnie nie padało jak formowała się kolba i często plon ziarna nie powalał a jak będzie w tym roku zobaczymy. Z tym że siana koło 10 maja i fao 250-260.

Zanosi się na późny zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, slawek74 napisał:

 

ano cena jest dobra niby stabilna ale w portfelu jakoś cienko 🤪😁

 

To trzeba się nauczyć zarządzać pieniędzmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717

Kurła u nas padało we wtorek rano a dzisiaj na pischach już konkretny szczypior 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
1 minutę temu, slawek74 napisał:

nie cwaniakuj 😁 najlepiej czyimi 😜

Sławek było nie kupować mieszkania córce w Warszawie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
6 minut temu, slawek74 napisał:

Radek obora się buduje a nie jakieś apartamenty ....🤭😁

Nie chwalisz się 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, radekz200 napisał:

chwalisz się

niektórym się chwalił.    wolnostanowiskowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
12 godzin temu, emattti napisał:

chyba mieszkamy w tej samej okolicy bo u mnie tak samo, wszystkie deszcze poszly bokiem

Chłopie wejdź w temat pogody tam to dopiero się dzieje szczerze to to forum schodzi na psy bałagan w każdym temacie. 

Sorki kolegę @ceston chciałem zacytować. Przy okazji u nas kuku niezłe na lepszych ziemiach na dołkach trochę gorsze bo zlewy były. Największa 35l w pół godz. Po życie idzie jak zła w tym roku

IMG_20220718_162323.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grwroblewski    15

U nas południowa wielkopolska kukurydza w czystym siewie ma około 3,5 do 4 m wiecha wyrzucon. Jescze żeby jej teoche popadało na kolbę i będzie git, ale znowu sianokosy słabe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Normalni jesteście? Przyszliście się pochwalić kto ma większą kukurydzę albo kto ma gorzej? Wiadomym jest że są miejsca w Polsce gdzie od siewu spadło 50l a są miejsca gdzie spadło 200 i tyle i można sobie to sprawdzić na mapach IMGW a nie zaśmiecać temat 

Edytowano przez Mateusz1q
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Jeszcze trochę i będzie temat kto ma większą kolbę 😃Cena mleka stabilna i oby z miesiąca na miesiąc plus 10 no 5gr do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Mateusz1q napisał:

Normalni jesteście? Przyszliście się pochwalić kto ma większą kukurydzę albo kto ma gorzej? Wiadomym jest że są miejsca w Polsce gdzie od siewu spadło 50l a są miejsca gdzie spadło 200 i tyle i można sobie to sprawdzić na mapach IMGW a nie zaśmiecać temat 

nie widzę problemu wszystko ma temat środków jakie potrzebne by wyprodukować mleko a pogoda to jeden z ważniejszych czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3918
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Normalni jesteście? Przyszliście się pochwalić kto ma większą kukurydzę albo kto ma gorzej? Wiadomym jest że są miejsca w Polsce gdzie od siewu spadło 50l a są miejsca gdzie spadło 200 i tyle i można sobie to sprawdzić na mapach IMGW a nie zaśmiecać temat 

Mapy IMGW to można sobie w d... wsadzić. Nie wiem gdzie jest stacja ale widać pada solidnie w tym miejscu bo u mnie nie ma mowy o suszy według map IMGW 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Panowie też was tak lider kroi na parametrach? Tłuszcz w mleczarni 3.75 białko 3.28 , a faktycznie 4.4 i 3.4 i do tego somatyka z kosmosu żeby mieć czym straszyć. Chyba chcą się pozbyć dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grwroblewski    15
3 godziny temu, Burn001 napisał:

Panowie też was tak lider kroi na parametrach? Tłuszcz w mleczarni 3.75 białko 3.28 , a faktycznie 4.4 i 3.4 i do tego somatyka z kosmosu żeby mieć czym straszyć. Chyba chcą się pozbyć dostawców.

U mnie to samo zawsze somatyka nie przekraczała 220 teraz 550, tłuszcz faktyczny 4,2 u lidera 3,68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3918

Nie wiem co to się dziś stanęło. Nie nadawałi deszczu a spadło 8 kropel na m2 i do tego zagrzmiało.  Jest progress. 💪 W takim tempie może w grudniu spadnie z 1l/M2 w jednym podejściu. Na jutro jeszcze kilka stron nadawało pewny deszcz a dziś już prognozy na 50-70% . Jutro rano będzie 20% . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

U mnie kukurydza w tym roku praktycznie połowa wielkości zeszło rocznej a nawożenie poszło bardzo podobne.

Cóż poradzić jak od siewu były tylko jakieś pojedyncze deszczyki. Tak naprawdę od maja była tylko jedna noc z dobrym deszczem (burza) i jeszcze piorun strzelił i mi szkód wtedy narobiło na spora szkodę. Sianokiszonkę to szkoda gadać, zamiast siać nawozy lepiej było przywieźć bele z jakiegoś rejonu gdzie były deszcze. 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 godzin temu, Nintendo napisał:

jeszcze piorun strzelił i mi szkód wtedy narobiło na spora szkodę.

W kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48

Ło kurcze kuku to 50℅i w trąbki pozwijana. Ciekawe czy na niektóre kawałki się będzie opłacać sieczkarni brać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
5 godzin temu, witejus napisał:

W kukurydzę?

Nie. W oborze np spalona sprężarka chłodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3918

W mojej okolicy dziś co niektórzy zaczęli ciąć kosiarkami kukurydzę i belowac to co jeszcze zostało 

Edytowano przez krzychu121
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj