Polecane posty

tracker    650

saletrzak ma droższy azot w stosunku do saletry amonowej, ale ma pewne plusy -  mniej zakwasza glebę i ma śladowe ilości Ca i Mg :)

 


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
4 minuty temu, Agrest napisał:

Atom i IIIWŚ, czy koniec spekulacji?

Wszystko na kupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
3 godziny temu, gustaww napisał:

gdzie masz saletrzak po 1500? kupuje parę aut.

A gdzie napisałem, że teraz. Sytuacja z jesieni saletrzak był na stanie i po starej cenie, saletry brak, w innym miejscu nowa cena i 2800. Dlatego napisałem, że nie zawsze azot w saletrzaku droższy niż w saletrze. Od każdej reguły są wyjątki.

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Nic nie pierd olnie, silne gospodarki wykupią słabsze.. światowej nie będzie, przestańcie nakręcać spirale strachu o którą chodzi putkowi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144

A która to silna, chyba tylko chińska taką pozostała, bo nawet amerykańska to sztucznie nadmuchana?

Saletra 2900, lokalny skład WPY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe kto po tak niskim kursie rubla wykupi rosyjskie azoty 🤔

nasze raczej są na to za głupie 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Mateusz1q napisał:

Bierzecie na następny sezon nawozy?

No pasowało by 

Lokalny skład saletrzak 2680 , saletra 2990

Brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja patrząc po sąsiadach to wielu nie ma nawozu i raczej nie zamierza kupować... 

Są to głównie tacy do 20 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

To żeby ktoś nic nie miał nic to dziwne...ale z kim by nie porozmawiał to każdy obcina dawki o 40- 50 %. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207

Teorie spiskowe się sprawdzają... Wielki reset globalny kryzys oraz likwidacja klasy średniej. Zostaną najbiedniejsi oraz garstka najbogatszych

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No ja sie zastanawiam na jesienne zasiewy 2 tiry poli 6 po 2700 mam propozycje. Ale mam wewnetrzny dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
13 minut temu, zbyszek8201 napisał:

To żeby ktoś nic nie miał nic to dziwne...ale z kim by nie porozmawiał to każdy obcina dawki o 40- 50 %. 

Sa to głównie posiadacze użytków zielonych /traw.... Wiec może będą czekać aż do maja liczę że coś się zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Na ten moment to chyba nie ma mądrych, co do zakupu na następny sezon. Albo będzie drożej, albo to wszystko pierdyknie. 

Na ten sezon do maja, to raczej bardzo nikłe szanse na jakieś obniżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Zobacz co z paliwem... Jedni maJa jakiś tam zapas do lipca sierpnia drudzy grali na spadki i tera szok... 

Tu to samo grają do końca 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7
10 minut temu, Bugii napisał:

No ja sie zastanawiam na jesienne zasiewy 2 tiry poli 6 po 2700 mam propozycje. Ale mam wewnetrzny dylemat.

Patrząc na potencjalne sankcje itp to pomysł nienajgorszy. Kto po tyle sprzedaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Polifoska 6 po 2700, zaksan 2850, soli brak, ceny z wczoraj ,EKU

Edit: sól dojechała  dzisiaj po 2800

Edytowano przez misiekk45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
48 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ja patrząc po sąsiadach to wielu nie ma nawozu i raczej nie zamierza kupować... 

Są to głównie tacy do 20 ha 

Jak nie posiejesz to prawie nic nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
4 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Jak myślicie, mocznik z inhibitorem kosztuje 4000/t to ile jest wart mocznik bez inhibitora?

 

4 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Jak myślicie, mocznik z inhibitorem kosztuje 4000/t to ile jest wart mocznik bez inhibitora?

4000 bo był kupowany max po 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj