Polecane posty

Agrest    25631
20 minut temu, SAUTER napisał:

To majac taka informacje i nawozy na połowe areału lub na 2 dawki na jedna uprawe to w co byście inwestowali,rzepak,pszenica?

Poczekaj do wiosny. Jeśli pogoda spłata figla to zostanie tylko pszenica.

9 minut temu, Peron napisał:

To są notowania gazu USA. Nas interesuje Europa i kontrakty terminowe, a te późnej wiosny nie wyglądają ciekawie.

W czwartek zebranie OPEC. I przewidywane jest utrzymanie wydobycia, czyli zmiana prognozy która przewidywała zwiększenie wydobycia. Możliwe że I z obniżkami cen ropy się pożegnamy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
25 minut temu, SAUTER napisał:

To majac taka informacje i nawozy na połowe areału lub na 2 dawki na jedna uprawe to w co byście inwestowali,rzepak,pszenica?

Rzepak.

49 minut temu, Bartek933 napisał:

Dziś byłem na spotkaniu (bo inaczej tego chyba nazwać nie idzie), przez Agrolok. Na pytanie o ceny nawozów, była odpowiedź: że i tak mamy dobrze i lepiej wychodzimy teraz kupując nawet po 3tys niż w ubiegłym roku po tysiąc bo pszenica jest droga. Ogólnie straszyli nawet 50% wzrostem cen chemii, trudnością w dostępie i ogólną apokalipsą.. Najlepszą rzeczą jaką wyniosłem z tego spotkania to ciasto w brzuchu.  W TAP jak @mraukot wspomniał full reklam GA i prezes też wspomniał o wysokich cenach pszenicy. także jak dla mnie gaz może lecieć na łeb i szyję ale ''Wam i tak się opłca'' to po co obniżać cenę 

Jeśli faktycznie szykuję się apokalipsa, i albo będzieniej mniej żywności i głód, albo szybko spadnie liczba ludzi na świecie czyli wojna lub covid lub szczepionki załatwia sprawę. Jak ma być to co mówią to jest sens myśleć  o tak drogich nawozach skoro niebawem ma ich nie być🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie widać że coraz więcej handlowców zaczyna mieć ból kukla z powodu znacznego spadku obrotów i agresywną kampanią informacyjną próbują niejako "zmusić" klientów do zakupów, byle by tylko utrzymać swoje prowizje. Bo jak to tak ? rolasy zaliczki dostali, od dzisiaj ruszyła wypłata pozostałej części dopłat (przynajmniej w teorii), a nawozu kupować nie chco ? 😮 a to ci skąpe skurczybyki.. na obniżki czekajo pewnie 🤔 a takiego wała ! 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, czesio200 napisał:

Żeby to jeszcze poplacili te zaliczki...

A czemu maja nie zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Bo niby do wczoraj płacili a z naszej gminy dużo osób nie dostalo. Zawalili gminę kontrolami.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

CZY WIOSNĄ ZABRAKNIE NAWOZÓW AZOTOWYCH?

Wysokie ceny nawozów sztucznych to największa bolączka rolników w ciągu ostatnich tygodni. Nic więc dziwnego, że był to główny temat ostatniego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przedstawiciela Grupy Azoty, największego producenta nawozów w naszym kraju, zapytałem o powody tak znacznej podwyżki cen ich produktów. Dodatkowo chciałem uzyskać informację, czy polscy rolnicy mogą mieć pewność, że wiosną przyszłego roku nie zabraknie im nawozów.

https://www.facebook.com/ZZiejewskiPSL/videos/250606223728283

Będzie tańszy nawóz i to dużo stanieje bo robi się gorąco .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

gaz dziś kosztuje tyle co na początku września


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Dziś byłem na spotkaniu (bo inaczej tego chyba nazwać nie idzie), przez Agrolok. Na pytanie o ceny nawozów, była odpowiedź: że i tak mamy dobrze i lepiej wychodzimy teraz kupując nawet po 3tys niż w ubiegłym roku po tysiąc bo pszenica jest droga. Ogólnie straszyli nawet 50% wzrostem cen chemii, trudnością w dostępie i ogólną apokalipsą.. Najlepszą rzeczą jaką wyniosłem z tego spotkania to ciasto w brzuchu.  W TAP jak @mraukot wspomniał full reklam GA i prezes też wspomniał o wysokich cenach pszenicy. także jak dla mnie gaz może lecieć na łeb i szyję ale ''Wam i tak się opłca'' to po co obniżać cenę 

Wytresowani są nieźle to fakt, przez telefon nawijają te same pierdoły, które opowiadają przedstawiciele GA o możliwym braku dostępności i NIEUNIKNIONYCH podwyżkach, bo wszystko cały czas drożeje. Tylko dziwnym trafem jakoś pszenica spadła o 50-100zł/t. Niedobrze się robi od tego bełkotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
7 minut temu, Rekasprawiedliwosci napisał:

To chyba temat o cenach nawozów a nie spekulacjach na rynku rolnym? 

A 300% wzrostu ceny to nie spekulacja?

  • Like 4

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
czesio200 napisał:

Bo niby do wczoraj płacili a z naszej gminy dużo osób nie dostalo. Zawalili gminę kontrolami.

U nas to samo kontrolowali 7 dni w tygodniu prywatna firma i z kim rozmawiam brak dopłat w okolicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
15 minut temu, Uszek1988 napisał:

U nas to samo kontrolowali 7 dni w tygodniu prywatna firma i z kim rozmawiam brak dopłat w okolicy.

I co konkretnie sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, yacenty napisał:

gaz dziś kosztuje tyle co na początku września

Z odbiorem w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
8 minut temu, Michal014d napisał:

I co konkretnie sprawdzają?

U mnie robili zdjęcia i podobno mierzyli pola, zaliczki nie dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jakich zaliczek? Przecież zaliczki były  wypłacane  do końca listopada jak dobrze zrozumiałem.. Teraz już wypłacają ta resztę? 

2 godziny temu, krilan06 napisał:

U mnie robili zdjęcia i podobno mierzyli pola, zaliczki nie dostałem

I co nie dostaniesz już?

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
8 godzin temu, krilan06 napisał:

U mnie robili zdjęcia i podobno mierzyli pola, zaliczki nie dostałem

U mnie tak samo, też mierzył pola i zdjęcia. Nie mam wyników kontroli i kasy

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Tak kiedyś mój ojciec twierdził. Tak kombinuj żeby nawóz kupić a dopłat nie ruszać. Ale teraz jak nawóz 3 razy tyle kosztuje a hodowla dostaje w łeb to i mi przyjdzie dopłaty ruszyć niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj