Polecane posty

pawelek98    1199
8 godzin temu, mysza103 napisał:

Chłopie ty się słyszysz to co piszesz ? Przy porównywaniu cen nikogo nie obchodzi kiedy kto robi jakieś zakupu , tylko ile porównywane towary kosztują w danej chwili , 

a co te porównywanie zmieni, jeszcze 100 lat temu jak ludziom się krzywda się działa to robili rewolucję, a dziś swe żale w Internecie wylewamy, przecież ich wszystkich trzeba gonić bo rządzą nimi korpo

A wracając do tematu taki oto Panie przelicznik na studiach uczyli: 1 kg azotu = 12 kg ziarna, 1 fosforu kg =6 kg ziarna, 1 kg potasu =3kg, oczywiście wszystko zbilansowane i do określonego poziomu w zależności od klasy gleby.

ale nic nie dać i wziąć tonę żyta a dać 100 kg saletry i wziąć 3 tony to się chyba raczej opłaci bo 2 tony żyta to 2000, a100 kg saletry 300 zł,

oczywiście liczę po dzisiejszych cenach żeby nie było, bo zaraz napiszecie że skąd wiem po ile sprzedam, nie wiem i nie wiem ile zbiorę może 2 a może 4 tony

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie to że akceptuję tą cenę ale, ja również uważam że trzeba robić sobie porównanie jakieś, ja za zaksan zapłaciłem 2800zł  a pszenicę sprzedałem po 1350zł. Na 1 ha mam zamiar wysiać średnio 400kg N , czyli mniej niż tonę pszenicy kosztuje mnie sam azot, NPK ( 9:15:28) kupiłem po 2000zł/t  i sypnąłem 250kg. Więc nawożenie kosztuje mnie 1570zł na hektar  gdzie dostarczam  150kg czystego N.  Cena 1 tony pszenicy starcza na zakup nawozów które pozwolą uzyskać już dobry wynik pszenicy.  W roku poprzednim aby dostarczyć tyle N musiałem wydać 800zł  a pszenicę sprzedałem po 830zł, różnica nie jest aż taka duża.

Jak Was stać to nie wysiewajcie nawozów, wkrótce Wasze gospodarstwa przestaną przynosić jakikolwiek dochód . Ja wolę kupić bo zyskam więcej, a jak przypuszczam to ceny spadną do poziomu 2000zł za saletrę a pszenicy do 1000zł i tak zostaje, wszystko drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2499

Jak bym miał robić takie porównanie z d*py ,jak nie którzy tu sugerują , to musiałbym napisać że takiego eldorado na wsi jeszcze nie było . Bo za tonę p#zenicy mam 2 tony nawozu , bo przecież rsm kupiłem po 700 a pszenica jest 1500 , tak samo i ten rok rsm 1100 i pszenicę taniej może się nie sprzeda , żeby tylko urosła, to i tak wyjdzie tona nawozu za tonę pszenicy. Co , takie porównania wam pasują ? Bo tak przecież sugeruje cie żeby tak porównywać , tylko napiszcie czy takie porównania trzymają się kupy i d*py.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
12 godzin temu, galan99 napisał:

Tu się mylisz Polska ma zwrócić mienie żydowskie trocha tego jest jak dadzą żydom to następni będą Pany trzeba zwrócić dwory i trafisz do pana na dwór jako robol .

Jakbys nie wiedzial to jest prawo zwrotu jak to nazwales Panom bo w moich okolicach w ostatnich latach kilka majatkow ziemskich czy to agencja czy tez bezposrednio rzad decyzjami sadow musial oddac. Tu sie wlicza to co zabierali przed 2 wojna po wojnie 

9 minut temu, mysza103 napisał:

Jak bym miał robić takie porównanie z d*py ,jak nie którzy tu sugerują , to musiałbym napisać że takiego eldorado na wsi jeszcze nie było . Bo za tonę p#zenicy mam 2 tony nawozu , bo przecież rsm kupiłem po 700 a pszenica jest 1500 , tak samo i ten rok rsm 1100 i pszenicę taniej może się nie sprzeda , żeby tylko urosła, to i tak wyjdzie tona nawozu za tonę pszenicy. Co , takie porównania wam pasują ? Bo tak przecież sugeruje cie żeby tak porównywać , tylko napiszcie czy takie porównania trzymają się kupy i d*py.

Teraz to sie czuje jalbym ogladal agrobiznes 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    89

Napewno twój wynik ekonomiczny powinien być lepszy od mojego bo mi udało się dostać tylko część azotu w starej cenie i ledwo na 1 dawkę starczy 😉 a kupując resztę po obecnych cenach to napewno mniej zarobię niż ty. Nie mówię że masz pisać o złocie z pola jak yutubery, rzepak 4t daje a średnia na koniec 2,5 😅 zresztą cała ta dyskusja jest zbędna każdy musi wiedzieć co robić i jak robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1199

ja np. nigdy nie porównywałem, widziałem jak na przednówku kasa na koncie i jeszcze jakieś inwestycje się robi to ok.

