Polecane posty

Agrest    25618
4 minuty temu, Cheesburger napisał:

Jak jesteś z łódzkiego to sie dogadujmy :)

Za daleko. Ale jak kupię to wydzierżawię ci za dopłaty plus 1500. Pasi?😉

1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Za 30 to i ja kupie, choćby w łódzkim🤣

Pierwszy byłem🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
31 minut temu, Cheesburger napisał:

Humor widze dopisuje 😀

A z czego tu płakać? Nawozy drogie w ch*j od kilku tygodni, był czas sie oswoić🤣🤣🤣🤣

1 godzinę temu, youn81 napisał:

60ha tylko produkcja roślinna, i  pracuje na etacie

Dałeś już w dzierżawę czy nadal przewracasz bez sensu ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
57 minut temu, youn81 napisał:

wydzierżawić  np....cały rok przewracać ziemie  starym sprzętem póki działa, i żeby potem mieć z tego marny grosz .....według mnie bez sensu

Dlaczego marny grosz, jak tylko dopłaty weźmie i ogarnie jakieś programy rolnosrodowiskowe to 20tys rocznie dostanie to nie tak źle, chyba że trafi się taki jak u niektórych co da dzierżawę 3t pszenicy +dopłata to można oddać😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

u mnie ogolnie chodzą dzierzawy dopłaty + 600/800 PLN.

Ciekawe jak to wyjdzie w relacji kosztów produkcji ale i również wzrostu cen pszenicy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Dowiedziałem się, że nowe dostawy kizerytu k+s będą kosztować ok 2200 brutto, ma ktoś jeszcze dostęp do starych zapasów? U mnie na lokalnym składzie tylko ten z siarkopolu, był po 1400 ale czy to aktualne to nie wiem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Ja jak wczoraj pisałem to dzwoniłem na skłąd saltera 2900 i gosciu mowił ze w grudniu 3300. 
Zadzwoniłem na drugi to 2800 i gosc mowi ze o podwyzkach nic nie slyszał, towar ma ale ruchu nie ma :)
Takze jak kto trafi tak bedzie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 godzinę temu, youn81 napisał:

60ha tylko produkcja roślinna, i  pracuje na etacie

To Ty dostałeś od teścia i sam obrabiasz w przerwach na obiad?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
3 godziny temu, youn81 napisał:

nie oszukujmy się na spadki cen nie ma co czekać bo ich nie będzie  a jak już to ile 50 , 100pln na tonie .....zapomnijcie ze będzie taniej nie ma się co łudzić , kto kupił taniej  to wygrał , kto jeszcze nie kupił to kupi w tych cenach co są lub nie bedzie stosował wcale , wszystko sie przesunęło i tak juz zostanie , moze na jesień nawozy stanieją ale cen poniżej 2tys już nie zobaczymy , pora przyzwyczajać sie do nowej rzeczywistości jak ktoś się z tym nie godzi to niech już dziś rezygnuje z rolnictwa , przechodzi na ekologie  itp.  czas małych gospodarstw się kończy , racje bytu będą miały tylko te większe gdzie zysk pozwoli jakoś egzystować.....mniejsze gospodarstwa to tylko dla 2 zawodowców  , pisząc ,mniejsze mam na myśli takie 50-80ha   , wszytko co mniejsze  to nawet nie ma co inwestować w sprzęt  , takie jest moje zdanie , jak ktoś sie z nim nie  zgadza takie jego prawo  ale ekonomii  się nie oszuka.

jak czytam takie kocopoły to smiać mi się chce, bez napinki ale może to z Ciebie guzik nie ekonomista bo Tobie to pewnie i 200 ha byłoby mało aby jakoś sensownie żyć. Zauważ, że Ty przykładowo z ha produkcki roślinnej masz 1,5 tys na czysto a ktoś 15 tys. Ja to nie wiem ale zauważyłem już kilka postów nie tylko u Ciebie ale im ktoś ma więcej ha to wychodzi na to, że większą biedę klepie. Teraz to się boję dokupić nawet 1 ha bo wyjdzie na to, że zamiast zyskać to ja zbiednieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subkrzys    13
13 minut temu, thor1984 napisał:

jak czytam takie kocopoły to smiać mi się chce, bez napinki ale może to z Ciebie guzik nie ekonomista bo Tobie to pewnie i 200 ha byłoby mało aby jakoś sensownie żyć. Zauważ, że Ty przykładowo z ha produkcki roślinnej masz 1,5 tys na czysto a ktoś 15 tys. Ja to nie wiem ale zauważyłem już kilka postów nie tylko u Ciebie ale im ktoś ma więcej ha to wychodzi na to, że większą biedę klepie. Teraz to się boję dokupić nawet 1 ha bo wyjdzie na to, że zamiast zyskać to ja zbiednieje. 

Nie jesteś sam też mam dobry ubaw .Chłop mówi ,że ma 60 ha i na etacie musi robić to ewidentnie coś jest nie tak ,albo przeinwestował w maszyny i robi tylko na kredyty albo to nie on ma a ojciec ,brat ,teść  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
16 minut temu, wiesko napisał:

Rsm 32 2470 netto

Ja dziś z ciekawości podzwoniłem  to najtaniej rsm32 2460 netto a saletra 2575netto przy całym aucie i nic z importu nie ma a często miałem rsm z litwy a tam mają tańszy gaz niż u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Nie ma kur.a ucieczki od drożyzny. A obietnice Sasina trochę niebezpieczne 😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

stosował ktoś płynny siarczan magnezu ? Dzwoniłem w parę miejsc to brak  , aw jednym miejscu ma mieć w mauzerach po ok 1500 za tonę .Poczytałem o nim to trochę drogo wychodzi bo stosuje się ok 15-20 litrów a zawartość składników  w kg niższa niż w krystalicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Tarcza antyinflacyjna VAT na gaz z 23 na 8 paliwa -25 groszy. Czekam na tańsze nawozy

obniżka tego vatu jest chyba tylko dla gospodarstw domowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
4 godziny temu, youn81 napisał:

nie oszukujmy się na spadki cen nie ma co czekać bo ich nie będzie  a jak już to ile 50 , 100pln na tonie .....zapomnijcie ze będzie taniej nie ma się co łudzić , kto kupił taniej  to wygrał , kto jeszcze nie kupił to kupi w tych cenach co są lub nie bedzie stosował wcale , wszystko sie przesunęło i tak juz zostanie , moze na jesień nawozy stanieją ale cen poniżej 2tys już nie zobaczymy , pora przyzwyczajać sie do nowej rzeczywistości jak ktoś się z tym nie godzi to niech już dziś rezygnuje z rolnictwa , przechodzi na ekologie  itp.  czas małych gospodarstw się kończy , racje bytu będą miały tylko te większe gdzie zysk pozwoli jakoś egzystować.....mniejsze gospodarstwa to tylko dla 2 zawodowców  , pisząc ,mniejsze mam na myśli takie 50-80ha   , wszytko co mniejsze  to nawet nie ma co inwestować w sprzęt  , takie jest moje zdanie , jak ktoś sie z nim nie  zgadza takie jego prawo  ale ekonomii  się nie oszuka.

Nie no ale kolego teraz to troszkę poleciałeś z tymi małymi gospodarstwami.Według Ciebie 80 ha to małe?A ile jest w Polsce takich powyżej tej granicy?. Kolego przy 80 hektarach i bez jakiegoś większego zadłużenia będziesz spokojnie żył jeszcze długo i godnie i oby Ci zdrowie dopisywało.Jeśli piszesz ,że masz 60 hektarów i jeszcze dorabiasz to albo masz większe potrzeby albo sporo kredytów no ale to już Twoja sprawa natomiast nie zgodzę się ,że jakoby 80 ha to były mało rentowne gospodarstwa bo to znaczy ,iż większość z nas musiałaby za chwilę upaść.

Cena saletry na dziś to 2610 netto .....drogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tak czytam kurde ja 11ha a tyle już zainwestowałem w sprzęt i w tym roku również , co ja mam teraz zrobić ? Kolega z małymi gospo przesadził . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
34 minuty temu, subkrzys napisał:

Nie jesteś sam też mam dobry ubaw .Chłop mówi ,że ma 60 ha i na etacie musi robić to ewidentnie coś jest nie tak ,albo przeinwestował w maszyny i robi tylko na kredyty albo to nie on ma a ojciec ,brat ,teść  

Śmiać to mi się z was chce,  jest ziemia mam mszyny, obrobienie tych 60ha to dla mnie żaden wysiłek, na etacie pracuje i w zupełności by mi to wystraczylo, i normalnie żyje nie wyciągam łap po każdą zapomogę...... Jakbym miał obrabiać 20ha stara 60 i to bym sobie dał spokój z rolnictwem. Dzięki gospodarstwu stać mnie żeby sobie kupić nowe auto z salonu,  i pojechac na wakacje jak człowiek.  Jakbym nie mial tych ha to też bym normalnie żył, robię to bo to lubię. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 minutę temu, youn81 napisał:

Śmiać to mi się z was chce,  jest ziemia mam mszyny, obrobienie tych 60ha to dla mnie żaden wysiłek, na etacie pracuje i w zupełności by mi to wystraczylo, i normalnie żyje nie wyciągam łap po każdą zapomogę...... Jakbym miał obrabiać 20ha stara 60 i to bym sobie dał spokój z rolnictwem. Dzięki gospodarstwu stać mnie żeby sobie kupić nowe auto z salonu,  i pojechac na wakacje jak człowiek.  Jakbym nie mial tych ha to też bym normalnie żył, robię to bo to lubię. 

A jak ktoś lubi starą 60 20ha obrobić? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
1 minutę temu, Rumcajs73 napisał:

Nie no ale kolego teraz to troszkę poleciałeś z tymi małymi gospodarstwami.Według Ciebie 80 ha to małe?A ile jest w Polsce takich powyżej tej granicy?. Kolego przy 80 hektarach i bez jakiegoś większego zadłużenia będziesz spokojnie żył jeszcze długo i godnie i oby Ci zdrowie dopisywało.Jeśli piszesz ,że masz 60 hektarów i jeszcze dorabiasz to albo masz większe potrzeby albo sporo kredytów no ale to już Twoja sprawa natomiast nie zgodzę się ,że jakoby 80 ha to były mało rentowne gospodarstwa bo to znaczy ,iż większość z nas musiałaby za chwilę upaść.

Cena saletry na dziś to 2610 netto .....drogo!

Jak przy obecnych kosztach zostanie Ci na czysto z ha 1500, i mając 80ha trzeba inwestować w masyny itp to ile ci zostanie na godne życie w msc?? Będziesz klepal biedę. Zakładam że mając 80ha nie obrabiasz tego trzydziestką. Po swoim przykładzie wiem że można spokojnie pogodzić etat obrabiając taki areał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, youn81 napisał:

60ha tylko produkcja roślinna, i  pracuje na etacie

Jak ty masz 60 ha i musisz zapieprzać na etacie , to pewnie choćbyś miał 600 ha to pewnie tym bardziej  byś sobie rady w życiu nie dał bez tego etatu , chyba że te 60 ha nadaje się tylko pod zalesienie , to takie ziemie w perspektywie drogich nawozów i innych środków do produkcji nie dają widoków na życie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
Przed chwilą, mysza103 napisał:

Jak ty masz 60 ha i musisz zapieprzać na etacie , to pewnie choćbyś miał 600 ha to pewnie tym bardziej  byś sobie rady w życiu nie dał bez tego etatu , chyba że te 60 ha nadaje się tylko pod zalesienie , to takie ziemie w perspektywie drogich nawozów i innych środków do produkcji nie dają widoków na życie 

Płytko myślisz... Ja nic nie muszę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj