Polecane posty

kewink    141
janusz_zawierucha napisał:

Dodam tylko, że Rosja posiada ponad 6000 ładunków nuklearnych, a rosyjskie siły tzw. "odstraszania nuklearnego", od niedzieli zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Dodatkowo, na Morzu Barents'a właśnie rozpoczęły się manewry z udziałem podwodnych okrętów o napędzie atomowym, zdolnych przenosić pociski międzykontynentalne z głowicami jądrowymi.

Czyli mamy zdrowaśki klepać na mszę do Rydzyka wysłać czy schrony kopać za stodołą a może wyjechać jak najdalej🤔 Tylko jak mają 6000 atomówek NATO drugie tyle (nie wiem nie liczyłem) to ani zdrowaśki ani rydzyk ani schron za stodołą ani nigdzie nie będziemy bezpieczni jak zaczną strzelać a jak kto przeżyje to w niedalekie przyszłości też padnie. Osobiście wolę poobserwować z piwkiem grzyba na niebie za stodołą niż męczyć się i za tą samą stodołą kopiąc schron. A jak te grzyby atomowe jednak nie wyrosną to zostaniemy z kuta*em w ręku jak przestaniemy nagle normalnie żyć.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384
7 godzin temu, janusz_zawierucha napisał:

Nie potrafią dać sobie rady ??? poczekaj 2 - 3 dni. Putin na "pierwszy strzał" wysłał kilkanaście starych czołgów i Uralów, których chciał się pozbyć.. W zanadrzu posiada jeszcze ponad 20 tyś. czołgów 😉

Nawet tutaj dotarły płatne trolle żeby siać dezinformację i straszyć wielką rosją? Uważaj żeby ojciec nie musiał się z tych twoich wpisów tłumaczyć na komendzie, bo służby mają takich na oku 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
8 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Osobiście nie wierzę w te dopłaty do na wozów

Ja też nie wierzę,już Wojciechowski  ogłosił że przesuwa na 8 marca (pewnie jako prezent na dzień kobiet🤬) decyzję w sprawie czy będą te dopłaty.A nawet gdyby teoretycznie,to znając ,,szybkość" unijnych urzędasów to w najlepszym wypadku pod koniec roku jakieś pieniądze może by były.Choć w obecnej sytuacji wiadomo gdzie pójdą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak tam cena nawozow??? Stanialy cos. Bo wieszcze forumowe pisali w zime ze na wiosne tanie nawozy beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25695

Tak, staniały odwrotnie proporcjonalnie do obniżki vat. 

Czyli mamy co było przed obniżką a nawet chyba więcej.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
13 godzin temu, RU68 napisał:

Ja 

Trzeba chwilę czasu nie wszyscy siedzą non stop na forum s ą tacy co w tym czasie przerabiają uff na płynny roztwór mocznika 

Jak idzie to rozpuszczanie w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Lokalny skład nawozów. 

Mocznika brak, Ultry brak bo embargo i  jak zwykle my dostajemy po du***.🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

@PRIMO to kup polifoske, wspieraj Polską gospodarkę jak taki z ciebie patriota.

Edytowano przez tomek222
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

Witam. Lokalny skład północne mazowsze saletrzak canwil 2650

Amofoska corn 4 10 22  1990 

Jadę dziś zamówić wątpię żeby było taniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Rysiu darmowej kaski nie chcesz?... "Co się dzieje się" jak mawiał Kononowicz... Toć to szok. 

Rozumiem że kibicujesz aby to na pomoc poszło naszym sąsiadom? 🤔

No zaiste szlachetny z ciebie gość. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8

Poziom cenowy gazu taki jaki był przed Bożym Narodzeniem. Także zaraz będą saletrę po 4,5 tys tona handlarze cenić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja mówiłem że dokupię npk jak coś stanieje ale widzę z lobornika będzie musiało styk ac... 

Pisałem wcześniej ze jeden handlowiec mi mówił że w marcu będzie cyrk z nawozami bo nie realizują zamówień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

Wstawię więcej cen lokalny skład północne mazowsze

Saletrzak canwil 2650 

Saletrosan 2840

Npk 8 19 29 2770

Amofoska 4 12 20 2070

Amofoska corn 4 10 22 1990 

Polifoska 6 2810

Polifoska 5 2590

Npk 9 14 27 2550

Teraz ceny z agroloku

Saletrzak Yara Nitromag 2878

Canwil saletrzak 2720

Npk 5 15 30 2780 

Polifoska 6 2806

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 godzin temu, janusz_zawierucha napisał:

Czy Wy naprawdę w tym kraju jesteście tak poyebani, czy tylko udajecie ??? Agresja na Polskę ze strony Federacji Rosyjskiej jest już nie mal przesądzona, a Wy upominacie się o jakieś dopłaty do nawozów ???? ku.wa! ile Wy macie lat ????

Nie strosz nie strosz bo sie zesrosz .Stare ludowe przysłowie .Muszę jeszcze sprzedać kilka magazynów kukurydzy 

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jak idzie to rozpuszczanie w wodzie

jakoś idzie miało być wydajniejsze (potrzeba na tonę tyle energii ile do zagotowania 3 ton wody)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396
35 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Rysiu darmowej kaski nie chcesz?... "Co się dzieje się" jak mawiał Kononowicz... Toć to szok. 

Rozumiem że kibicujesz aby to na pomoc poszło naszym sąsiadom? 🤔

No zaiste szlachetny z ciebie gość. 😁

Później zatwierdzą to będzie dla tych co nie kupili bo prawo nie działa w stecz.

Będzie więcej dla mnie😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

saletra 34 %  2950 .od poniedzialku 100 zl w gore poszla


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Mówiąc o kupowaniu nawozów macie na myśli przyszły sezon czy bieżący? 
 

Nie zgadza mi się narracja tego forum. Każdy tutaj gdyby tylko było wolno sypałyby już w lutym najlepiej wszystko na raz, z drugiej strony czytam ze tyle osób waha się by zamawiać. To chyba faktycznie mówicie o sezonie 2022/2023. 😏😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207

Najpierw każdy krzyczał że nie kupi nawet grama nawozu a teraz wszyscy się chwalą ze sypia... Ot taka "solidarność plemników"... 😆🤷‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25695
14 minut temu, tobago napisał:

Mówiąc o kupowaniu nawozów macie na myśli przyszły sezon czy bieżący? 
 

Nie zgadza mi się narracja tego forum. Każdy tutaj gdyby tylko było wolno sypałyby już w lutym najlepiej wszystko na raz, z drugiej strony czytam ze tyle osób waha się by zamawiać. To chyba faktycznie mówicie o sezonie 2022/2023. 😏😏

Rysiek dostał od obszarnika gnojowicę więc nie kupuje i pluje na tychże obszarników że nie będzie robił na ich dopłaty do nawozu😁🤦‍♂️. Czeka na obniżki no i kolejną porcję gnojowicy.

Galan czeka na dopłaty i saletrę po 2200.

Większość kupiła ograniczone dawki.

Część standardowe dawki na na I n2

Część kupiła bądź kupuje na przyszły sezon.

Ot I tak sytuacja wygląda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

Wracam z okolicznego składu amofoska zafakturowana ale saletrzaku chwilowo brak mają zamówiony jutro coś będę wiedział....

W agroloku azot dostępny był wczoraj dziś nie ma nic... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25695

Ponoć wstrzymane dostawy azotów i polifosek.

Pewnie niedługo zakłady pójdą na urlopy i prace konserwacyjne przy tych cenach gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
9 minut temu, Agrest napisał:

Pewnie niedługo zakłady pójdą na urlopy i prace konserwacyjne przy tych cenach gazu

Gdzie tam. 

Poczekają aż jeszcze gaz pójdzie do góry i dopiero podpiszą umowy. 🤓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj