Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12190
Cow_milk napisał:

Powiem tyle że było sprzedane niecałe 130 tys litrów a na konto spłynęło trochę ponad 300 tys

nie widzę tu ceny odstającej od mojej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, michalcium napisał:

Ja z kolei myślałem że lyder to mlekpol😂

To praktycznie jeden UJ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

No nie tak praktycznie to samo. O ile cena zazwyczaj  jest zbliżona w obu spółdzielniach to co jakiś czas mlekpol odskakuje na kilkanaście gr z ceną więc w ciągu roku robi się się kilka-kilkanaście gr różincy. W mlekowicie masz dodatkowo lojalnościówkę ( kupując produkty w mlekowicie przepłacasz o jakieś 10-30 % względem lokalnych sprzedawców), no ale jak chcesz dodatkowe parę gr to musisz kupić.  No i mlekowita kroi niesamowicie na parametrach. Masz zresztą przykład wyżej i to nie jeden w tym temacie. Nie są to różnice 0,1 tylko i 0,5 procenta. Największą zaletą mlekpolu są praktycznie co odbiór wyniki parametrów mleka. Nie wiem czy któraś spółdzielnia robi podobnie. Mi akurat w żywieniu to bardzo pomaga bo koryguję dawkę na bieżąco a przy belach co i rusz to trzeba robić. I parametry praktycznie całym rokiem mam 3,4-3,6 i 4,3,-4,7. W zależności jak krowy idą na pastwisko to trochę spadają latem.  Też słychać głosy w tym temacie ze niby od czasu do czasu mlekpol  skubnie coś na parametrach ale zazwyczaj te osoby nie są pod oceną i nie mają odniesienia. MI się wydawało że też mnie czasami zkroją ale po sprawdzeniu parametrów w innym labolatorium wszystko się zgadza. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12190
piotrek91p napisał:

Chyba mało mleka doisz od sztuki, że taki wysoki tłuszcz 🤔

jak to do mnie to kilka szt nrf z mocnymi parametrami a i było kilka kończących laktacjię oraz dziś sprzedane dwie co doiły się jedna dwa lata druga trochę mniej a czy mało czy dużo od sztuki to pojęcie względne nie narzekam ale chciało by się więcej .... ogólnie od zawsze kryję bykami podnoszącymi nie tylko mleko a i parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

No nie tak praktycznie to samo. O ile cena zazwyczaj  jest zbliżona w obu spółdzielniach to co jakiś czas mlekpol odskakuje na kilkanaście gr z ceną więc w ciągu roku robi się się kilka-kilkanaście gr różincy. W mlekowicie masz dodatkowo lojalnościówkę ( kupując produkty w mlekowicie przepłacasz o jakieś 10-30 % względem lokalnych sprzedawców), no ale jak chcesz dodatkowe parę gr to musisz kupić.  No i mlekowita kroi niesamowicie na parametrach. Masz zresztą przykład wyżej i to nie jeden w tym temacie. Nie są to różnice 0,1 tylko i 0,5 procenta. Największą zaletą mlekpolu są praktycznie co odbiór wyniki parametrów mleka. Nie wiem czy któraś spółdzielnia robi podobnie. Mi akurat w żywieniu to bardzo pomaga bo koryguję dawkę na bieżąco a przy belach co i rusz to trzeba robić. I parametry praktycznie całym rokiem mam 3,4-3,6 i 4,3,-4,7. W zależności jak krowy idą na pastwisko to trochę spadają latem.  Też słychać głosy w tym temacie ze niby od czasu do czasu mlekpol  skubnie coś na parametrach ale zazwyczaj te osoby nie są pod oceną i nie mają odniesienia. MI się wydawało że też mnie czasami zkroją ale po sprawdzeniu parametrów w innym labolatorium wszystko się zgadza. 

Możliwe ja się nie znam i do tego jestem nowy 😛

35 minut temu, slawek74 napisał:

9800 średnio

Od dwóch 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lamboEVO100 napisał:

@Dziad932ursus to Ty ?? Co Ty konto usuwasz i zakładasz ?

 

 

Jam Ci to 🙋

Nowy Nick na te biedne czasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

ta simentalka ze zdjęcia ma potencjał. Daj jej dobrze to może i Sławek w kompleksy popadnie 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys62    12
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, slawek74 napisał:

 

Simental wcale nie musi być zły 

 

B106E765-6041-4704-A5D2-E7D0386BE257.jpeg

Edytowano przez Krzys62
Brak danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
15 godzin temu, pedro2 napisał:

Ta, to samo. Taka hybryda 😆

Bardziej Hydra 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
10 godzin temu, greg1985 napisał:

Ja bym powiedział że to Bogdan bo on taki cięty na Sławka 

Synku ja nie jestem dziadem... 😜

A sławek to tylko się przechwala i niczego nie pokazuje i tyle... Czemu ktoś wstawi kartę z wydajnoscia a on nie...  Bo tylko pierdaczy i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pedro2 napisał:

Kolega ma magiczne urządzenie, a mimo to 5-6msc w roku mleko w pk 🤦 wczoraj pytam jak tam cena, czy wyszło 2,5zł.. " aa daj spokój znowu skurr... w pozaklasowe wyebali" 

I mleczarnia nie robi problemów tylko daje niższą cenę i normalnie odbierają ? Ja miałem z rok temu pozaklasowe dwa albo trzy miesiące to listy zaczęli wysyłać że przyślą lekarza weterynarii i wstrzymają mi odbiór mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Generalnie to weterynaria wie o tym i powinna być kontrola na gospodarstwie. 

Coś chyba więcej jak 3 miechy nie mogą kupować pozaklasowego i powinno być wstrzymane. 

Nigdy nie miałem pozaklasowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ma obowiązek składać raporty a jak jest i czy to ktoś przegląda to to różnie może być... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12190
Bogdan_ja napisał:

Ja się nie przechwalam ze mam 10 tyś od krowy 😜

a gdzie tY widzisz ponad 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, PolonezAtu napisał:

I mleczarnia nie robi problemów tylko daje niższą cenę i normalnie odbierają ? Ja miałem z rok temu pozaklasowe dwa albo trzy miesiące to listy zaczęli wysyłać że przyślą lekarza weterynarii i wstrzymają mi odbiór mleka.

Kontrole to u niego normalna rzecz, 2 msc doi w pk, przyjeżdża instruktor ze zjebką że będzie wstrzymane to się poprawi na chwilę i potem abarot. Chłopak sam ogarnia, nie wyrabia, ale mimo wszystko plany na nową oborę robi 🙈 

A tak swoją drogą ile potrącenia będzie za pk?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj