Polecane posty

komizmo    2043

Powinny być na szarym papierze, bo kolorowy ciężko spalić 

• Thanks 1
  • Haha 2

slawek74    8508
krzychu121 napisał:

1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Jakby z zaskoczenia przyjeżdżali to myślę że trochę rankingi i wydajnosci się zmienily🤣ja  tam zawsze sobie przeliczam ilość mleka w zbiorniku na sztuki

Sama prawda. Widzę to po okolicy gdzie przyjeżdżają. Zawsze godzinę później niż gospodarz robi obrządek a na dodatek sam gospodarz robi o godzinę wcześniej  udoj poprzedzający próbny udoj. Także tego 😄 moze nie wszędzie tak jest ale u mnie na okolicy tak to wygląda. Albo jak krowa przychoruje i słabiej się doi to przepisują wynik poprzedni plus parę litrów. To akurat sam znajomy się wygadał  że tak robi żeby być numer 1 na okolicy z ponad 11 tys a ile ze zbiornika wychodzi to nie wiem  :)

i Ty tak wszystko wiesz 🤔 a wczoraj sie kolegi czepiali ...🙋‍♂️😉

ale niektórzy ból czterech liter mają 🙈

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychu121    858

Ja wiem to od znajomego i to u niego tak się dzieje. Nie z 2 czy 5 ręki bo komuś coś się wydaję. To co na tych karteczkach jest wpisane a rzeczywistość to w większości przypadków dwa różne światy. 

slawek74    8508

To rób i Ty tak 🙋‍♂️😁

mogą se robić to że ludzi oszukają w niczym im nie pomoże

Xawier    139

Widać w książce kto ma R przy wyniku, mi na pucharach nie zależy

Dream1990    95

Jak kupujesz jałówki z takiego stada to karty ci pokażą ale wydruk z systemu zarządzania stadem to już tajemnica poliszynela. Szczególnie u tych "dużych" z zaprzyjaźnionymi zootechnikami na etacie. Ważne dla hodowcy powinno być co w portfelu zostaje z tych 305 dni laktacji i jak poprawia się cechy genetyczne na przyszłość.

• Like 1

MKrajes    113
10 godzin temu, Xawier napisał:

Widać w książce kto ma R przy wyniku, mi na pucharach nie zależy

Co z tego że też mam R jak raz tylko zootechnik zapytał się o fakturę a mleczarnie chyba nie udostępniają takich danych do federacji 

Dream1990    95

Potwierdzenie ilości mleka oddanego do punktu skupu. U nas mleczarnia wydaje zaświadczenie o ilości litrów oddanych w roku.

kr9292    942

Ja mam oddane do mleczarni 200 litrów od szt więcej niż w federacji. W dodatku federacja podaje kg a mleczarnia litry więc jeszcze bardziej się rozjeżdża. Ale co się dziwić przecież udój raz w miesiącu 

Dream1990    95

1 L mleka waży ok 1,03 kg czyli na 100 tys. L wychodzi 103 tys.kg. Rozumiem że można poić cielaki itd. ale jak komuś brakuje dużo więcej niż 10% to na pewno nie jest rzetelny w przekazywaniu informacji. U mnie federacja ma 140kg więcej niż mleczarnia średnio od sztuki czyli jakieś 1,5%.

Xawier    139
Napisano (edytowany)

Lyder premia jubileuszowa z okazji 30lat marki Mlekovita w wysokości 10 groszy za miesiąc lipiec

Edytowano przez Xawier

krzychu121    858

To mlekowita zrównała się z mlekpolem czy przegoniła z cena?  bo tyle tych premii że ciężko się połapać co do czego. 

Swoją drogą na 30 lecie nie powinni dziadowac i dać wam chociaż te 30 groszy premii 

• Like 2

krzychu121    858

napewno? To przy dobrych parametrach typu 3,5-3,6 i tł 4,5-4,6 i powyżej 30 tyś 2.9 brutto powinno być. Trochę nie chce mi się wierzyć zwłaszcza że jeszcze nie dawno znajomy mówił że ma niecałe 2,6 brutto przy 3,5 i 4,5 

Xawier    139

przy tych parametrach i wszystkich dodatkach powinno na ryczałcie wyjśc koło 2.75-2.80zł

zetorr6441    295
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

napewno? To przy dobrych parametrach typu 3,5-3,6 i tł 4,5-4,6 i powyżej 30 tyś 2.9 brutto powinno być. Trochę nie chce mi się wierzyć zwłaszcza że jeszcze nie dawno znajomy mówił że ma niecałe 2,6 brutto przy 3,5 i 4,5 

Według moich obliczeń powinno być 2.88 🙂

Czerwiec +ok 11gr , lipiec + 10 także już jest 2,8 z tych 2.6 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      W jakich cenach kupujecie paliwa w 2022 roku? Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja z pandemią na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2021 roku:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.