Polecane posty

Peron    371
7 minut temu, poosa21 napisał:

Tylko że ten janusz miał rację pierwsze to pszenica oścista, (a redaktor mówił jęczmień) i ostanie to na pewno nie jest żyto bardziej wygląda to jak pszenżyto. 

Ja też bym powiedział, że to Ostka pszenica, trzecie na żyto mi nie wygląda. Ogólnie zdjęcia niejednoznaczne. 

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8639

Pastwicie się nad tłukiem a sami nie wiecie co było na zdjęciach , rolniki z dziada pradziada🤣.Na ostatnim zdjęciu był owies, a na pozostałych to faktycznie trudno jednoznacznie powiedzieć z małego kawałka kłosa.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26126

W telefonie pobieżnie zerknąłem i od razu stwierdziłem że pszenica oścista. Później po odpowiedzi redaktora aż zwàtpiłem sam w siebie. Ale na maks powiększeniu żadnego jęczmienia nie znalazłem. 

Niby żyto na ostatnim zdjęciu zrobione w takim powiększeniu i z dziwnym kolorem że bez widoku całego kłosa nie wyrokowałbym czy żyto czy pszenżyto w typie żytnim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
11 godzin temu, przemek28_28 napisał:

No… jak ktoś ma odrobine honoru to coś na czym się nie zna nawet 0,01% odrzuci bo hańba ale w tym j**anym pisie ludzi z honorem nie ma i biorą każdego do wszystkiego tak jak przydrożna k**wa nikomu nie odmawia jak płaci 

Kraj zarżnęli jak świnkę na wyroby, pier**lą że wszędzie jest gorzej, OK, ale nie wszędzie jest inflacja jak u nas, ich wypowiedzi sprzed roku, dwóch, sprzed pół roku pokazują że to ludzie oderwani całkowicie od rzeczywistości, ja emerytom, rencistom, jakoś się nie dziwię, ale ludziom 30+,40+,50+ toż trzeba mieć iloraz inteligencji porównywalny z klamkom od drzwi do kibla. 

Ślepy steruje okrętem, po komunikatach od głuchego, który otrzymał informacje od niemowy. 

Każdy głosujący na pis powinien zapłacić 10000pln zadośćuczynienia, a każdy członek pis powinien siedzieć. 5lat dla pisuara gminnego do dożywocia dla wierchuszki, tak aby w przyszłości nikomu nawet nie przyszło do łba odstawiać takie numery. Do tego konfiskata majątków do trzeciego pokolenia.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1912

Dla porównania w Danii po wybiciu wszystkich norek w sumie bezprawnie, teraz doszli do wniosku że można dalej hodować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2065
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Z Australii?

Sorry UA ukrainy , w robocie jestem i nie popatrzyłem jak napisałem dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    991
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Każdy głosujący na pis powinien zapłacić 10000pln zadośćuczynienia, a każdy członek pis powinien siedzieć. 5lat dla pisuara gminnego do dożywocia dla wierchuszki, tak aby w przyszłości nikomu nawet nie przyszło do łba odstawiać takie numery. Do tego konfiskata majątków do trzeciego pokolenia.

Po wczorajszym cię tak trzyma ,czy już z rana coś  przyjarałeś 😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    893
16 minut temu, Damianek20 napisał:

Sorry UA ukrainy , w robocie jestem i nie popatrzyłem jak napisałem dokładnie .

To ten nawóz w końcu wywożą na ukraine czy z niej przywożą bo już nie wiem na kogo mam psioczyć  ?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
16 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Po wczorajszym cię tak trzyma ,czy już z rana coś  przyjarałeś 😂

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Takie jest po prostu moje zdanie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2065
4 minuty temu, Taurus83 napisał:

To ten nawóz w końcu wywożą na ukraine czy z niej przywożą bo już nie wiem na kogo mam psioczyć  ?

Dziś przywieźli. A wtedy co pisałem to wywożą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
10 godzin temu, Agrest napisał:

W telefonie pobieżnie zerknąłem i od razu stwierdziłem że pszenica oścista. Później po odpowiedzi redaktora aż zwàtpiłem sam w siebie. Ale na maks powiększeniu żadnego jęczmienia nie znalazłem. 

Niby żyto na ostatnim zdjęciu zrobione w takim powiększeniu i z dziwnym kolorem że bez widoku całego kłosa nie wyrokowałbym czy żyto czy pszenżyto w typie żytnim

bo to jest żyto ultra-hybrid-gmo o MTZ powyżej 50g spokojnie, odpowiedź hodowli na drakońskie stawki nawozów i coraz to częściej występujące susze ...

ap ropo suszy ... dostał ktoś decyzję o pomocy suszowej? podobno rozsyłają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Apropo suszy, w poniedziałek decyzja w piątek kasa na koncie. Arimr człuchów. Dopłaty do nawozu przyszły 22 lipca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26126

Kalkulator w dłoń.

Po tym cenniku 120kg N to już około 1500zł. Liczone z ceny mocznika

3100 -1500= 1600zł za 240kg P2O5.

Chyba na ten moment nic taniej nie znajdziesz bo 19%P w superfosfacie prostym masz za 2200.

Pytanie o producenta i przyswajalność.  Jeśli ok i potrzeba to brać. P i K raczej w ciągu sezonu nie stanieje

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9107
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

To ten nawóz w końcu wywożą na ukraine czy z niej przywożą bo już nie wiem na kogo mam psioczyć  ?

Przywożą pewnie to co wywieźli w dobrej cenie🙆‍♂️

10 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

@Agrest A może by dobrać tego Fosforanu NPS? 🤔

IMG_20220924_112323_HDR.jpg

Pod korzeń to czy pogłównie Adaś? 🤔 Nie stosowałem jeszcze może to nie głupie aby dać na rzepak? Jaka forma azotu w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3740

Gdzieś kiedyś i jakoś by się to wysypało. Z tego wszystkiego to nawet przystępna cena, a co do przyswajalności fosforu to myślę że 20% trzeba przyjąć. Mało informacji o tym

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2331
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Przywożą pewnie to co wywieźli w dobrej cenie🙆‍♂️

Pod korzeń to czy pogłównie Adaś? 🤔 Nie stosowałem jeszcze może to nie głupie aby dać na rzepak? Jaka forma azotu w tym?

Podobno miało nie być rsm 32 dostępnego wogole, a tu jest. 

Na juz mam bez negocjacji po 4100 także jak to mówią każdy ch*j na swój strój idzie z cena. Czekamy na spokojnie 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2165

Wczoraj pytałem na składzie o saletre, gościu powiedział że nie mają ale mogą ściągnąć za 5200 tylko po co? Kazał mi się wstrzymać bo bedzie taniej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

Ja przy tych cenach zbóż i rzepaku nie dam 100 tys za samochód 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj