Polecane posty

mysza103    2486
18 minut temu, Neveragain napisał:

netto czy brutto?

 

Ktoś się już o to pytał , i wyrażnie odpisał że netto , więc wystarczy śledzić temat , a nie wyrywkowo przeczytać 1 post i zadawać pytanie , choć 2 czy 3 posty niżej była odpowiedż . Chociaż oczywiście jak ktoś pisze ceny to powinien się określić czy to netto czy brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25910

Czy siarczan magnezu siedmiowodny ma już normalną dostępność czy nadal niemalże spod lady?

Jak ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
3 minuty temu, Agrest napisał:

Czy siarczan magnezu siedmiowodny ma już normalną dostępność czy nadal niemalże spod lady?

Jak ceny?

Ostatnio jeszcze jak pytałem to nie było... Paranoja jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25910

Ja wyłapałem chyba 300kg po 48 za 25kg. Produkcja złotniki. Ale więcej bym go nie kupił bo to kamień. Nie mogłem go rozbić.

Muszę z 500kg dokupić ale już po 60zł wołają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9041
17 minut temu, Mateusz1q napisał:

Wszyscy posieją mniej nawozu a ci straszą że braknie. Naganiają żeby wydać pieniądze z dopłat

Jak braknie to ze wschodu dowiozą, zresztą już wożą z Litwy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Saltra przy 24 t. 2850 brutto,  hmm drogo , taniej chyba nie będzie. Nie w tym sezonie 

1 minutę temu, Agrest napisał:

Ja wyłapałem chyba 300kg po 48 za 25kg. Produkcja złotniki. Ale więcej bym go nie kupił bo to kamień. Nie mogłem go rozbić.

Muszę z 500kg dokupić ale już po 60zł wołają

Który ma dobra rozpuszczalność,  w tym roku tez miałem problem jesienią  jadąc w rzepakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25910

Do tej pory miałem Agravita z Caldeny. To kryształki które nawet po otwarciu worka się nie brylą. Dla mnie super i moment się rozpuszcza. No ale nigdzie na tą chwilę nie ma.

Ogólnie Mg jako składnik do produkcji ponoć ponad 100% podrożał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
23 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Wszyscy posieją mniej nawozu a ci straszą że braknie. Naganiają żeby wydać pieniądze z dopłat

Moim zdaniem nie straszą tylko bardzo sprytnie już się ubezpieczają od późniejszych zarzutów,

na wiosnę powiedzą no przecież ostrzegaliśmy, informowaliśmy kupować.

A towar może iść na zachód przez pośredników i naprawdę może brakować,

Nie wspominając o problemach logistycznych- jak rozwieźć towar w miesiąc (zakładając że ceny spadną) który normalnie był wożony przez 4-5 miesiący

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10
4 godziny temu, Minkes napisał:

Netto?

 

52 minuty temu, Neveragain napisał:

netto czy brutto?

 

Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Macie u siebie dostępny kizeryt? Obdzwoniłem dziś 5 miejsc i wszyscy czekają na nową dostawę, ponoć 2 tys brutto, potrzebuje 2 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camasa    16
44 minuty temu, Agrest napisał:

Do tej pory miałem Agravita z Caldeny. To kryształki które nawet po otwarciu worka się nie brylą. Dla mnie super i moment się rozpuszcza. No ale nigdzie na tą chwilę nie ma.

Ogólnie Mg jako składnik do produkcji ponoć ponad 100% podrożał

Okolo miesiac temu udalo mi sie kupic 34 zlote worek. Ampol niedawno mial w granicach 50 zloty. Aktualnie nie mam wiedzy jaka cena. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
40 minut temu, Navara1988 napisał:

Dziś odebrałem mocznik zamawiany w czerwcu 2400 brutto

Kupowałem końcem września mocznik po 1930 brutto bez inhibitora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8001

właśnie miałem pytać o ten pulmix, ma go człowiek u którego nawozy kupuje. To nowość czy już ktoś go stosował ?jest okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
Agrest napisał:

Ja wyłapałem chyba 300kg po 48 za 25kg. Produkcja złotniki. Ale więcej bym go nie kupił bo to kamień. Nie mogłem go rozbić.

Muszę z 500kg dokupić ale już po 60zł wołają

jutro jak będę miał chwile to zadzwonie w jedno miejsce co powinno być 25kg/ 39zł nawet z przesyłką paletową byś był na plusie o 200zł w porównaniu do tego po 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    320

U nas chyba nie ma nigdzie tego pulmixu. A szkoda bo bym zaryzykował chyba. Ciekawe gdzie można to w Wielkopolsce dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25910
4 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

jutro jak będę miał chwile to zadzwonie w jedno miejsce co powinno być 25kg/ 39zł nawet z przesyłką paletową byś był na plusie o 200zł w porównaniu do tego po 60zł.

Cena 60 netto to wiem że w innych rejonach. U mnie nie było wogóle.

Tu biegunki nie mam bo na 3/4 sezonu mam.

 

I jaka decyzja z npk? Ja myślę jeszcze nad ultra8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Cukier mąka uff (granulki które są widoczne bez problemu się krusza) test rozpuszczania będę robił niedługo. W piwnicy otwarty woreczek po jednym dniu to jak bym rybny miał.

IMG_20211123_194031.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    796

Wiecie co mimo tych drozszych nawozów, paliw i środków ochrony to po aktualnych cenach pszenicy ci co zbierają te słynne 8 ton z hektara to i tak wyjdą na swoje, tak podliczylem sobie na szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dla ziarna tak. reszta zęby zagryzac muszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
Agrest napisał:

I jaka decyzja z npk? Ja myślę jeszcze nad ultra8

bojam się, z jednej strony bym kupił, a z drugiej strony hvj wie co się będzie dalej dziać. ale za to kupiłem AdBlue na dolistne testy po 2.65zł/ L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj