Polecane posty

Banan3512    20
A jaka cena na skupie za mleko z certyfikatem EKO . Jest na tu na forum ktoś kto ma certyfikat na ekologie i sprzedaje do mleczarni jako ekologiczne? Znacie jakieś mleczarnie, które skupują mleko Eko? Piątnica ma mleko ekologiczne ale u mnie w okolicy nie odbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Nie zaglądałem już tu od marca i tak dzisiaj z nudów wszedłem to powiem wam że jestem wniebowzięty że skasowałem krowy i za nic na świecie nie powrócę do nich. Już nie mogę się doczekać kiedy odchowane resztę młodzieży. Także życzę wam wytrwałości!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ale nie każdy ma sto hektarów własnej ziemi i może sobie na to pozwolić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

u mnie jede zbiera i 200 i krów nie rzuca bo to co miesięczny przypływ gotówki....


to znaczy już 10 lat likwiduje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Na początku nie jest łatwo, my schodziliśmy stopniowo było ponad 30 krów, a na sam koniec 5-7, człowiekowi aż łezka szła jak się sprzedawało niektóre krowy bo nie mieliśmy samych hf tylko dużo simentali, które dały mniej mleka ale za to zdrowsze były. Teraz 50-55 sztuk opasów i rzutowo się sprzedaje i jako tako to wychodzi, na pewno kasy jest mniej, ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
Banan3512 napisał:

A jaka cena na skupie za mleko z certyfikatem EKO . Jest na tu na forum ktoś kto ma certyfikat na ekologie i sprzedaje do mleczarni jako ekologiczne? Znacie jakieś mleczarnie, które skupują mleko Eko? Piątnica ma mleko ekologiczne ale u mnie w okolicy nie odbierają.

Znajomy oddawał do Piątnicy jako ekologie to jakiś czas temu (2-3lata) dostawał po 2.5zl za litr ale go niedawno wywalili z mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    344
9 godzin temu, Zdzinio napisał:

Nie zaglądałem już tu od marca i tak dzisiaj z nudów wszedłem to powiem wam że jestem wniebowzięty że skasowałem krowy i za nic na świecie nie powrócę do nich. Już nie mogę się doczekać kiedy odchowane resztę młodzieży. Także życzę wam wytrwałości!

Też jesteśmy wniebowzięci 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
5 minut temu, Marcin441 napisał:

Też jesteśmy wniebowzięci 😁

Co że taka dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3145
10 minut temu, HackerHC napisał:

Nowy miesiąc i żadnych wieści z Mlekpolu?

Jak żadnych wieści nie było jak przecież były, cena za sierpień pozostaje bez zmian czyli cena lipcowa.

Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Pisałem koło 25 lipca że cena za sierpień bez zmian 

Dokładnie, jeszcze 26 lipca email przyszedł potwierdzający Twoje słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
komizmo napisał:

Ale nie każdy ma sto hektarów własnej ziemi i może sobie na to pozwolić 

w tym by wystarczyło 15 ha czarnej porzeczki 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2408    43
3 godziny temu, WitekRolnik napisał:

Jak żadnych wieści nie było jak przecież były, cena za sierpień pozostaje bez zmian czyli cena lipcowa.

Dokładnie, jeszcze 26 lipca email przyszedł potwierdzający Twoje słowa :)

cena za lipiec plus 10gr.

przecież na lipiec był wysyłany nowy cennik. wiec za sierpień zostaje ta nowa lipcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
FarmerDyzio napisał:

komizmo napisał:

Ale nie każdy ma sto hektarów własnej ziemi i może sobie na to pozwolić 

w tym by wystarczyło 15 ha czarnej porzeczki 😂

to se posadź najpierw potem cwaniakuj....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

Nie wiem, pisałem ze cena na sierpień 10gr do góry na aneksie względem lipca.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
FarmerDyzio napisał:

Big milk nie denerwuj się tak ;) Nikt tu oprócz Ciebie nie cwaniakuje

chyba ty cwaniakujesz i jedz tą pozeczkę na okrągło 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Strongman napisał:

Nie wiem, pisałem ze cena na sierpień 10gr do góry na aneksie względem lipca.

to ile ? nie znam Twojej ceny za lipiec


FarmerDyzio napisał:

Porzeczkę;p tak tylko się śmieje przecież. Taki rok się pewnie raz na 15 lat zdarza.

przestałeś hodować bydło i robisz zament i jeszcze się do mnie przypier.... a sam cwaniakujesz ogarnij się 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

mlekpolowcy dostajecie cenniki na maila, czy tylko wybrani? bo ja jeszcze ani razu nie dostałem. dodam że maila mojego mają bom vatowiec i na aneksie też był zapisany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
slawek74 napisał:

Strongman napisał:

Nie wiem, pisałem ze cena na sierpień 10gr do góry na aneksie względem lipca.

to ile ? nie znam Twojej ceny za lipiec


FarmerDyzio napisał:

Porzeczkę;p tak tylko się śmieje przecież. Taki rok się pewnie raz na 15 lat zdarza.

przestałeś hodować bydło i robisz zament i jeszcze się do mnie przypier.... a sam cwaniakujesz ogarnij się 🙋‍♂️

zamĘt. Jak to przestałem hodować bydło 😝cięgle jeszcze jest 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3145
4 godziny temu, pawel2408 napisał:

cena za lipiec plus 10gr.

przecież na lipiec był wysyłany nowy cennik. wiec za sierpień zostaje ta nowa lipcowa.

Przeczytaj jeszcze raz to co ja napisałem bo przecież ja to samo napisałem tylko ubrałem to w inne słowa, więc nie wiem po co się mnie czepiasz.

2 godziny temu, Strongman napisał:

Nie wiem, pisałem ze cena na sierpień 10gr do góry na aneksie względem lipca.

Szczerze mówiąc to nie wiem skąd Ty te 10 gr więcej na aneksie wziąłeś, jak w lipcu premia wynosiła 37 gr. i w sierpniu na aneksie też widnieje 37 gr.

1 godzinę temu, RusiL napisał:

mlekpolowcy dostajecie cenniki na maila, czy tylko wybrani? bo ja jeszcze ani razu nie dostałem. dodam że maila mojego mają bom vatowiec i na aneksie też był zapisany....

Odkąd w marcu podpisałem nową umowę to co miesiąc jest mail z mleczarni więc może warto zapytać swego instruktora czemu tak się dzieje, może coś u nich w systemie jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj