Skocz do zawartości

Hvb3000

Members
 • Zawartość

  239
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

6 obserwujących

O Hvb3000

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 31.08.1991

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska/ok. Leszna

Ostatnio na profilu byli

7501 wyświetleń profilu
 1. Cena bydła 2017

  Dlaczego podajecie ceny brutto ? To bez sensu. Różnica między zasadami ogólnymi, a ryczałtem 1%. W dodatku owe 8% na zasadach ogólnych należy teoretycznie przekazać do US, więc żadna z tego korzyść.   "...mierzenie fujarki razem z kręgosłupem"   Nowy chwyt skupujących na mydlenie oczu wyższą ceną ?   Wracając do tematu Chróścina ma w cenniku, klauzule, że powyżej 24 miesięcy byk jest wyceniany wg tabeli dla krów. Pomimo, że ubojnia jest zlokalizowana +- 40 km od mojego miejsca zamieszkania to nigdy nie zaryzykowałem im sprzedać na WBC, po za tym sprzedaje wyłącznie w wieku powyżej 24 miesięcy.   Mój oferent obecnie płaci do 7,8 netto, ale jak go znam to nie jest ostatnie słowo.  
 2. Trudniej o dotacje na zakup maszyn rolniczych

  Ja natomiast polecam nowe produkty SGB AGRO - także lidera w sektorze AGRO.     Zupełnie poważnie, kryptoreklamy robią się uporczywe. Ślepota banerowa na AF staje się wskazana.
 3. BRSV - zapalenie płuc

  Pokrótce opisze mają długą przygodę z założeniem stadka "mamek". W pierwszej kolejności pojawił się problemy z rozrodem, inseminator zużywał po 5 słomek na sztukę, po czym rozkładał ręce (trwało to blisko 2 lata), jak słusznie zauważył problem pojawił się za sprawą wirusa BVD. Po zastosowaniu szczepień na BVD, wskaźnik powtórek nie przekracza 2. Międzyczasie zakupiłem jałówkę wysokocielną, po wycieleniu cielak dostał temperaturę, następnie był leczony 3 dni, po 2 dniach przerwy w leczeniu w ciągu kilku godzin od objawów niepokoju cielak padł.   Dzisiaj padł kolejny cielak. Choroba dała osobie znać osowiałością i temperaturą powyżej 40 C. Leczenie odbyło się w dwóch cyklach blisko tygodniowych, przerwane silną biegunką po antybiotykach opanowaną pectospeedem i lnem. Wczoraj wróciła temperatura 40,8 C, cielak wyglądał dobrze, aczkolwiek osowiały, dostał leki przeciwzapalne. Dzisiaj dostał również leki przeciwzapalne z marnym skutkiem, na kilka godzin przed zgonem pojawił się objawy charakterystyczne według literatury do BRSV: "pompowanie", piana z pyska, wyrzucony język, wyprostowana szyja.   Sprawa jest o tyle ciężka, że weterynarz bagatelizuję sytuację albo brakuje mu wiedzy bądź zaangażowania, a ja marnuje czas, nerwy, pieniądze, a przede wszystkim mam dość oglądania jak porządne cielaki padają mi na oczach.      Czy ktoś spotkał się z wirusem BRSV i mógłby podzielić się spostrzeżenia dotyczącymi profilaktyki (szczepienia ochronne, postępowanie z chorymi sztukami, kwestie łączenia zwierząt z pochodzącymi z zakupu)?    
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  @siwy07 zależy jakie kredyty i nie wiem w jakim kontekście. Jednak w przypadku kredytu obrotowego liczone są odsetki, ponieważ kredyt finansuje środki obrotowe zamieniane na produkt - gotówkę. W przypadku kredytów inwestycyjnych cała rata kapitałowo - odsetkowa jest kosztem.     Czy ktoś miał przypadek przejęcia zobowiązań z  PROW 2007-2013 (Modernizacja), a następnie wniosku na PROW 2014-2020 (Modernizacja) na maszynę, którą zakupił przekazujący?   Innymi słowy, czy będzie problem z zakupem tego samego typu maszyny, która wystąpiła w przekazaniu zobowiązań?    
 5. Kredyty Preferencyjne

  @mariez, budowę oraz wyposażenie obory można sfinansować kredytem inwestycyjnym preferencyjnym, natomiast zakup stada podstawowego (krów mlecznych) nie jest objęty preferencjami, w takim wypadku należy skorzystać z komercyjnego kredytu inwestycyjnego.   W przypadku kredytu preferencyjnego z linii "RR", oprocentowanie stanowi sumę stopy WIBOR 3M i marży 2,5 tj. aktualnie 4,22. Z tego kredytobiorca płaci 0,67 części oprocentowania, jednak nie mniej niż 3%. Na chwilę obecną jest to 0,67 * 4,22 = 2,82%, z zastrzeżeniem, że nie mniej niż 3,00%   Kredyt inwestycyjny na zasadach komercyjnych oscyluje w granicach 6,00%, zależnie od oceny trafności inwestycji.   Należy zaznaczyć, że możliwość uzyskania kredytu, jakiegokolwiek w głównej mierze zależy od zdolności kredytowej oraz planu inwestycyjnego.   W celu uzyskania obszerniejszych informacji polecam kontakt z użytkownikiem KrzysztofStrauchmann .
 6. kredyty csk na zakup ziemi

  1.  O kredyt może ubiegać się, z zastrzeżeniem ust. 3 - 7, osoba fizyczna spełniająca łącznie następujące warunki: 1)  posiada pełną zdolność do czynności prawnych, 2)  w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu ma nie więcej niż 40 lat, 3)  jest mikro lub małym przedsiębiorstwem, 4)  posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa potwierdzone odpowiednim świadectwem lub dyplomem, z zastrzeżeniem ust. 3, 5)  po raz pierwszy rozpoczyna działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem, 6)  zobowiąże się, że w terminie 18 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku rolnego z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego stanie się rolnikiem aktywnym zawodowo i złoży w banku oświadczenie w tej sprawie, wg wzoru określonego w załączniku nr 5, 7)  przedłoży plan inwestycji, którego realizacja powinna rozpocząć się w okresie 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytu i zapewnia osiągnięcie rocznej nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie w wysokości co najmniej 4 ESU w okresie 5 lat od dnia udzielenia kredytu.     o krusie nic nie ma. Z tym że musisz zrealizować biznesplan i mieć te grunty conajmniej pieć lat, w przypadku niewywiazania się z założeń może skutkować zwrotem pobranej dopłaty wraz z odsetkami jak dla zaległości podatkowych. Dopłata do kapitału to 60%, z tym że jest wypłacana 2 transzach, pierwsza 80% z 60% kwoty dopłaty po kilku miesiącach od zawarcia umowy kredytowej, a reszta jako ostatnia rata.   @geo2 dopłata nie jest liczona jako wkład własny. Wkład własny min 10% wartości inwestycji. Nie rozumiem, jak liczysz wkład własny ?
 7. Ceny trzody chlewnej 2015

  Problem jest w tym, że importujemy sporo mięsa, nawet na lokalnym rynku słyszę, że większość miesa jest opisana "wyprodukowano w Danii/Hiszpanii/Niemczech". Dodatkowo ludzie sie łaszczą na dodatkowy zysk z importowanych warchlaków co rosną od wody, a które również "psują" rynek, bo jeżeli na krajowych prosiętach można przeprowadzić 3 cykle proukcyjne, a na "imporcie" blisko 5 w roku to siłą rzecz będzie się "gotować" na rynku.   Proponuję przeczytać o firmie FARM2FARM, która dynamicznie rozwineła się na handlu importowanymi warchlakami. Cała rynek trzody          w Polsce jest nieudolny i zdominowany przez monopol. Co robi Agencja Rynku Rolnego ? Powinni wstrzymać import i cała krajowa produkcja zostałaby skonsumowana w kraju.
 8. kredyty csk na zakup ziemi

  @jaroWM   Rozdział. V Zasady udzielania kredytu na zakup użytków rolnych (linia Z)   1.  Dopłaty do oprocentowania kredytu są stosowane jako pomoc de minimis w rolnictwie, zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013.       Co do prowizji to np. w BS -SGB jest 1,85% kwoty kredytu, niby nie mało, ale warto skonfrontować to z ofertami na pozór korzystniejszymi.   @majkel207 dobrze zinterpretował, aczkolwiek tema śliśki przez spójnik "i" (koniunkcja w logice) tzn. oba warunki muszą wystąpić jednocześnie żeby zdanie było prawdziwe, w tym wypadku żeby wykluczało skorzystanie z kredytu tzn warunek 1. (zstępny) + warunek 2 (uzyskanie przez zbywcę praw do emerytury lub renty...)   temat śliski, ponieważ użycie spójnika "i" wygląda na błąd, gdzie raczej powinien znaleźć się spójnik "lub", wówczas wystąpienie chociaż jednego z tych warunków wykluczałoby kredyt MRcsk .  
 9. kredyty csk na zakup ziemi

  @jaroWM   płaciłeś prowizje za udzielenie? zakładam, że nie miałeś prowizji i dlatego wyrównali sobie to "obowiązkowym" ubezpieczeniem tj. min 60 m-c x 75 zł = 4.500 zł   kredyt MRcsk nie wiąże się z pomocą "de minimis"   pomoc "de minimis" ma zastosowanie w przypadku linii "Z"   @marysrybak   kupno gruntów od rodziców na MRcsk to śliski temat, zakup może zostać zakwestionowany, a wtedy kończy się zwrotem pobranej części dopłat wraz z odsetkami.   Rozdział. X Zasad udzielania kredytu z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (linia MRcsk)     4.  Kredyt nie może zostać przeznaczony w szczególności na finansowanie: 1)  zakupu użytków rolnych, jeżeli w okresie ostatnich 10 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o kredyt zakup tych użytków rolnych był objęty pomocą ze środków publicznych, 2)  zakupu użytków rolnych, jeżeli umowa jest zawarta między: a)  małżonkami, b.) rolnikiem a następcą prawnym, jeżeli następca jest zstępnym, przysposobionym albo pasierbem rolnika i wskutek tej umowy dochodzi do nabycia przez rolnika – zbywcę gospodarstwa rolnego praw do emerytury lub renty na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, c)  osobami fizycznymi a spółkami prawa handlowego, w których wspólnikami lub akcjonariuszami są te osoby,
 10. kredyty csk na zakup ziemi

  Nie, ponieważ nie ma wolnych środków na kredyty MRcsk, a poniesione wydatki nie mogą być refinansowane.   Procedura wygląda tak, że  w pierwszej kolejności spisuje się umowę przedwstępną kupna sprzedaż nieruchomości - jednocześnie dokumentując wkład własny (zadatek), a później występuje się z wnioskiem o kredyt.   Oczywiście w przypadku MRcsk należy spełniać kryterium prowadzenia gospodarstwa nie dłużej niż 12 miesięcy na moment złożenia wniosku o kredyt w banku.   Z sytuacji są dwa wyjścia: - poczekać z umową przedwstępną aż pojawi się informacja o środkach na MRcsk - skorzystać z kredytu  z linii "Z" na zakup użytków rolnych z dopłatą ARiMR do oprocentowania, koszt na chwilę obecną WIBOR3M tj. 1,73 + Marża 2,5 = 4,23 % z tego kredytobiorca płaci 3%, a pozostałe 1,23% ARiMR  
 11. Dopłaty bezpośrednie 2015

  http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/stawki-platnosci-bezposrednich-obowiazujace-w-roku-2015.html   Zapraszam do zapozania się.   Na wstępie, warto porównać płatności dla -roślin wysokobiałkowych 239 euro, a jest 422 zł -burak cukrowy 400 euro, jest 2.127 zł -pomidor 400 euro, jest 4.298 z -opasy 69 euro, jest 261 zł -krowy 69,20 euro, jest 314 zł   w euro podałem prognozę, a w złotych obowiązującą płatność na 2015.   Wysokobiałkowe rzeczywiście sie opłacały <_<
 12. w jakim banku kredyt na traktor

  Dotacja w wielu przypadkach również łączy się z koniecznością zaciągnięcia kredytu.   Pewnego czasu miałem przykład podczas zakupu maszyn m.in. ciągnika wraz z finansowaniem fabrycznym, które powinno być korzystne, natomiast lepszą ofertę przedstawił spółdzielczy.   Kolejna ważna rzeczą jest cena kredytu, która jest wypadkową ryzyka jakie ponosi bank w związku z tym, że klient może nie spłacać. Więc posiadanie rachunku w banku, przeprowadzanie obrotów, duży wkład własny, dotacja do zakupu, zabezpieczenie kredytu, zmniejszają ryzyko kredytowe - umożliwiają indywidualne podejście. Dlatego odpowiedź w jakim banku najkorzystniej jest trudna, ponieważ zależy od oceny banku.   Firma to nie bank, działa na innych zasadach. Raczej byłbym ostrożny.    
 13. kredyty csk na zakup ziemi

  @jaroWM, zawsze możesz skorzystać z tzw. linii "Z" z dopłatą do oprocentowania, wteda ARiMR dopłaca do odsetek, a kredytobiorca płaci 3%.   Nie wiem w jakim banku masz konto, ale nie słyszałem o obowiązku ubezpieczenia w kredycie MRcsk, bo zabepieczeniem jest grunt - hipoteka.   Co do kosztów prowadzenia rachunku tj. przypuszczam, że 10 zł na m-c i prowizja włącznie z wszystkim kosztami maks 1,85 % kwoty kredytu na całe 5 lat, (można oczywiście na dłużej, bodajżę do 10 lat)  to nie jest "rąbanie".   Proponuje zapytać w banku o zwykłą "obrotówkę", zakładam, że będzie wyżej oprocentowana od MRcsk.   Kredyt fajny, ale poprostu na tą chwilę go brak i prawdopodobnie w tym roku już nie będzie.   Jeżeli chodzi o realizację złożonego wniosku na MRcsk znaczenie ma kolejność rejestracji oraz kwota kredytu, z przewagą na kwoty niższe. Ponieważ w trakcie zdarzają się rezygnację, a dostępne środki z rezygnacji muszą pokrywać w całości kolejne na liście zapotrzebowanie.   W razie pytań służę pomocą.
 14. Do tej pory kiepsko jedną zmiane zrobiłeś. Mój zetor na początek też więcej zużywał oleju i bez "dolewki" sie nie obyło. Obecnie ma 1700 mth i się unormowało, owszem ubywa, ale spokojnie 500 godzin przepracuje bez dolewania. Na twoim miejscu poczekałbym do następnej zmiany. Lejesz olej Aral ?
 15. @Lukas87 zdiagnozowałeś problem z wysoką tempertaurą w układzie ??? Kilka dni temu zmieniłem filtr i olej w hydraulice i nadal mi  sie grzeje. Z podnoszeniem też są kłopoty - nie zawsze zareaguję na unoszenie. Podczas opuszczania pierdo..... heder na ziemię - przypuszczam, że elektrozawory nie działają tak jak powinny.
×