Polecane posty

Karol6130    3007

A co do przedłużenia terminów, to po co, przez to tylko nawozu więcej sprzedadzą 

Kas_nowa    71
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Kura człowieku ty umiesz czytać... MASZ wyżej chłopaki podają ze jest decyzja o przedłużeniu do 31 maj... A nawozy musisz zakupić do 15 mają... 

Kierownicy biur rano jeszcze nie mieli oficjalnych pism o przedłużeniu, Bogdanowicz już dysponował 😂

Wiadomość z agroFakt.pl

driver24    240
35 minut temu, hubertuss napisał:

Gdyby było można przez net tobym to zrobił kiedy chciał. W nocy o północy. gdyby było można wysłać pocztą z data stempla to też by ułatwiło. Ale nie muszą być kolejki po staropolsku można by rzec. Wczoraj zakończyłem zasiewy, złożyłem obszarowe co jest wymogiem. I teraz składam nawozowe. Wszystko zgodnie z prawdą i procedurą.

Rozumiem, ze chodzi o przejściowe wsparcie krajowe. Jako dopłaty do nawozów. A nie dopłaty bezpośrednie? Fajnie, że arimr o tym nie informuje. Burdel jest większy.

Oczywiście, 100% racji. Co z tego że można wysłać pocztą jak decyduje moment dotarcia do ARiMR, a nie jak np. przy PROW data stempla pocztowego. Te kolejki tylko po to żeby w rządowej tvp fajnie wyglądało jaka to pomoc dla rolników i jak się poświęcają bo rząd rozdaje. Oficjalne decyzje do ostatniego dnia, bo gadanie Kowalczyka czy Pinokia to sobie można między bajki włożyć, wszystko po pisowsku załatwiane. I nie mówcie, że to 5 minut, bo wypełnianie to ok, ale czekanie w kolejkach i dojazd etc to trzeba pół dnia wygospodarować, jak nie cały. 

• Like 1

hubertuss    2371

W Siemiatyczach trwało 5 min. Wejście do arimr i od razu do okienka. Nie wiem czy już poskładali czy nawozów nie sieją czy będą składać.

bezbarwny    649

@driver24 i @hubertuss, składanie wniosku nawozowego jest na zasadzie dobrowolności(nie ma przymusu), więc jeśli jest to ponad Wasze możliwości, zarówno czasowe, jak i intelektualne, to możecie zrezygnować, i ich po prostu nie składać. 

• Like 1
  • Haha 2

You Shook Me All Night Long

M&M

jacus    1845

to pokazuje ilu jest prawdziwych rolnikow- kilkadziesiat tysiecy ?? moze do 100tys dobije reszta to amatorzy. 

ile osob sklada doplaty do materialu siewnego ?? cos ponad 70 tysiecy wiec i do nawozow niewiele wiecej bedzie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Pcheella    48

Termin składania wniosków wydłużony do końca maja!

IMG-20220513-WA0000.jpg

21 minut temu, jacus napisał:

to pokazuje ilu jest prawdziwych rolnikow- kilkadziesiat tysiecy ?? moze do 100tys dobije reszta to amatorzy. 

ile osob sklada doplaty do materialu siewnego ?? cos ponad 70 tysiecy wiec i do nawozow niewiele wiecej bedzie.

Tylko moim zdaniem dużo sieje swój materiał więc ciężko porównać jedno z drugim

• Like 1

krilan06    1535
4 godziny temu, Agrest napisał:

Akurat bodaj w tym wniosku decyduje data odebrania, nie wysłanie. Więc pod znakiem zapytania jest wysłanie pocztą i doręczenie na czas.

U mnie nigdy kolejki nie widziałem.

O czym Ty pisałeś w tym wniosku nawozowym żeby się nie machnąć? Coś dzień czy dwa dni temu wspominałeś

Agrest    16787

Pkt  o przedsiębiorcy nienależącym do żadnych z grup, czy jakoś tak.

Drobnym drukiem jest gdzieś wyszczególnione że zaznaczenie oznacza negatywne rozpatrzenia. Tak w skrócie. Ale nie mam już tego w głowie.

bbb131    16

Jest oficjalna informacja na głownej stronie ARiMR o przedłużeniu składania wniosków do nawozów.

Agrest    16787
1 godzinę temu, raven18 napisał:

Tak, tylko zauważ że trzeba najpierw złożyć wniosek o dopłaty, nie wiem po co swoją drogą ...

No jak po co? Chyba muszą wiedzieć jakie masz gospodarstwo i jaka struktura upraw.

Mogłeś sprzedać, kupić ziemię, zlikwidować łąki, założyć tuz...

Tak mają czarno na białym ile czego.

• Thanks 1

robercikj100    924
8 minut temu, krilan06 napisał:

O czym Ty pisałeś w tym wniosku nawozowym żeby się nie machnąć? Coś dzień czy dwa dni temu wspominałeś

W 5 pozycji nie można zaznaczyć " przedsiębiorstwa nie należącego do żadnej z powyższych grup" i w punkcie 6 trzeba zaznaczyć pozycję " Wnioskodawca nienależący do kategorii w PTK 1-5

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

VonVegans    541
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

W Siemiatyczach trwało 5 min. Wejście do arimr i od razu do okienka. Nie wiem czy już poskładali czy nawozów nie sieją czy będą składać.

Od Siemiatycz w stronę Ciechanowca same krowy.to czekają do 15ego az się krowy pościelą żeby cielaki do dopłat wpisac

Andpol    670

A ja czekam do 25 maja wtedy i do mat siewnego złożę żeby 2 razy w kolejkach nie stać.

raven18    47
33 minuty temu, Agrest napisał:

No jak po co? Chyba muszą wiedzieć jakie masz gospodarstwo i jaka struktura upraw.

Mogłeś sprzedać, kupić ziemię, zlikwidować łąki, założyć tuz...

Tak mają czarno na białym ile czego.

Wątpię by wnioski nawozowe na bieżąco rozpatrywali, będą leżeć z pół roku na kwarantannie. Ktoś złożył wniosek o dopłaty i też może się coś zmienić przez ten czas, sam w zeszłym roku złożyłem w marcu a jeszcze do połowy czerwca był wydłużony termin to cofałem i zmieniałem 

dzidzia202    161

Nie rozumiem jak można nie zdążyć złożyć wniosku i to tak prostego gdzie w sumie wypełnienie 5min trwa a walka o przedłużenie jak nie wiem co. 

• Like 1

driver24    240
2 godziny temu, bezbarwny napisał:

@driver24 i @hubertuss, składanie wniosku nawozowego jest na zasadzie dobrowolności(nie ma przymusu), więc jeśli jest to ponad Wasze możliwości, zarówno czasowe, jak i intelektualne, to możecie zrezygnować, i ich po prostu nie składać. 

Przypominam że dopłaty bezpośrednie też są dobrowolne,  nie ma przymusu składania wniosków. 

Wniosek jest prosty itd, chodzi o to że od samego początku do końca bałagan z tymi nawozami w pisowskim stylu. Treść wniosku jest też z lekka przesadzona, wwszystkiemu winny putin i wojna, nasze orły to nie mają na nic wpływu. 

• Like 1

Bogdan_ja    1056
Napisano (edytowany)

Chłopie jest rozporządzenie na gov. pl.... I można sobie przeczytać tym bardziej jak chłopaki podsunęli link pod nos 😜

Nie potrawisz tego ogarnąć to czekaj na kierowników. 

3 godziny temu, Kas_nowa napisał:

Kierownicy biur rano jeszcze nie mieli oficjalnych pism o przedłużeniu, Bogdanowicz już dysponował 😂

Edytowano przez Bogdan_ja

lusjan    213

Bielsko-Biała, jako że dalej remontują budynek to trochę zastanawiałem się czy aby na pewno urzędują, takie pustki. Wniosek do ręki, rzut okiem, wydanie potwierdzenia, w sumie 3 minuty z odbiorem paszportów przy okazji. 

ravoj    686
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Ty naprawdę jakiś trefny jestes, Gierek dał kopa temu krajowi, kraj zrujnowany wojną, pozniej obciążeniami z ZSRR a ruszył całe to gowno do przodu żeby coś zaczelo się, 

Tylko, że Gierek zadłużył i dużo po sobie zostawił, dla pokoleń. Obecnie zadłużenie jest 3 razy większe, a po nich zostaną tylko nieroby krzyczące z komunalnych domków "daj  , daj, daj, bo Ty masz, to daj" 

Powtarzam jeszcze raz:

jakie reformy?

Szkolnictwo jest lepsze? Macie żłobki? Macie przedszkola? 

Co zbudowali? Latają samoloty z CPK? Może auta macie elektrycznie? Może elektrownie atomowe? Albo wiatrowe? 

Czy armia jest silniejsza?

Czy rolnictwo jest lepsze?

Czy Polska jest silniejsza?

Czy żyje się lepiej? 

Czy nepotyzm nie istnieje? 

Ile kilometrów autostrad? Ścieżki rowerowe? 

Tylko nie podawajcie przykładów inwestycji których planowanie rozpoczęło się przed 2016

Tu nikt nie mówi o nienawiści do prawicy czy lewicy. Sam o mało nie głosowałem na PiS i jest kilka rzeczy, które zrobili dobrze. Niestety tylko kilka, reszta to koszmar. 

Prawda jest bolesna: im człowiek bardziej wykształcony i otwarty na nowe, zadający pytania, podróżujący po świecie, spotykający ludzi, dokształcający się, uczestniczący w szkoleniach tym bardziej widzi błędy tych małych pazernych ludzi, którzy uważają siebie za zbawicieli, - nie ma nic gorszego jak uwierzyć w swoją nieumylność. 

Jastrząb finansów, jak się nazwał pan Glapinski, co trzeba mieć pod kopułą żeby tak się tytułować kiedy inflacja dobija do 15%

1 godzinę temu, driver24 napisał:

Wniosek jest prosty itd, chodzi o to że od samego początku do końca bałagan z tymi nawozami w pisowskim stylu. Treść wniosku jest też z lekka przesadzona, wwszystkiemu winny putin i wojna, nasze orły to nie mają na nic wpływu. 

Akurat to im fajnie wyszło, ja tu bałaganu nie widzę, bałagan robimy sami, co nie rozumiemy czytanych tekstów, ale to też wina systemu edukacji. Ogólnie dopłaty do nawozów są sprawą prostą i jasna. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 3
  • Thanks 1

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Jurek321    112
1 godzinę temu, raven18 napisał:

Wątpię by wnioski nawozowe na bieżąco rozpatrywali, będą leżeć z pół roku na kwarantannie. Ktoś złożył wniosek o dopłaty i też może się coś zmienić przez ten czas, sam w zeszłym roku złożyłem w marcu a jeszcze do połowy czerwca był wydłużony termin to cofałem i zmieniałem 

U nas dzisiaj byłem biurze, to kolega był wzywany bo wysłał pocztą i źle zaznaczył jakąś kratkę, to znaczy że rozpatrują.

ravoj    686
15 godzin temu, kwiapa napisał:

Jaki "system" jakimi "sługusami", człowieku, jesteś wolny, żyjesz w wolnym kraju, możesz robić co chcesz i jak chcesz nikt Cię do niczego nie zmusza. Jak to czasem parobek powie - nie będę bogatego dorabiał. Biedak nie rozumie, że nie musi nikogo dorabiać, a raczej powinien sam siebie...

Ale Ty głupi jesteś chłopie, widać albo młody i tata za Ciebie ogarnia albo beton, po dwóch wyrokach - on wolny, ryczę !!! 

Chłopie rury na podwórzu nie zakopiesz, posadzki nie wylejesz,  okien nie wymienisz ani drzew nie zetkniesz, nawet gałęzi nie spalisz a jak każą chodzić w masce to lecisz tylko oczy wystają. Dziecka po swojemu nie wykształcisz, zdrowia nie podratujesz, jesteś częścią systemu i Ty głupcze o wolności piszesz? 

• Like 1
  • Thanks 2

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Rrolniik    185

Ja dzisiaj składałem w Białymstoku, kolejki nie było :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez superfarmer02
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2022 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.