Załóżmy że ktoś nawozy na sezon 2022kupił w sierpniu 2021, zboża sprzedaje teraz albo w maju, przeczeka en szał cały np może tak być ale nie musi nawozy zakupi na jeszcze następny sezon np. na wiosnę 2023 gdy być  może wszystko się ustabilizuje

tak więc porównywanie nie ma sensu liczy się wynik ekonomiczny gospodarstwa. 

A nożyce cenowe od 1990 roku się rozjeżdżały tzn. za więcej towaru mniej kupić można a teraz to mogą pęknąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    621

Albo stosujemy mniej nawozów, ale uzyskujemy lepszą cena przez mniejszą podaż, zresztą do tego UE i tak zmierza, co mnie nie dziwi przy nadprodukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1199

A jeszcze jedno nie liczyłbym w przyszłym roku na cenę kukurydzy mokrej bo przy tej cenie gazu i prądu to za wiele skupy nie płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
8 minut temu, Dastan napisał:

Albo stosujemy mniej nawozów, ale uzyskujemy lepszą cena przez mniejszą podaż, zresztą do tego UE i tak zmierza, co mnie nie dziwi przy nadprodukcji.

O jakiej nadprodukcji mowisz skoro 1.5 mld ludzi gloduje? Unia tylko mysli jak utrzymac sie u wladzy a reszta jakos to bedzie. Za 50 lat i tak muzulmanie zaprowadza w europie swoje porzadki

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
13 minut temu, pawelek98 napisał:

A jeszcze jedno nie liczyłbym w przyszłym roku na cenę kukurydzy mokrej bo przy tej cenie gazu i prądu to za wiele skupy nie płacą

Obecnie nie da się sensownie przewidzieć co będzie za tydzień, miesiąc, a co dopiero cena mokrej kuku za rok, szkoda głowy. Cena będzie taka jaka będą dyktować ceny światowe i możliwość eksportu. W tym roku na jesień też suszenie kuku do tanich już nie należało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
11 minut temu, pawelek98 napisał:

A jeszcze jedno nie liczyłbym w przyszłym roku na cenę kukurydzy mokrej bo przy tej cenie gazu i prądu to za wiele skupy nie płacą

Teraz dostalem rachunek z energa operator i cena od stycznia 25 % do gory. Dobrze ze mam fotowoltaike.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9103

Z tego co obserwuję, ceny nawozów to nie koniec naszych rosnących kosztów. Bruxela pracuje nad wprowadzeniem rolnictwa węglowego,,limity CO²" w gospodarstwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    621
4 minuty temu, hardkor113 napisał:

Fotowoltaiki za darmo nie dostałeś. Co najwyżej się szybciej inwestycjia zwroci

O ile za dwa lata decydenci nie zmienią przepisów, że i też trzeba sie będzie rozliczać... na to gwarancji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    862

Ciekawie się zapowiada przyszły sezon jedni nie będą dawać azotu inni ogranicza to może się okazać że cena będzie dobra bo będzie mniej zboża i rzepaku na rynku, chyba trzeba będzie nasypac dobra dawkę nawozu żeby zarobić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZoonQo1    0
16 godzin temu, Gromi napisał:

Jak dka mnie to mogą podnieść i o tysiąc złotych na tonie ponieważ już przy obecnych cenach nie zamierzam kupić ani grama... 

Za chwilę nie będziesz miał problemu, bo przy tych cenach gazu producenci pewnie lada moment się zamkną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
16 minut temu, hardkor113 napisał:

Fotowoltaiki za darmo nie dostałeś. Co najwyżej się szybciej inwestycjia zwroci

A gdzie napisalem ze dostalem za darmo? Chodzilo mi o fakt ze mam nawet delikatna nadprodukcje wiec podwyzki w tym sektorze mam z glowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
3 minuty temu, poosa21 napisał:

Ciekawie się zapowiada przyszły sezon jedni nie będą dawać azotu inni ogranicza to może się okazać że cena będzie dobra bo będzie mniej zboża i rzepaku na rynku, chyba trzeba będzie nasypac dobra dawkę nawozu żeby zarobić. 

jak by tu sąsiadów w konia zrobić ... będziesz siał w nocy? a jak zauważą? eee ... powie się że to wapno w granuli :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
15 minut temu, Dastan napisał:

O ile za dwa lata decydenci nie zmienią przepisów, że i też trzeba sie będzie rozliczać... na to gwarancji nie ma.

Dwie rzeczy w zyciu sa tylko pewne. Smierc i podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    862
2 minuty temu, KarolaKarotka napisał:

jak by tu sąsiadów w konia zrobić ... będziesz siał w nocy? a jak zauważą? eee ... powie się że to wapno w granuli :)

Jeszcze nigdy nie miałem kupionych tyle nawozów co w tym roku. Azotu starczy mi na półtora roku, potas i fosfor na kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    321

@poosa21 się nie chwal bo pojedziesz w odwiedziny do rodziny w święta i ci ktoś nawóz wyniesie. Wtedy będzie płacz 😭 i zgrzytanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    862

Magazyny zawalone nawozami maszynami, żeby do nich się dostać trzeba najpierw maszyny wystawić, więc nie będzie tak łatwo, a reszta jeszcze do odbioru na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj