Polecane posty

Norman    138

@galan99Czytać mi się nie chce dalej tych warunków po pierwszym zdaniu w g. 14-17 i spokojnie w kolejce. Ale dobrze, że wrzuciłeś za to podziękowania.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7729

Drogie paliwo na nic - Tanie paliwo to samo . Konie kupić tez będzie na nic bo owies drogi sam h*j nie dogodzi .

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8610
6 minut temu, galan99 napisał:

sam h*j nie dogodzi .

To zależy której lub któremu, może z jakim wspomagaczem dogodzi.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1909
51 minut temu, Uziu92 napisał:

trzeba wypchnąć letnie paliwo ze zbiorników 😂

-10 stopni a oni letnie paliwo sprzedają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7454
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Drogie paliwo na nic - Tanie paliwo to samo . Konie kupić tez będzie na nic bo owies drogi sam h*j nie dogodzi .

Za darmo nic nie ma i coś jest na rzeczy. To że ty łykasz chwytliwe tytuły bez przemyślenia bardzo cieszy tych, którzy to stosują

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7729

Jak zawsze coś na rzeczy jak na giełdzie z papierami .

Takie czasy trzeba wiedzieć kiedy sprzedać i kiedy kupić .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7454

I mieć lotny umysł. Myślisz, że stacje już są takie krystaliczne? Uziu bardzo trafnie zauważył, czyszczenie magazynów z letniego paliwa bo większe mrozy się zaczęły. Przecież nie wyleją do rowu, marże mają zayebiste to na tej złotówce dużo nie stracą, a pozbędą się problemu moment. 

Tak jak ten mocznik do 46% azotu. Jeden poleci zaraz kupi, a drugiemu lampka się zapali od razu.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1909
4 minuty temu, pedro2 napisał:

I mieć lotny umysł. Myślisz, że stacje już są takie krystaliczne? Uziu bardzo trafnie zauważył, czyszczenie magazynów z letniego paliwa bo większe mrozy się zaczęły. Przecież nie wyleją do rowu, marże mają zayebiste to na tej złotówce dużo nie stracą, a pozbędą się problemu moment. 

Tak jak ten mocznik do 46% azotu. Jeden poleci zaraz kupi, a drugiemu lampka się zapali od razu.

Raz na miesiąc paliwo w stacji do zbiornika zalewają? To te mrozy już tydzień trwają i ludzie na letnim jeździli?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7454

Bardzo prawdopodobne, że jeździli. A jaki to mróz był, do -10 na letnim jeszcze idzie.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487

Na Circle w promocji tankowanie tylko do auta, do kanistra max 5l 😂

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1909
2 minuty temu, krilan06 napisał:

Na Circle w promocji tankowanie tylko do auta, do kanistra max 5l 😂

My dzwoniliśmy przed akcją to mówiła że bez ograniczeń ilościowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    768

A nie jest tak że od jakiegoś terminu muszą mieć z dodatkiem? Od któregoś wchodzi przejściówka, od kolejnego okresu zimówka. 

Jak aktualne ceny w hurcie, bo dwie strony przewaliłem i o jakimś za***nym Cirkle'k? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1130

Tak jest ale analitycy z tej grupy mają swoje wersję.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8018
danielhaker napisał:

Baryłka staniała od szczytu 50$, dolar -60gr a ceny paliw niemal jednakowe jak wiosną. Ciekawe jakie byłyby ceny na stacjach przy wiosennych kosztach :ph34r:

sprzedać tu wszystko w piz... i jechać do Arabii, kupić z hektar pustyni i dokopać się do ropy, po 80$ za baryłkę to i wiadrem z dziury mogę wyciągać 😂 a nie sie tu męczyć w tym 🦆 stanie 😡

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1909
3 minuty temu, Uziu92 napisał:

sprzedać tu wszystko w piz... i jechać do Arabii, kupić z hektar pustyni i dokopać się do ropy, po 80$ za baryłkę to i wiadrem z dziury mogę wyciągać 😂 a nie sie tu męczyć w tym 🦆 stanie 😡

U was tez skup zboża wstrzymany? Mazowsze Płock nie biorą 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5251
2 minuty temu, wojak1986 napisał:

U was tez skup zboża wstrzymany? Mazowsze Płock nie biorą 

Pierwsze słyszę, ale się osobiście nie dowiadywałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8018
wojak1986 napisał:

3 minuty temu, Uziu92 napisał:

sprzedać tu wszystko w piz... i jechać do Arabii, kupić z hektar pustyni i dokopać się do ropy, po 80$ za baryłkę to i wiadrem z dziury mogę wyciągać 😂 a nie sie tu męczyć w tym 🦆 stanie 😡

U was tez skup zboża wstrzymany? Mazowsze Płock nie biorą 

tego nie wiem, ja woziłem miesiąc temu ale to do znajomego dla prosiaczków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj