Polecane posty

gregor1284    14128
Dnia 16.07.2022 o 09:28, Optimus napisał:

Zakład Bela koło mnie nie daleko nawet tam pracowałem 😀 biorą towar z. osm mazowsze 

Nie wspominałeś 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
tytanowyJanusz napisał:

2 godziny temu, slawek74 napisał:

podjeżdżaj zatankuje 😉 zaraz zaczynam doić będzie świerze z pianką

Ajj napił bym się tak jak za gówniarza takiego ciepłego prosto z konwi i nie żadnym kubkiem czy szklanką tylko chochlą😁 kiedyś to było😊

czerpak zawsze dstępny tylko już z chłodni bo rurami płynie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
2 minuty temu, slawek74 napisał:

czerpak zawsze dstępny tylko już z chłodni bo rurami płynie..

Wiadomo tera skąd te bakterie 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

bakterie to jak by powyżej 100 były tak to nie ma się czym przejmować a moze Radzio się pochwali swoimi 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

To zależy do jakiej mleczarni oddajesz?😜 U mnie narazie średnia bakterii około 3 się trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Nie wspominałeś 😂

Trzeba wrócić na stare śmierci 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

Leszek skąd takie prognozy 🤔 nie widzę powodów na obniżki wręcz przeciwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921
24 minuty temu, leszek1000 napisał:

Teraz to raczej obniżki się szykują 

Pośrednik już zapowiedział?

Ja tam widzę przesłanki ku podwyżkom. Dotkliwa susza, która redukuje plony bardzo mocno. Zbiory zbóż będą dużo niższe w całej Europie. Paszy dla zwierząt też będzie dużo mniej. Więc nastąpi redukcja pogłowia. Co za tym idzie mleka będzie mniej. Ludzie coś muszą jeść. Więc ja uważam że spadki narazie nam nie grożą. Jakby zbiory zbóż były rekordowo wysokie to wtedy część ludzi nabiał zastąpiła by produktami zbożowymi ale na to się nie zapowiada. Produkty ,,sztuczne '' typu cukierki , batony itd również cały czas w górę, więc ludzie wolą nabiał który jak narazie jest jeszcze tańszy i zdrowszy a no to zwraca uwagę coraz większe grono konsumentów  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921

Na giełdę nie ma co tak bardzo patrzeć. Pół roku musiało minąć żeby u nas cena drgnęła do góry więc dwa czy trzy delikatne notowania w dół to żadna oznaką obniżek. Zwłaszcza że giełda w nowej Zelandii bo pewnie o ta ci chodzi ma nieduży wpływ na nasz rynek.  Obniżki chcieli by wprowadzić pazerni pośrednicy. Zresztą ktoś tu poruszał niedawno temat braku mleka w sieciach. Rozmawiałem ostatnio ze znajomą co pracuje w stonce i mówi że np zamiast zamówionych dwóch palet nabiału przychodzi pół palety. Skoro brakuje towaru to znaczy że spółdzielnie przerzuciły się na eksport i maja w nosie sieci handlowe. Może w ten sposób trochę przytemperuja ich pazerność i zaczną podpisywać uczciwsze umowy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921

Czyli jest tak jak napisałem. Do tego należy dodać że produkty mleczne nie wzrosły w sklepach aż tak bardzo jak np produkty ze zbóż. Weźmy podstawowe produkty. Kajzerka zamiast 30 gr kosztuje 60-70 gr. Chleb zamiast 2 zł , kosztuje aktualne 4 zł. Jest to wzrost o 100 %. Mleko kosztowało 2-3 zł a kosztuje 3-4 zł. Zwykły serek tak samo zdrożał o jakieś 20-50 %. Więc ja bym się aż tak bardzo nie martwił że ludzie przestaną kupować nabiał skoro jego cena aż tak bardzo nie wzrosła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

paczcie tu https://allegro.pl/oferta/cukier-krolewski-tradycyjny-krysztal-bialy-2x1-kg-11281930723

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Z ceną cukru można się było spodziewać takiego finału ceny zbóż rzepaku poszybowały w górę kontrakt na buraki był po zbyt niskiej cenie i buraka 20% mniej zakonratkowane z tego co słyszałem w marcu na spotkaniu z cukrowni tylko nie pamiętam czy do odnośnie jednej cukrowni czy na większą skalę więc jeśli chodzi o produkty mleczarskie wartość odżywcza / cena na chwilę obecną wychodzi na + wedle innych towarów spożywczych 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Pośrednik już zapowiedział?

Ja tam widzę przesłanki ku podwyżkom. Dotkliwa susza, która redukuje plony bardzo mocno. Zbiory zbóż będą dużo niższe w całej Europie. Paszy dla zwierząt też będzie dużo mniej. Więc nastąpi redukcja pogłowia. Co za tym idzie mleka będzie mniej. Ludzie coś muszą jeść. Więc ja uważam że spadki narazie nam nie grożą. Jakby zbiory zbóż były rekordowo wysokie to wtedy część ludzi nabiał zastąpiła by produktami zbożowymi ale na to się nie zapowiada. Produkty ,,sztuczne '' typu cukierki , batony itd również cały czas w górę, więc ludzie wolą nabiał który jak narazie jest jeszcze tańszy i zdrowszy a no to zwraca uwagę coraz większe grono konsumentów  

Jaka susza... Każdy kto zaczął żniwa krzyczy jakie to rekordowe plony, warzywa to samo, trawy bez nawozu urosło, qq nadrobiła teraz to co ją wymęczyło. U każdego pryzmy i bele na rok do przodu. Sąsiad dzisiaj wjechał w jęczmień na 5-6kl żwir i sam mówi, że nie wie skąd to tak sypie... Patrzcie aby ceny pasz spadły tak jak ceny zbóż to będzie dobrze.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Na YouTube jęczmień ładnie sypał . Już rzepak idzie pod kosę grubo ponad 3.5 t inne zboża też zapowiadają się dobrze . Śruta rzepakowa do dołu to może i olej stanieje 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
18 minut temu, pedro2 napisał:

Jaka susza... Każdy kto zaczął żniwa krzyczy jakie to rekordowe plony, warzywa to samo, trawy bez nawozu urosło, qq nadrobiła teraz to co ją wymęczyło. U każdego pryzmy i bele na rok do przodu. Sąsiad dzisiaj wjechał w jęczmień na 5-6kl żwir i sam mówi, że nie wie skąd to tak sypie... Patrzcie aby ceny pasz spadły tak jak ceny zbóż to będzie dobrze.

Pedro co jak co ale kukurydze to w tym roku słabe na naszych terenach, strasznie zimno było, koniec czerwca usmażył kukurydze na pniu, u każdego pełno zielska jaki by oprysk nie zastosował, i No jednak każdy zredukował trochę nawożenie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    344
31 minut temu, pedro2 napisał:

Każdy kto zaczął żniwa krzyczy jakie to rekordowe plony, warzywa to samo, trawy bez nawozu urosło, qq nadrobiła teraz to co ją wymęczyło. U każdego pryzmy i bele na rok do przodu. Sąsiad dzisiaj wjechał w jęczmień na 5-6kl żwir i sam mówi, że nie wie skąd to tak sypie

Główne wydanie Wiadomości mógłbyś prowadzić 

  • Haha 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921
42 minuty temu, pedro2 napisał:

Jaka susza... Każdy kto zaczął żniwa krzyczy jakie to rekordowe plony, warzywa to samo, trawy bez nawozu urosło, qq nadrobiła teraz to co ją wymęczyło. U każdego pryzmy i bele na rok do przodu. Sąsiad dzisiaj wjechał w jęczmień na 5-6kl żwir i sam mówi, że nie wie skąd to tak sypie... Patrzcie aby ceny pasz spadły tak jak ceny zbóż to będzie dobrze.

W waszych stronach co chwila padało. Jak dobrze kojarzę pisałeś niedawno że w lipcu ponad 100 l spadło. W moich stronach skończyło padać przed 20 czerwca. Mamy miesiąc już a u mnie spadło może z 5 l w 50 podejściach. A jak pamiętamy zaraz po 20 czerwca były prawie przez cały tydzien upały . Kuku po kilku dniach zaczęła się zwijać i tak już została. Na 70% areału nie ma 1 m i jest ususzona. Nawet wiechy nie wyda. I to nie tylko u mnie ale u wszystkich rolników. Jedynie po dołkach dobija do 1,5-,1,7 m. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo nie widzę sensu płacić 1,5 tys od ha i zebrać sama trocine bez kolby.  Drugi pokos na początku lipca dał bardzo średni plon. 3 pokosu nie ma. 15-20 km w każdym kierunku już kukurydzę piękne, 3 pokos niedługo nie cięcia. Jakieś fatum jest nad moja okolica. Wszystko bokami przechodzi. Nawet ostatnio w piątek. Od zachodu przechodził potężny front. Wszędzie lało. Nad moja okolica chmura się rozeszła a jak minęła nasz obszar to się połączyła i przed Łomża znowu zaczęło padać. Nawet kierowcy co po mleko przyjeżdżają nie dowierzają jaka u nas bieda . Jak miałem paszy prawie na rok do przodu tak po tym roku gdzie kukurydzy będzie 20-30% tego co zawsze moje zapasy wyniosą 0. Które sztuki trzeba będzie to się sprzeda ale jak przyszły rok będzie taki sam to wielu skończy gospodarzenia przy takich kosztach. Zwłaszcza że w tym roku ludzie nie żałowali aż tak bardzo z nawożeniem 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanR    50

A u mnie w każdym krowim śladzie woda stoi i my nie wiemy co to susza, bo takiego mokrego roku to nie pamiętam od lat. Plony są jakie są i nie ma  biedy, bo fakt że zapasy są, to i z nawozami ludzie nie szaleją jak pada i rośnie ino pytel idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj