Polecane posty

Murphys    152
2 minuty temu, krzychrol napisał:

I jak chłopaki? Będzie ta saletra po 1300 na marzec ? 

Ta najpierw skoczy do 13000 a po denominacji akurat za 1300 będzie

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183

W jaki sposób dajecie sobie radę , skoro nie potraficie analizować i wyciągać wniosków. Bez tych dopłat i unijnego wsparcia nie wielu by ocalało. Już to pisałem ,ale powtórzę , tylko coś nieprzewidywalnego może odwrócić trend spadkowy cen nawozów. Jeśli nie wydarzy się żaden ludzki lub klimatyczny kataklizm ceny bardzo mocno spadną.

A odnośnie zbóż, to biorąc pod uwagę że Australia ma rekordowe zbiory rzepaku i pszenicy ......wnioski wyciągnijcie sobie sami.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
8 minut temu, krzychrol napisał:

I jak chłopaki? Będzie ta saletra po 1300 na marzec ? 

Może za jeden BB😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
5 godzin temu, galan99 napisał:

W 2019 roku NPK było w cenie 2000 tyś do 2100 zł obecna cena jest w miarę dobra wedle pszenicy .

 

W 2019 roku na pewno nie było takich cen jak piszesz . Od tych cen co podajesz to minus 300 -500 zł/tona . Nawet polidap więcej niż 1800 nie kosztował 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526

JAK to z tym vatem jest,jeśli zamówione nawozy na początku grudnia przyjechały pod koniec stycznia a termin zapłaty w lutym trzeba płacić z vatem czy bez?Druga sytuacja nawozy dostarczone powiedzmy w lutym, termin płatności wrzesień,kiedy już podobno vat ma być przywrócony i to samo pytanie, z vatem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)

A kiedy masz wystawioną fakturę , bo tak czy siak musisz zapłacić tyle co jest na fakturze . Jeśli FV była wystawiona przed 1 lutego to płacisz z vatem . liczy się to co jest napisane na FV , bo to że masz termin płatności na wrzesień nic nie znaczy 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
12 minut temu, mysza103 napisał:

W 2019 roku na pewno nie było takich cen jak piszesz . Od tych cen co podajesz to minus 300 -500 zł/tona . Nawet polidap więcej niż 1800 nie kosztował 

w 2018 kupowana po 135 zł/100kg, 2019 po 175, faktycznie była po 200 ale wcześniej, dokładnie nie pamiętam

6 minut temu, witejus napisał:

JAK to z tym vatem jest,jeśli zamówione nawozy na początku grudnia przyjechały pod koniec stycznia a termin zapłaty w lutym trzeba płacić z vatem czy bez?Druga sytuacja nawozy dostarczone powiedzmy w lutym, termin płatności wrzesień,kiedy już podobno vat ma być przywrócony i to samo pytanie, z vatem czy bez?

Liczy się data wystawienia faktury a nie data zapłaty

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Był epizod w którymś roku że przez kilka miesięcy , max do pół roku za polidap trzeba było zapłacić 2600 - 2800 zł , ale to było parą lat wcześniej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7602

Był epizod w którymś roku że przez kilka miesięcy , max do pół roku za polidap trzeba było zapłacić 2600 - 2800 zł , ale to było parą lat wcześniej 

Było ale ludzie mają krótką pamięć .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
6 minut temu, mysza103 napisał:

Był epizod w którymś roku że przez kilka miesięcy , max do pół roku za polidap trzeba było zapłacić 2600 - 2800 zł , ale to było parą lat wcześniej 

Tak dokładnie było bo sam śledziłem historię cen fosforanu i najtańszy był w 2019 roku , kupiłem po 1760 zł -Ultra DAP Rosyjski czarne granule , rozpuszczalność lux po deszczyku ani ziarka na wierzchu , skłonny byłem go stosować 150 kg na ha pod zboża no ale sprawa się rypła bo kosztuje teraz 3500 zł , trzeba wracać do prostego superfosfatu aczkolwiek pod wiosenne uprawy te 18 kg azotu które ma i 46 kg fosforu kuszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

A ile ten superfosfat ma i jakich składników , bo ja z doświadczenia wiem że lubofoski które były dużo tańsze od polifosek czy innych nawozów wysokoskoncentrowanych , po przeliczeniu końcowym zawsze wychodziły sporo drożej , a i do przyswajalności składników też można mieć zastrzeżenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
4 godziny temu, Axd529 napisał:

Po ile u was saletra na składach? U mnie wołają na jednym 3100zł i mówią żeby brać bo ostatki i po nowej cenie będzie większa cena. Drugi skład 3500zł tona. Saletrosan 26 na centrali nasiennej tydzień temu jak pytałem 3000zł

Skąd jesteś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
KlimekPL napisał:

4 godziny temu, Axd529 napisał:

Po ile u was saletra na składach? U mnie wołają na jednym 3100zł i mówią żeby brać bo ostatki i po nowej cenie będzie większa cena. Drugi skład 3500zł tona. Saletrosan 26 na centrali nasiennej tydzień temu jak pytałem 3000zł

Skąd jesteś?

 

TKI - okolice Morawicy


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
23 minuty temu, Axd529 napisał:

TKI - okolice Morawicy

A to trochę daleko. Agrochemik Pułtusk ma niższe ceny ale nie wiem czy do ciebie dowiozą po takich samych jak do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans u siebie na składach:

1. Saletra 2960, Korn kali 2020.

2. Saletra 3150, Korn kali 2500.

3. Saletra 2990, Korn kali 2100.

Skąd taka duża różnica pomiędzy 1, 3 a 2. I niech mi tu ktoś powie że pośrednicy mało zarabiają na tym. Ciekawe ile ten pseudo dystrybutor Agrochem zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
37 minut temu, Krzysiukov napisał:

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans u siebie na składach:

1. Saletra 2960, Korn kali 2020.

2. Saletra 3150, Korn kali 2500.

3. Saletra 2990, Korn kali 2100.

Skąd taka duża różnica pomiędzy 1, 3 a 2. I niech mi tu ktoś powie że pośrednicy mało zarabiają na tym. Ciekawe ile ten pseudo dystrybutor Agrochem zarabia.

To kup tam gdzie najtaniej ewentualnie otwórz skład i sprzedawaj po tyle ile kupiłeś ;) 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans u siebie na składach:

1. Saletra 2960, Korn kali 2020.

2. Saletra 3150, Korn kali 2500.

3. Saletra 2990, Korn kali 2100.

Skąd taka duża różnica pomiędzy 1, 3 a 2. I niech mi tu ktoś powie że pośrednicy mało zarabiają na tym. Ciekawe ile ten pseudo dystrybutor Agrochem zarabia.

A mocznik po ile ? Skoro tanieje na globalnym rynku to po co płacić po 3150 zł za saletrę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
Dnia 4.02.2022 o 18:28, zetorr6441 napisał:

Jeżeli hrywien to =3737zl

Hrywna na końcu mówi że upaina

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3850 pl.mocznik. pytanie na składzie czy problem z dostępnością, to tylko się rozesmial właściciel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1772
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans u siebie na składach:

1. Saletra 2960, Korn kali 2020.

2. Saletra 3150, Korn kali 2500.

3. Saletra 2990, Korn kali 2100.

Skąd taka duża różnica pomiędzy 1, 3 a 2. I niech mi tu ktoś powie że pośrednicy mało zarabiają na tym. Ciekawe ile ten pseudo dystrybutor Agrochem zarabia.

Załóż skład kolego i będziesz wiedział wiedział ile się zarabia na nawozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam słyszałem że wszyscy dokładają, jedni więcej, drudzy mniej 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Mam pytanie, siarka wspomaga przyswajanie azotu. To czy siarka podana dolistne(80 wg) przed wysianiem azotu doglebowo wpłynie na jego lepsze przyswajanie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj