Polecane posty

Zdzinio    325

A do mnie wjechał właśnie jakiś niemiecki mocznik jakiś taki różowo pomarańczowy gruby granulat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9016
58 minut temu, Cheesburger napisał:

w sumie czy kupie za 2900 czy 3300 to i tak przełacone więc moge czekac. nawet kg zapasu nie mam. przy moich działkowych 15ha najwyzej obetne dawki o 25%.

Sypałem 2 x 200 sypne 2 x 150. Trudno.

Podobna sytuacja u mnie, również do wiosny poczekam.

11 minut temu, Zdzinio napisał:

A do mnie wjechał właśnie jakiś niemiecki mocznik jakiś taki różowo pomarańczowy gruby granulat. 

Polski zabarwiony i przepakowany?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
7 godzin temu, Strongman napisał:

Reklama.

Ale co do uprawy to bardziej liczy się dobra chemia bo nawozu każdy głupi potrafi nawalić.

Chodzi o środki sor z tą chemią.

Nawet ta qq aby dobrze dać w ziemię a chemii oprócz odchwaszczania wo gule nie trzeba i plon jest jak w książce a w zboże już tego trzeba i trzeba się znać na sor żeby było 8t.

Moim zdaniem mikro w qq też ma sens. W tym roku u mnie zysk dużo wyższy z qq niż pszenicy a pracy o wiele mniej.

Jak ktoś zakłada 5t pszenicy na normalnej glebie to grzybowki mikro itp można sobie darować.

Uprawiam znajomemu 1ha 3kl , pszenica z pszenzytem na zmiane , pryskam mu tylko chwasty i zabieram słomę. Od kilku lat plon ok 5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony dzisiaj saletrosan 26 po 2750 brutto. Dwa tygodnie temu był po 2700.

I zaksan po 2830 brutto. Wcześniej był po 2800. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Jak myślicie, zaopatrzać się w NPK na kolejny sezon, tzn. pod rzepaki, pszenice. Mam trochę wolnej gotówki, potrzebuję niecałe 24 t. Co roku na jesień miałem już zakupione na następny sezon, w tym nie wiem czy nastąpi w końcu jakiś krach na rynku, czy inflacja i podwyżki wywindują cenę jeszcze wyżej. Drugie pytanie, jakie macie obecnie ceny saletry oraz rsm? Poważnie myślę nad kupnem zbiornika na rsm i przejście z mocznika oraz saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
5 godzin temu, Kubawww napisał:

1900 chłopie ładnie wtopiłeś 

Tobie ta " Esta" płaci , że tak ten ich kizeryt promujesz  ? Plus te twoje wyliczenia co do siarkopolu w ogóle się nie zgadzają..

U mnie bardziej sprawdza się ten z k+s, nie to ze zachodni, a nie Polski, tylko np. przy żółtych placach działa od ręki, a u mnie na składzie wiosną była taka cena co nasz polski siarczan magnezu. 

 

Cena ultra 8 2700 brutto, polifoska 6 2800 brutto wszystko na lokalnym składzie , w Agroloku ponoć azoty coś tam potaniały bo saletra 2800!, saletrzak 2600, kolega zamówił w chemirolu saletrzak po 2430 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

U mnie tez dziś dzwonili, że saletra 70 zł taniej .. nie ma ruchu to spada trzeba czekać I to nie oni nas, a my ich wykończymy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Agroters 2835 brutto mały worek . Dokupiłem tylko tyle ile brakowało mi na start i na dwie dawki na rzepak o ile przetrwa. Albo stanieje albo ograniczę 30 proc azotu trudno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja pojeżdziłem u siebie po składach saletra w każdym -ruchu brak cena wszędzie podobna 2900 bb do 3100 ,worek po 2930 .W jednym składzie ktoś zamówił pod Hrubieszów pół auta bo szykowali tak że są i tacy co się wyłamują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7630

Bardzo dobrze że się wyłamują nakupią ktoś kupi trochę taniej .

Znając zasadę działania rolników to wyłamią się wszyscy i już kupują bo sraczka ma Pierwszeństwo .

Były strajki by nie płacić podatków zapłacili .

Był strajk by nie kontraktować buraków też się wyłamali .

To i teraz saletrę niech kupują i po 4 tyś na małych składach bo tak wydymają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
26 minut temu, Kubawww napisał:

U mnie tez dziś dzwonili, że saletra 70 zł taniej .. nie ma ruchu to spada trzeba czekać I to nie oni nas, a my ich wykończymy 

Kurde , jedni piszą że spada 70 zł , inni że drożeje 50- 60zł , i na grudzień cenniki jeszcze droższe . Można się już w tym wszystkim pogubić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Nie myślicie, że takie ceny mogą już zostać z nami, a ceny zbóż też na aktualnym albo wyższym poziomie? Pierwszy rok byłby najtrudniejszy bo mało rolników kupowało latem "tanie" nawozy. Być może będzie tak, że drogo sprzedasz(zboże) i drogo kupisz(nawozy), najgorszy scenariusz to teraz kupić saletrę po 3k, a latem pszenica po 700. Tutaj wróżbita Maciej nie ogarnie tego...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spadła z 3000 na 2930zł też mi promocja jak na blak frajdej :P Najpierw podnoszą ceny żeby później zrobić obniżkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Nie wiem czy to coś potanieje... chyba nikt nie wie co bedzie .Mam dach do wymiany na stodole i drewno po nowym roku 40% do góry tak na składach gadają  ...Wiosną krokwie 7x14 kupowalem po 8 zł za mb teraz prawie 20 zł .Łaty z 2 zł do 4 zł .Blacha z 28.50 na 48 a paczka styropianu 100 zł . 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
32 minuty temu, krzysiek1979 napisał:

Nie wiem czy to coś potanieje... chyba nikt nie wie co bedzie .Mam dach do wymiany na stodole i drewno po nowym roku 40% do góry tak na składach gadają  ...Wiosną krokwie 7x14 kupowalem po 8 zł za mb teraz prawie 20 zł .Łaty z 2 zł do 4 zł .Blacha z 28.50 na 48 a paczka styropianu 100 zł . 

Ale to mówisz o cenie z wiosny ,bo w lutym po 28 zł była blacha. W tym bumie stawiałem garaż to między lutym a majem przepłaciłem za blachę 4000 tys gdzie i tak kupiłem ją po znajomości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj