Polecane posty

jacek1296    1690
13 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Nie przekreślał bym jeszcze szans na dopłaty , jak przytulisz te 25 000 zł to co do głosowania jeszcze zmienisz zdanie .

Nie ma takiej opcji, abym zagłosował na tych sk***ysynów. Nawet jakby mnie wsadzili na prezesa orlenu. A te 25000 chętnie przytulę.

Glapa dostał taką premię za dodruk, że ho ho, a ty 10 pln na paliwo i jeszcze się cieszysz.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Dla wielu te dodatkowe  10zł na paliwo to fikcja.

Przy produkcji zbożowej to limit nie do przepalenia. Wiedzą o tym i podnoszą liczbę litrów zamiast stawkę do litra paliwa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6763
1 minutę temu, Agrest napisał:

Dla wielu te dodatkowe  10zł na paliwo to fikcja.

Przy produkcji zbożowej to limit nie do przepalenia. Wiedzą o tym i podnoszą liczbę litrów zamiast stawkę do litra paliwa. 

To trzeba mieć samochody diesle 😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Tak samo jak obniżka vat.

2 minuty temu, Agrest napisał:

Dla wielu te dodatkowe  10zł na paliwo to fikcja.

Przy produkcji zbożowej to limit nie do przepalenia. Wiedzą o tym i podnoszą liczbę litrów zamiast stawkę do litra paliwa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, radekz200 napisał:

To trzeba mieć samochody diesle 😂

że jak do samochodu 🤔🤨

chyba że deczko na dojazd do agencji albo do weterynarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Nie ma takiej opcji, abym zagłosował na tych sk***ysynów. Nawet jakby mnie wsadzili na prezesa orlenu. A te 25000 chętnie przytulę.

Glapa dostał taką premię za dodruk, że ho ho, a ty 10 pln na paliwo i jeszcze się cieszysz.

Mamy  tu  wzorcowy  przykład  przedawkowania  TVNu  .  Z drugiej  strony  mamy  widownię  TVP   oraz  słuchaczy  radia  z Torunia  -  Dajmy  im  wszystkim  broń  do  ręki  a  sami  zrobią  w  Polsce  Ukrainę   bez  udziału  Putina   ,  najwyraźniej  jako  naród   potrzebujemy   raz  na  sto  lat  porządnego  kopa   w  d*pę  żeby  choć  na  chwilę  wróciło  opamiętanie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo to tylko oto chodzi. pisiu albo peło. jakież byłoby zdziwienie gdyby obie partie były wyebane od koryta 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658
10 minut temu, yaroslaw napisał:

Mamy  tu  wzorcowy  przykład  przedawkowania  TVNu  .  Z drugiej  strony  mamy  widownię  TVP   oraz  słuchaczy  radia  z Torunia  -  Dajmy  im  wszystkim  broń  do  ręki  a  sami  zrobią  w  Polsce  Ukrainę   bez  udziału  Putina   ,  najwyraźniej  jako  naród   potrzebujemy   raz  na  sto  lat  porządnego  kopa   w  d*pę  żeby  choć  na  chwilę  wróciło  opamiętanie 

Ale tu nie chodzi o tvn. Ja wiem wam wbili do głów, ze tvn to całe zło. Ale zostaje jeszcze np Internet. Gdzie np sama Grupa Azoty chwali się dużymi zyskami pomimo, że koszty mocno wzrosły.

Bez tvn u możesz sobie porównać cenę baryłki ropy np z 3 marca i 3 kwietnia. Możesz sobie porównać bez tvn u cenę ON na stacji z 3 marca i z 3 kwietnia. I jeśli masz mózg zobaczysz, że przy niższej cenie baryłki w kwietniu paliwo na stacji powinno być po 6,5. Jak nie mniej. O rekordowych w historii marżach na baryłce w polskich rafineriach kontrolowanych przez państwo tez dowiesz się bez tvn u. Jeśli ktoś ma mózg może się obyć bez tvn u i wiedzieć jak ten rząd dyma Polaków.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
3 minuty temu, HF86 napisał:

bo to tylko oto chodzi. pisiu albo peło. jakież byłoby zdziwienie gdyby obie partie były wyebane od koryta 🙉

Nie będą bo już sobie wybory i finansowanie pod siebie ustawiły. Jedyne wyjście obecnie to wspólne rządy i jakieś koalicję mogłyby ich pogrążyć i wyłonić nową siłę, a tak mogą zmieniać się bez końca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

To ile jest teraz zwrotu do hektara? 

Mi przyszła decyzja o przyznaniu tego paliwa to było 110 do hektara i 40 do zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
54 minuty temu, hubertuss napisał:

Ale tu nie chodzi o tvn. Ja wiem wam wbili do głów, ze tvn to całe zło. Ale zostaje jeszcze np Internet. Gdzie np sama Grupa Azoty chwali się dużymi zyskami pomimo, że koszty mocno wzrosły.

 

Jeśli  ktoś  ma  ciut większy  rozumek  od  kury  to  nikt  mu  nic  nie  wbije  do  głowy   zwłaszcza  jak  niema  nastu  lat  tylko  kilkadziesiąt  bo  wtedy  jak to  się  mówi  "ma  swój  rozum "  . Nie  widzę  nic  złego  w tym  że  firma  która  funkcjonuje  na  rynku  generuje  zyski , lepsze  to  niżby miała  się  bawić  w  chwilowe rozdawnictwo  i  zbankrutować  - może  liczysz  że  po  przejęciu  przez  jakikolwiek  obcy  kapitał  byłoby taniej  bo  ja  jestem  pewien  że  nie  a do  tego  zyski  byłyby  wyprowadzane  z naszego  kraju  .  Przyjmijmy że  Azoty  zarabiają  na  tonie  Saletry 10-15%  ceny  fabrycznej  to  jeśli  dwa lata  temu  średnioroczna  cena  wynosiła  plus minus tys zł za t  to zysk na tej  tonie dla  azotów  wynosił 100-150 zł  , jeśli  zachowana  zostanie  marża producenta na  poziomie  tych 10-15%  to  ile  Grupa Azoty  zarobi na tonie  przy cenie 3 tys za tone

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
52 minuty temu, Karol6130 napisał:

Myślałem że jeszcze podnieśli 

Może podniosą te 10 zł znowu i będę mówić ile oni nie zrobili dla nas hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658
1 minutę temu, yaroslaw napisał:

Jeśli  ktoś  ma  ciut większy  rozumek  od  kury  to  nikt  mu  nic  nie  wbije  do  głowy   zwłaszcza  jak  niema  nastu  lat  tylko  kilkadziesiąt  bo  wtedy  jak to  się  mówi  "ma  swój  rozum "  . Nie  widzę  nic  złego  w tym  że  firma  która  funkcjonuje  na  rynku  generuje  zyski , lepsze  to  niżby miała  się  bawić  w  chwilowe rozdawnictwo  i  zbankrutować  - może  liczysz  że  po  przejęciu  przez  jakikolwiek  obcy  kapitał  byłoby taniej  bo  ja  jestem  pewien  że  nie  a do  tego  zyski  byłyby  wyprowadzane  z naszego  kraju  .  Przyjmijmy że  Azoty  zarabiają  na  tonie  Saletry 10-15%  ceny  fabrycznej  to  jeśli  dwa lata  temu  średnioroczna  cena  wynosiła  plus minus tys zł za t  to zysk na tej  tonie dla  azotów  wynosił 100-150 zł  , jeśli  zachowana  zostanie  marża producenta na  poziomie  tych 10-15%  to  ile  Grupa Azoty  zarobi na tonie  przy cenie 3 tys za tone

Ale tu nikt nie mówi o bankructwie. Jakoś tyle lat ani rafinerie ani zakłady nawozowe nie bankrutowały. Po prostu te firmy kontrolowane przez państwo będąc na rynku monopolistami bezczelnie wykorzystały sytuacje. Kiedyś nazwano by takich spekulantami. Dalszą demagogię se daruj. Bo w przypadku rafinerii podano oficjalnie, że marże na baryłce są rekordowe w i historii. Zakłady nawozowe zmądrzały i podały tylko sam zysk. By społeczeństwa nie drażnić. Wykorzystali wojnę i odcięcie nawozów ze wschodu. By złupić rolnika i tyle. Bo rząd potrzebuje forsy.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
2 godziny temu, radekz200 napisał:

To trzeba mieć samochody diesle 😂

Namawiasz do przestępstwa?😡jeszcze taniej na opale😂Niech by tylko barwili rolnicze paliwo to okazały by się bardzo dziwne rzeczy

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

zauważyłem w moim regionie, że w skupach zaczyna brakować azotu, czy u was jest podobnie? boją sie zamawiać bo nie wiedzą czy sprzedadzą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, MatiRol92 napisał:

zauważyłem w moim regionie, że w skupach zaczyna brakować azotu, czy u was jest podobnie? boją sie zamawiać bo nie wiedzą czy sprzedadzą? 

jest do woli i bardzo chętnie zamieniają na pieniążki. a jak w którym brakuje to zaraz chętnie dowiozą tylko przedpłatę daj żeby przypadkiem ktoś inny nie skusił bo zostaną z przepłaconym towarem 🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
45 minut temu, hubertuss napisał:

Ale tu nikt nie mówi o bankructwie. Jakoś tyle lat ani rafinerie ani zakłady nawozowe nie bankrutowały. Po prostu te firmy kontrolowane przez państwo będąc na rynku monopolistami bezczelnie wykorzystały sytuacje. Kiedyś nazwano by takich spekulantami. Dalszą demagogię se daruj. Bo w przypadku rafinerii podano oficjalnie, że marże na baryłce są rekordowe w i historii. Zakłady nawozowe zmądrzały i podały tylko sam zysk. By społeczeństwa nie drażnić. Wykorzystali wojnę i odcięcie nawozów ze wschodu. By złupić rolnika i tyle. Bo rząd potrzebuje forsy.

Zawsze  na  znak  protestu   możesz  tankować  za  odrą  i nawozy  też  tam  kupować  tylko  czy  tam  jest  taniej  ?  Dobrze  pamiętam  jak  ponad dekadę  temu dwa sezony  przeleciałem  na  saletrze węgierskiej  bo  nasi  producenci  przesadzili z ceną  , obecnie   nie  zalewa  nas  import  nawozów   a  to  mi  mówi  że  mimo  iż  u nas  jest  k**ewsko  drogo  to  gdzie indziej  taniej  nie  jest  . Pokaż  mi  rząd  który  nas  nie  łupił  - oczywiście  to  nie  tłumaczy  PISu  ,  ale ja  wolę  rząd  który  nie  jest  sterowany  z  berlina  i  ogólnie  chciałbym  dożyć  czasów  gdy  będziemy  potrafili  się  rządzić  sami  bo  na razie  daleko  do tego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
44 minuty temu, witejus napisał:

Zawsze myślałem że w skupach to skupują a nie sprzedają

no widzisz, nauczyłeś się nowego znaczenia tego słowa :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj