Polecane posty

Mariusz2903    1291
1 godzinę temu, galan99 napisał:

250 kg NPK - tylko 1000 zł .

Plus azot 1000 zł i magnez 200 zł ale jak ktoś zbiera 8 ton to do przełknięcia .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726
2 godziny temu, mirro napisał:

A to dobrze, czy źle?😂

Złapałeś sól przed kolejnymi podwyżkami czy odpuściłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8532
3 godziny temu, mus napisał:

Dużo widać takich gospodarzy którzy kupują nie z myślą czy mu się przyda lecz aby mieć, ciągnik który zrobi 50mth rocznie będzie stał a resztę i tak będzie obrabiana starym trupem typu c360.

Znamy się?🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654
1 godzinę temu, Denwer napisał:

Śmietnik  robisz  ty   bo  wprowadzasz  ludzi  w błąd.  Nie  masz  Pojęcia  jak  działają spółki  akcyjne  i nie chcesz  się  do tego  przyznać.

Prawda  jest  taka  która  zresztą  każdy  może  sprawdzić  w google.  Skarb  Państwa  ma 33%  Udziałów  w Grupie  Azoty.  Każdy  może  sprawdzić  że  Zysk  Grupy  Azoty  od 2021  do 2030  roku  pójdzie  na Inwestycje a wypłata dywidendy będzie  wtedy  gdy  zrealizują   założone  inwestycje  nie  wcześniej.

Więc   zyski  z drogiego  nawozu  nie  trafią  do  budżetu  państwa  na  socjal.    Covid  już  nie  ma  i  wszystkie     wydatki  na walkę z Covid19  spółek  są  jawne i  są to śmieszne kwoty.  Każda  spółka  publikuje  sprawozdania  ze swojej działalności  i   są jawne  każdy  może  to  sprawdzić. 

Zakup  Polska Press  to  inwestycja . Ty myślisz  że  Niemcy  za to  wsparły  Rydzyka  że  orlen kupił  od nich  Polska Press   dobre    tak  samo  Ruch  był  własnością  Alior  Banku  i  oni  dali  coś  rydzykowi     :D  :D  :D  :D  

Powtarzaj swoje zaklęcia dalej. Nie tylko ja ci piszę, że nie masz racji. To jak państwo może wyprowadzać forsę ze spółek tez już było tłumaczone. A ty dalej bajki pisz.

Tak tak zakup Polska Press to inwestycja. Taka, że nakład spada. Nakładli ci do głowy różnych pierdół i ty teraz tu te propagandę z siebie wylewasz. Ale pogrubiony tekst ci nic nie da. W te bajki nikt nie uwierzy. tak więc rób śmietnik dalej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
6 godzin temu, hubertuss napisał:

@Denwer komu ty te kity sprzedajesz? Naprawdę głupszego od siebie szukasz. Jak skarb państwa ma 27 % udziałów to co jak marże się podnosi to więcej nie zarabia? Nikt nie pisze by spółki nie przynosiły zysków. Mają przynosić. Ale tutaj chodzi o wykorzystanie sytuacji na świecie gdzie rząd każe łupić obywateli by mieć więcej forsy na socjal. Bo obywatele pewnych dóbr nie mogą gdzie indziej kupić dlatego nakłada się na tych obywateli najwyższe marże w historii jak w przypadku rafinerii. To jest po prostu spekulacja. A na dodatek niedojdy z pisu nakręcają inflację z którą tak dzielnie walczą ponosząc np stopy procentowe.

Były tu wrzucane koszty nawozu z Francji czy Niemiec. Wiesz ile zarabia tam robotnik? Pis zamiast zrównać nam dopłaty z zachodem co obiecywał zrównał nam z zachodem ceny nawozów.

Wszyscy? Wiesz co się mówiło w podstawówce jak przyłapany na czymś uczeń mówił wszyscy albo inni też. jak by wszyscy albo inni skoczyli z dachu tez byś skoczył? Nie uprawiaj dziecinady.

Z tym pytaniem przeciętnego Polaka to tez uważaj bo możesz się zdziwić.

Co ty za bajki opowiadasz że nie możesz kupić gdzie indziej nawozów , w większości krajów na świecie jest jakaś tam produkcja nawozu , w mniejszym czy większym % , więc przecież możesz kupić nawóz inny niż polski , więc w czym problem . Nie jedyna Rosja produkuje nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7
9 godzin temu, hubertuss napisał:

Ty naprawdę nie rozumiesz co czytasz? Nie wina pis. Tylko pis wykorzystuje te okoliczności do łupienia Polaków. Bo nie mogą kupić nawozu ze wschodu to się wali wyższą cenę. Po paliwo tez nie wiadomo gdzie nie pojedziesz tylko na najbliższą stację a tam też łupią. Pis po prostu wykorzystał okoliczności. Spółki nadzorowane przez rząd po podnosiły ceny tłumacząc wszystko wojną. Liczyli, że ludzie się nie połapią. A ludzie płaca bo co mają nawozów nie kupić czy paliwa nie kupić. Muszą i płaca.

Jedź po nawóz i paliwo do Niemiec. Tam zawsze było drogo, więc nikt cię nie złupi. Niewidzialna ręka rynku nie istnieje. Niemcy już dawno się polapali i dotują swoje co się da. A u nas ludzia się wciska, że rozdawnictwo. Jak kryzys paliwowy i z tym związana inflacja to, że nie dbają o pieniądz, że drukują. Mógłbym tak mnożyć w nieskończoność.  Sprzedajesz bydło może po 12 zł, może po 14 zł, a może zechcesz zaczekać i po 15 albo po 7. Więc zrozum, że rynek jest niestabilny i nieprzewidywalny, bo jest globalny i nie ma tu teorii spiskowych. czy ktoś wie po ile rsm32?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
7 godzin temu, Hvb3000 napisał:

Jedź po nawóz i paliwo do Niemiec. Tam zawsze było drogo, więc nikt cię nie złupi. Niewidzialna ręka rynku nie istnieje. Niemcy już dawno się polapali i dotują swoje co się da. A u nas ludzia się wciska, że rozdawnictwo. Jak kryzys paliwowy i z tym związana inflacja to, że nie dbają o pieniądz, że drukują. Mógłbym tak mnożyć w nieskończoność.  Sprzedajesz bydło może po 12 zł, może po 14 zł, a może zechcesz zaczekać i po 15 albo po 7. Więc zrozum, że rynek jest niestabilny i nieprzewidywalny, bo jest globalny i nie ma tu teorii spiskowych. czy ktoś wie po ile rsm32?

Niemiec to mądry naród, oni gaz oszczędzają bo czują że może  być jeszcze większy kryzys z tym. Za to Polacy widocznie mają go w opór i nie muszą się martwić że kiedyś zabraknie, to samo tyczy się nawozów. 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/26492-nawozy-wyjezdzaja-z-polski-rekordowe-przeladunki-w-gdynskim-porcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7613
32 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Niemiec to mądry naród, oni gaz oszczędzają bo czują że może  być jeszcze większy kryzys z tym. Za to Polacy widocznie mają go w opór i nie muszą się martwić że kiedyś zabraknie, to samo tyczy się nawozów. 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/26492-nawozy-wyjezdzaja-z-polski-rekordowe-przeladunki-w-gdynskim-porcie

Nie zabraknie nawozu tylko będzie mega drogi niech po 7 tyś NPK i mało kto kupi i jest dostępny na rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
39 minut temu, KarolaKarotka napisał:

jakie macie oferty na sól potasową albo korn kali?

na następny sezon już chcesz kupować ostatnio był u mnie przedstawiciel Agro... to 3,7 tyś za sól 60% nie wiem czemu sól zawsze była tańsza znacznie od npk 6-20-30 a teraz się prawie się zrównała , korn kali też pytałem ale dobrze nie pamiętam wiem tyle że kosmos u nich .Wpisz sobie na olxie tam 2,45 tys korn kali ostatnio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Spokojnie, żeby Npk zdrożał to musi najpierw potas I fosfor zdrożeć.  Więc skoro sól cenowo dogania npk-a to znak że szykuje się podwyżka na wieloskładnik

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

podwyżka na npk to będzie jak po 4 tys rzepak rzepak w żniwa będzie kosztował inaczej nie widzę , zawsze taniej wychodziło kupić osobno fosforan amonu i sól tak że opłaciło się 2 krotnie jeździć po polu a teraz polidap 6 tys mi wychodzi że lepiej kupić npk niech mnie ktoś poprawi jak mu inaczej wychodzi , po cenach nawozów widzę że marże na niektóre z nich są niezdrowo przegięte i teraz już będą wchodzić posezonowe promocje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Fosforan amonu można samemu mieszać z sola potasową przed rozsiewem i ... 2 razy nie trzeba jeździć. Sam kiedyś gdy byłem jeszcze młody to tak robiłem, ale latka lecą i zdrowie już nie to :)

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

ja sobie liczyłem tak że potrzebuję dać 80kg/ha p2o5 i 120 kg k2o więc na robiąc dziś zakupy na sierpniowe zasiewy rzepaku muszę dać 4q polifoski 6 po 4 tys wyniesie to ok.1600zł/ha nie licząc rozsiewu a kupując sól i polidap w ilości 2q soli po 3,7 i 175 kg polidapu p 6 tys wyniesie to 1785 zł/ha więc 185 zł drożej także wnioskuję że z cena tych nawozów jest mocno zawyżona , a widzę już oferty polifoski 6 po 3,5tys  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
41 minut temu, lassie napisał:

podwyżka na npk to będzie jak po 4 tys rzepak rzepak w żniwa będzie kosztował inaczej nie widzę , zawsze taniej wychodziło kupić osobno fosforan amonu i sól tak że opłaciło się 2 krotnie jeździć po polu a teraz polidap 6 tys mi wychodzi że lepiej kupić npk niech mnie ktoś poprawi jak mu inaczej wychodzi , po cenach nawozów widzę że marże na niektóre z nich są niezdrowo przegięte i teraz już będą wchodzić posezonowe promocje 

U mnie polidab po 6800. W tygodniu znajomy kupował trochę siarczanu potasu to tylko 5000. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6732
4 minuty temu, miwigos napisał:

Miesiąc temu 3580 kupiem, corn cali 2030, pod buraki i kuku

A ja po 3520 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj