Polecane posty

superfarmer02    3686

Przy oborniku trzeba też pamiętać że te składniki nie uwolnią się w rok tak jak z npk tylko w 3-4 lata więc na chłopski rozum żeby zaspokoić potrzeby pokarmowe rośliny np. 5t pszenicy to należało by dostarczyć taka ilość obornika która zaspokoiła by zapotrzebowanie na składniki przy plonie 15t. Nie można też zapominać przy liczeniu kosztów że te składniki będą w jakimś stopniu dostępne też w 2, 3 roku po zastosowaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
3 godziny temu, Agrest napisał:

Może z 7ha porzeczki się zasili.

Ile N na ha porzeczce dałeś, będziesz sypał N2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760

Od lat tylko jedna dawka mocznika. 150kg mocznika na ha w pasy herbicydowe

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto kupił ten się nie odzywa 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Nie wiem. U mnie jest rozrzutnik 3,5t. Tym rozrzucić hektar za czasów minionych to w ciul paliwa i towaru. Na pewno nie 20t.

A ile tak wchodzi obornika bydlęcego na taki rozrzutnik 3.5t 🙃 jeśli czubato nawalony? takim wożę tyle lat i w sumie to nie wiem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Obornik obornikowi nie równy jak kiedyś zrywało się parkiet mokry to były tony a teraz to sama słoma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

U mnie akurat jest mokry bo na głębokiej ściółce byczki stoją to tam słomy nie widać tak wydeptane i ubite, choć gdzieś czytałem że lepszy taki z pryzmy jeśli chodzi o składniki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

Dilery od nawozów coś cicho siedzą. Cisza przed burzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, SimentalBoży napisał:

Kupił ktoś mocznik uff ? 

Ja 

56 minut temu, HF86 napisał:

kto kupił ten się nie odzywa 🤭

Trzeba chwilę czasu nie wszyscy siedzą non stop na forum s ą tacy co w tym czasie przerabiają uff na płynny roztwór mocznika 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
raven18 napisał:

U mnie akurat jest mokry bo na głębokiej ściółce byczki stoją to tam słomy nie widać tak wydeptane i ubite, choć gdzieś czytałem że lepszy taki z pryzmy jeśli chodzi o składniki  

Z pryzmy jest dobry na łąki. Ja teraz wiosną będę dawał taki przechodzony z niedużą ilością na łąki bo mi trochę zabrakło


*świeży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, Agrest napisał:

Od lat tylko jedna dawka mocznika. 150kg mocznika na ha w pasy herbicydowe

W jakim terminie wysiewasz? 

Czystego N sypie podobnie(200 kg saletry), staram się trafić ok. 2 tyg. przed kwitnieniem(połowa kwietnia). Młodsze plantacje(do 3-4 lat) dziele na 2-3 dawki.

Dziś domawialen końcówkę azotu, 2 t, w postaci saletry wapniowej. 2610 zł agrolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760

Dziś zacząłem, czasem w lutym siałem.

W młodych też dzielę. A w starszych z uwagi na notoryczną suszę wolę mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
3 minuty temu, Agrest napisał:

Dziś zacząłem, czasem w lutym siałem.

W młodych też dzielę. A w starszych z uwagi na notoryczną suszę wolę mocznik.

Szybko. Ja z jednej strony czekam aż ziemia trochę się nagrzeje, a z drugiej by najwięcej mocy z azotu ma kwitnienie trafiło.

Mocznika nigdy nie stosowałem (za mocno zakwasza). I tu pytanie, czemu lepiej go przy suszach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760

Chodzi o to że zastosowany wczesnà wiosnà trafia na wilgoć. Są małe straty a działa długo i z opóźnieniem, więc właściwie jego dostępność na kwitnienie przypada. 

Takie moje przemyślenia. W tym roku dodatkowo z inhibitorem więc straty powinny być mniejsze 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Podobno Wojciechowski przesunął decyzję o dopłatach na 8 marca sie dowiemy czy dostaniemy coś czy nie 

Oczywiście powód trudna sytuacja z Ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RU68 napisał:

Ja 

Trzeba chwilę czasu nie wszyscy siedzą non stop na forum s ą tacy co w tym czasie przerabiają uff na płynny roztwór mocznika 

kupiłem rozpuszczony w listopadzie niby ma mieć 22% n. odseparowany tłuszcz i etanol, ale rzez zimę zamarzł i puści chyba dopiero bliżej kwietnia. na dziś 1/3 mauzera skrystalizowana, nie da się wymieszać musi wzrosnąć temperatura. jaki będzie efekt zobaczymy za kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy Wy naprawdę w tym kraju jesteście tak poyebani, czy tylko udajecie ??? Agresja na Polskę ze strony Federacji Rosyjskiej jest już nie mal przesądzona, a Wy upominacie się o jakieś dopłaty do nawozów ???? ku.wa! ile Wy macie lat ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437

taaa z Ukrainą nie potrafią sobie dać rady a gdzie na inny kraj jeszcze napadać... nie siej zawieruchy 🤣

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

Siejecie azot na zboża, czy czekacie? Narazie noce mają być na minusie. Warto atakować już teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
50 minut temu, janusz_zawierucha napisał:

Czy Wy naprawdę w tym kraju jesteście tak poyebani, czy tylko udajecie ??? Agresja na Polskę ze strony Federacji Rosyjskiej jest już nie mal przesądzona, a Wy upominacie się o jakieś dopłaty do nawozów ???? ku.wa! ile Wy macie lat ????

Co ty bredzisz fakt do niedawna też sądziłem że Rosja ma siłę militarna ale jak oni sobie nie mogą poradzić z Ukraina to co mowa o napadanie na inne kraje tym bardziej te należące do NATO 

Po 2 co to za wojsko chłopaki po 20pare lat którzy mają zrobiona wodę z mózgu i sami niewiedza po co i dlaczego są w danym miejscu i czasie 

Nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd 

 

Ja czekam u mnie jak zawsze na 1 marca kilka osób siało teraz nikogo nie widać zimne noce a po 2dopiero mają przywieźć ten drogi nawoz

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panie ekspert idź spać bo co pojawi się jakiś nowy hit do rozmów w Polsce to każdy jest znawca każdego tematu jak kowid to każdy był ekspertem od chorób wirusów działania szczepionek itd itd 

Dziś wojna każdy ekspert od działań wojennych wie co kto chciał o prowadzeniu polityki no i co powinny dane kraj zrobić a nie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Januszu przyjacielu to temat związany z nawozami i ich cenami, ja rozumiem że teraz to co drugi stanie się ekspertem co do armii i wojny tak jak to było z covidem ale nie każdy chce to czytać, są oddzielne tematy i tam można się wykazać obszerna znajomością militarno. Osobiście nie wierzę w te dopłaty do na wozów bo jak to UE promująca zielony ład, ograniczenie stosowania śor i nawozów miałaby do nich jeszcze dopłacić? Nie ma tu logiki, aczkolwiek kupując każdy nawóz w tym roku zbieram faktury. U mnie w okolicy jest duża grupa rolników co czeka na decyzja właśnie i nie kupiła ani kg nawozu.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj