Hvb3000

Members
 • Ilość treści

  246
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

6 obserwujących

O Hvb3000

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 08/31/1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska/ok. Leszna

Ostatnio na profilu byli

8846 wyświetleń profilu
 1. Jedź po nawóz i paliwo do Niemiec. Tam zawsze było drogo, więc nikt cię nie złupi. Niewidzialna ręka rynku nie istnieje. Niemcy już dawno się polapali i dotują swoje co się da. A u nas ludzia się wciska, że rozdawnictwo. Jak kryzys paliwowy i z tym związana inflacja to, że nie dbają o pieniądz, że drukują. Mógłbym tak mnożyć w nieskończoność. Sprzedajesz bydło może po 12 zł, może po 14 zł, a może zechcesz zaczekać i po 15 albo po 7. Więc zrozum, że rynek jest niestabilny i nieprzewidywalny, bo jest globalny i nie ma tu teorii spiskowych. czy ktoś wie po ile rsm32?
 2. Dzięki, tak też zrobiłem - cięte po spawie, nowa piasta do środka i zaspawane.
 3. U mnie też tak jest. W instrukcji czytałem, że może wyskakiwać błąd, gdy przód jest niedociążony i rzeczywiście, często tak się działo przy opuszczaniu agregatu uprawowo siewnego i przyspieszaniu.
 4. Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wymienić piastę prowadzącą widłaka podwójnego wałka szerokokątnego Bondioli & Pavesi? Jest to wałek od Tytan 11 Premium. Widłak wydaje mi się, że jest nierozkręcany, zatem w jaki sposób wyciągnąć z niego piastę?
 5. Kubota M7153 przedni tuz skrzynia ECO 50 hydraulika 110 l kabina amortyzowana mechanicznie (nie na poduszkach) 5 par rozdzielaczy hydraulicznych monitor - mniejszy 7 calowy, isobus bez przygotowania fabrycznego do nawigacji 346 netto
 6. Forterra 115 - objawy podobne, wymienione szczotki w alternatorze i jest ok.
 7. @endrju00711 Miałeś przypadki wzdęcia żwacza po żywieniu chlebem?
 8. Dlaczego podajecie ceny brutto ? To bez sensu. Różnica między zasadami ogólnymi, a ryczałtem 1%. W dodatku owe 8% na zasadach ogólnych należy teoretycznie przekazać do US, więc żadna z tego korzyść. "...mierzenie fujarki razem z kręgosłupem" Nowy chwyt skupujących na mydlenie oczu wyższą ceną ? Wracając do tematu Chróścina ma w cenniku, klauzule, że powyżej 24 miesięcy byk jest wyceniany wg tabeli dla krów. Pomimo, że ubojnia jest zlokalizowana +- 40 km od mojego miejsca zamieszkania to nigdy nie zaryzykowałem im sprzedać na WBC, po za tym sprzedaje wyłącznie w wieku powyżej 24 miesięcy. Mój oferent obecnie płaci do 7,8 netto, ale jak go znam to nie jest ostatnie słowo.
 9. Ja natomiast polecam nowe produkty SGB AGRO - także lidera w sektorze AGRO. Zupełnie poważnie, kryptoreklamy robią się uporczywe. Ślepota banerowa na AF staje się wskazana.
 10. Pokrótce opisze mają długą przygodę z założeniem stadka "mamek". W pierwszej kolejności pojawił się problemy z rozrodem, inseminator zużywał po 5 słomek na sztukę, po czym rozkładał ręce (trwało to blisko 2 lata), jak słusznie zauważył problem pojawił się za sprawą wirusa BVD. Po zastosowaniu szczepień na BVD, wskaźnik powtórek nie przekracza 2. Międzyczasie zakupiłem jałówkę wysokocielną, po wycieleniu cielak dostał temperaturę, następnie był leczony 3 dni, po 2 dniach przerwy w leczeniu w ciągu kilku godzin od objawów niepokoju cielak padł. Dzisiaj padł kolejny cielak. Choroba dała osobie znać osowiałością i temperaturą powyżej 40 C. Leczenie odbyło się w dwóch cyklach blisko tygodniowych, przerwane silną biegunką po antybiotykach opanowaną pectospeedem i lnem. Wczoraj wróciła temperatura 40,8 C, cielak wyglądał dobrze, aczkolwiek osowiały, dostał leki przeciwzapalne. Dzisiaj dostał również leki przeciwzapalne z marnym skutkiem, na kilka godzin przed zgonem pojawił się objawy charakterystyczne według literatury do BRSV: "pompowanie", piana z pyska, wyrzucony język, wyprostowana szyja. Sprawa jest o tyle ciężka, że weterynarz bagatelizuję sytuację albo brakuje mu wiedzy bądź zaangażowania, a ja marnuje czas, nerwy, pieniądze, a przede wszystkim mam dość oglądania jak porządne cielaki padają mi na oczach. Czy ktoś spotkał się z wirusem BRSV i mógłby podzielić się spostrzeżenia dotyczącymi profilaktyki (szczepienia ochronne, postępowanie z chorymi sztukami, kwestie łączenia zwierząt z pochodzącymi z zakupu)?
 11. @siwy07 zależy jakie kredyty i nie wiem w jakim kontekście. Jednak w przypadku kredytu obrotowego liczone są odsetki, ponieważ kredyt finansuje środki obrotowe zamieniane na produkt - gotówkę. W przypadku kredytów inwestycyjnych cała rata kapitałowo - odsetkowa jest kosztem. Czy ktoś miał przypadek przejęcia zobowiązań z PROW 2007-2013 (Modernizacja), a następnie wniosku na PROW 2014-2020 (Modernizacja) na maszynę, którą zakupił przekazujący? Innymi słowy, czy będzie problem z zakupem tego samego typu maszyny, która wystąpiła w przekazaniu zobowiązań?
 12. @mariez, budowę oraz wyposażenie obory można sfinansować kredytem inwestycyjnym preferencyjnym, natomiast zakup stada podstawowego (krów mlecznych) nie jest objęty preferencjami, w takim wypadku należy skorzystać z komercyjnego kredytu inwestycyjnego. W przypadku kredytu preferencyjnego z linii "RR", oprocentowanie stanowi sumę stopy WIBOR 3M i marży 2,5 tj. aktualnie 4,22. Z tego kredytobiorca płaci 0,67 części oprocentowania, jednak nie mniej niż 3%. Na chwilę obecną jest to 0,67 * 4,22 = 2,82%, z zastrzeżeniem, że nie mniej niż 3,00% Kredyt inwestycyjny na zasadach komercyjnych oscyluje w granicach 6,00%, zależnie od oceny trafności inwestycji. Należy zaznaczyć, że możliwość uzyskania kredytu, jakiegokolwiek w głównej mierze zależy od zdolności kredytowej oraz planu inwestycyjnego. W celu uzyskania obszerniejszych informacji polecam kontakt z użytkownikiem KrzysztofStrauchmann .
 13. 1. O kredyt może ubiegać się, z zastrzeżeniem ust. 3 - 7, osoba fizyczna spełniająca łącznie następujące warunki: 1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych, 2) w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu ma nie więcej niż 40 lat, 3) jest mikro lub małym przedsiębiorstwem, 4) posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa potwierdzone odpowiednim świadectwem lub dyplomem, z zastrzeżeniem ust. 3, 5) po raz pierwszy rozpoczyna działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem, 6) zobowiąże się, że w terminie 18 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku rolnego z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego stanie się rolnikiem aktywnym zawodowo i złoży w banku oświadczenie w tej sprawie, wg wzoru określonego w załączniku nr 5, 7) przedłoży plan inwestycji, którego realizacja powinna rozpocząć się w okresie 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytu i zapewnia osiągnięcie rocznej nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie w wysokości co najmniej 4 ESU w okresie 5 lat od dnia udzielenia kredytu. o krusie nic nie ma. Z tym że musisz zrealizować biznesplan i mieć te grunty conajmniej pieć lat, w przypadku niewywiazania się z założeń może skutkować zwrotem pobranej dopłaty wraz z odsetkami jak dla zaległości podatkowych. Dopłata do kapitału to 60%, z tym że jest wypłacana 2 transzach, pierwsza 80% z 60% kwoty dopłaty po kilku miesiącach od zawarcia umowy kredytowej, a reszta jako ostatnia rata. @geo2 dopłata nie jest liczona jako wkład własny. Wkład własny min 10% wartości inwestycji. Nie rozumiem, jak liczysz wkład własny ?
 14. Problem jest w tym, że importujemy sporo mięsa, nawet na lokalnym rynku słyszę, że większość miesa jest opisana "wyprodukowano w Danii/Hiszpanii/Niemczech". Dodatkowo ludzie sie łaszczą na dodatkowy zysk z importowanych warchlaków co rosną od wody, a które również "psują" rynek, bo jeżeli na krajowych prosiętach można przeprowadzić 3 cykle proukcyjne, a na "imporcie" blisko 5 w roku to siłą rzecz będzie się "gotować" na rynku. Proponuję przeczytać o firmie FARM2FARM, która dynamicznie rozwineła się na handlu importowanymi warchlakami. Cała rynek trzody w Polsce jest nieudolny i zdominowany przez monopol. Co robi Agencja Rynku Rolnego ? Powinni wstrzymać import i cała krajowa produkcja zostałaby skonsumowana w kraju.
 15. @jaroWM Rozdział. V Zasady udzielania kredytu na zakup użytków rolnych (linia Z) 1. Dopłaty do oprocentowania kredytu są stosowane jako pomoc de minimis w rolnictwie, zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013. Co do prowizji to np. w BS -SGB jest 1,85% kwoty kredytu, niby nie mało, ale warto skonfrontować to z ofertami na pozór korzystniejszymi. @majkel207 dobrze zinterpretował, aczkolwiek tema śliśki przez spójnik "i" (koniunkcja w logice) tzn. oba warunki muszą wystąpić jednocześnie żeby zdanie było prawdziwe, w tym wypadku żeby wykluczało skorzystanie z kredytu tzn warunek 1. (zstępny) + warunek 2 (uzyskanie przez zbywcę praw do emerytury lub renty...) temat śliski, ponieważ użycie spójnika "i" wygląda na błąd, gdzie raczej powinien znaleźć się spójnik "lub", wówczas wystąpienie chociaż jednego z tych warunków wykluczałoby kredyt MRcsk .
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj