Polecane posty

Mariusz2903    1333
4 godziny temu, yacenty napisał:

włączcie sobie ortofotomapy hd - dużo widać

Geoportal 360 ostatnio tam oglądam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

nie znam, mają ortofoto w hd?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mariusz2903 napisał:

4 godziny temu, yacenty napisał:

włączcie sobie ortofotomapy hd - dużo widać

Geoportal 360 ostatnio tam oglądam 

Zawiera błędy, np. przez środek mojego podwórza przebiega granica działki sąsiada, podobnie w kilku innych miejscach. Co ciekawe, na Geoportal'u wszystko jest prawidłowo 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26069

Orto jest, chyba nie w HD, a mapy są sprzed kilku lat. Przynajmniej dla mojego rejonu.

Ale na komórce fajnie działa. Bo geoportal imap2 na komórce nie idzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Geoportal ma nowsze mapy ale starsze zdjęcia. Ale granice zdecydowanie bardziej realne w geoportalu. Ja zawsze wchodzę na lokalny Geoportal swojego powiatu.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Podesłać jakiś link?

mam jakąś apkę na telefon działka info czy info działka i tam sobie wybierasz jakie mapy chcesz, maja tego dużo - podstawa to musisz tylko znać nr działki z terytu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1887
11 minut temu, yacenty napisał:

mam jakąś apkę na telefon działka info czy info działka i tam sobie wybierasz jakie mapy chcesz, maja tego dużo - podstawa to musisz tylko znać nr działki z terytu

Post nie na temat- ostrzeżenie

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9059

Rozmawiałem z gościem na targu o nawozie, miał 2 rodzaje siarczanu magnezu. Teraz dzwonię do niego żeby podał mi nazwy producenta, a ten że  już slabo dostępny i sprzedał i jakieś zmiany w cenniku będą ale nie wie kiedy będzie miał🙉  a ch*j jak takie podejście to wolę nie kupić, niech drożeje ile chce i go jedzą 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910
13 minut temu, Mateusz1q napisał:

Post nie na temat- ostrzeżenie

ok, wróce za tydzien - autoban

  • Haha 6

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2232
10 godzin temu, Dzikusss napisał:

Nie jestem ekonomista ale ciągle tłumacza że cena nawozu jest wysoka bo gaz wpływa na cenę a cena końcowa nawozu zależy w 80%od ceny gazu . A są ogólnie dostępne informacje iż od czerwca 2022r ruszą linia gazowa Baltic Pipe a ceny zostały podpisane na 20 lat po stawkach obecnego gazu 30 % gaz będzie z norwegi i pelne uniezależnienie się od Rosji.  Więc skoro tak jest i będzie to saletra powinna być po 400-500zl w czerwcu bo będzie produkowany z pół darmego gazu. Ale zapewne wtedy powiedzą ze cena nawozu zależy nie wiem od stanu złota w Polsce.  Więc nawóz napewno stanieje . I radzę  nie kupować całej prati na sezon teraz jak ktoś nie może wytrzymać to tylko na pierwsze dawki a ja takie mam dopiero w kwietniu maju Więc czekam do samego końca 

jeszce do tego dochodzą opłata za emisje co2 wynagrodzenia tamto sramto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Rozmawiałem z gościem na targu o nawozie, miał 2 rodzaje siarczanu magnezu. Teraz dzwonię do niego żeby podał mi nazwy producenta, a ten że  już slabo dostępny i sprzedał i jakieś zmiany w cenniku będą ale nie wie kiedy będzie miał🙉  a ch*j jak takie podejście to wolę nie kupić, niech drożeje ile chce i go jedzą 🤨

Stosował ktoś siarczan magnezu z Tarnobrzegu jakie daje efekty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    859

Dalem 1 raz w tamtym roku, kupiłem już na przyszły sezon po 1150brutto.. moim zdaniem efekt jest, i dolistnie już nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2002
10 godzin temu, skywalker89 napisał:

Powiem tak... kilka tygodni temu w chemirolu mówili za saletre 3k netto i Bierz bo nie będzie taniej, teraz 2,6netto z groszami.. chybaże źle wtedy zrozumiałem i te 3k to było brutto, ale mało to prawdopodobne.. wohom sie czy nie kupić na późno siane pszeniczki 

Z wczesnych siewów pewniejszy plon, a nasiejesz drogiej saletry na późno sianą pszenicę, przyjdzie susza i będziesz narzekał. 100 kg saletry wiosną na dobrze pokrzewione pszenice wypadałoby rzucić, bo będą głodować, nawet jak stanowisko po rzepaku. Azot mineralny jest dostępny dla roślin w wyższych temperaturach niż saletrzany.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    374
majster545 napisał:

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Rozmawiałem z gościem na targu o nawozie, miał 2 rodzaje siarczanu magnezu. Teraz dzwonię do niego żeby podał mi nazwy producenta, a ten że  już slabo dostępny i sprzedał i jakieś zmiany w cenniku będą ale nie wie kiedy będzie miał🙉  a ch*j jak takie podejście to wolę nie kupić, niech drożeje ile chce i go jedzą 🤨

Stosował ktoś siarczan magnezu z Tarnobrzegu jakie daje efekty? 

w tym roku stosowałem siarczan z siarkopolu 100kg i plon od razu 1t więcej z ha przy takim samym nawożeniu N w tym roku próbuje 150kg siarczanu magnezu z siarkopolu, kupiłem po 1100zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
5 minut temu, Piffpaff napisał:

w tym roku stosowałem siarczan z siarkopolu 100kg i plon od razu 1t więcej z ha przy takim samym nawożeniu N w tym roku próbuje 150kg siarczanu magnezu z siarkopolu, kupiłem po 1100zl brutto

Kiedy kupowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7728
9 minut temu, Piffpaff napisał:

w tym roku stosowałem siarczan z siarkopolu 100kg i plon od razu 1t więcej z ha przy takim samym nawożeniu N w tym roku próbuje 150kg siarczanu magnezu z siarkopolu, kupiłem po 1100zl brutto

Uważaj bo dasz za dużo i plon wzrośnie do 10 ton z 1 ha .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Tez dawałem w tym roku ten siarczan i jest całkiem ok, lepiej chyba dać go te 150 kg aby zadziałał jak metr tego z k+s. W tym roku chce na wszystkie zboża zamiast dolistnie to w granuli podać tylko jak najwcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Rozmawiałem z gościem na targu o nawozie, miał 2 rodzaje siarczanu magnezu.

Ty tak na serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    859
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Z wczesnych siewów pewniejszy plon, a nasiejesz drogiej saletry na późno sianą pszenicę, przyjdzie susza i będziesz narzekał. 100 kg saletry wiosną na dobrze pokrzewione pszenice wypadałoby rzucić, bo będą głodować, nawet jak stanowisko po rzepaku. Azot mineralny jest dostępny dla roślin w wyższych temperaturach niż saletrzany.

Niby tak, ale nie zawsze.. przestawałem trochę wierzyć w to wczesne podawanie azotu wiosną, ale w ost sezonie nie patrzyłem na nikogo tylko jako pierwszy w mrozy jeszcze dawałem, i pszenica po burakach co była prawie w szpilce dostała strzała 300kg saletry ukraińskiej i na wszystkie dalem 100kg tego siarczanu i do dojrzewania były super zielone.. trochę plony urwała ta 2tygodniowa spalenizna bo gdyby nie to to byłoby rewelacyjnie pewnie.. a na pszenice siane w miarę w normalnych terminach daje 150-170l rsm x2 i jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj