yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

kellyq    229

Siana koło 20 września jak co roku, powiat janowski, do podkarpackiego mam rzut beretem 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Patrzę dziś na pszeniczkę a tu taka niespodzianka, południe lubelskiego.

 

IMG_20210528_154707.jpg

Jaka odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Patrzę dziś na pszeniczkę a tu taka niespodzianka, południe lubelskiego.

 

 

U mojego sąsiada oścista tez się kłosi, sypał tylko jeden raz nawóz, siana koło 12 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jak pszenica jest w fazie nabrzmiewabia pochewki liściowej (czuć kłosa) to można dać 0,15lmoddusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    15

jest sens robić T2 na mokre rośliny ? do południa nieźle lało od góry są suche niżej mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

T 3 nie będę robił pytanie to kiedy najlepiej zrobić T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Jk1976 napisał:

T 3 nie będę robił pytanie to kiedy najlepiej zrobić T2

jeśli tylko grzybowka bez regulacji to najlepiej na wychodzący klos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Witam ile kristalonu zielonego dać na pszenice ozimą  w fazie liscia flagowego ?  Planuje ją poprawić jeszcze Mocznikiem i siarczanem oraz kristalonem , dobry pomysł ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
55 minut temu, dzikiWschód napisał:

jeśli tylko grzybowka bez regulacji to najlepiej na wychodzący klos

Dzięki tak się zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7
dzikiWschód napisał:

Jk1976 napisał:

T 3 nie będę robił pytanie to kiedy najlepiej zrobić T2

jeśli tylko grzybowka bez regulacji to najlepiej na wychodzący klos

A jeśli t2 z regulacja to kiedy najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

ja tak samo, flaga zależnie od odmiany ale średnio taka w połowie rozwinięta. regulator, fungi i odżywki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
4 godziny temu, tobago napisał:

Sorki ze się powtarzam ale wolę mieć pewność.. ;) Po skracaniu pszenicy Moddusem mocno muszę płukać opryskiwacz przed rzepakiem? 
Konieczna jest chemia do mycia? 
Przelane 400l wody przez belkę i filtry wymyte osobno w czystej. Przed pszenicą był już robiony rzepak. 

Już nie ośmieszajcie się z tym płukaniem opryskiwacza po każdym śor . Żeby było zabawniej to lepiej mieć osobny opryskiwacz do każdej rośliny , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3549
Napisano (edytowany)

To nie myj po herbicydzie zbożowym lub kukurydzianym ,a potem w rzepak albo buraki

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

U mnie w pszenżycie na W-M kłosy na wierzchu choć łan nie równy to raczej nie pełna faza kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479

Jak kończę zboża herbicydem , to robię sobie jeszcze jeden opryskiwacz z odżywkami typu bor , mangan , cynk , miedź + 20 litrów rsm na 400 litrów , i jadę na najbliższe pole że zbożem i je pryskam . Następny opryskiwacz już normalnie pryskam rzepak bez żadnego mycia , i jak do tej pory nic jeszcze sobie nie spaliłem . A po 2 odniosłem się do tych co myją opryskiwacze praktycznie po wszystkim 

@miwigos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1619

Panowie, pytanie: co polecacie na budżetowe T3 w pszenicy? W prognozach przewidują dość sporo opadów, więc i zaczynam się powoli, poważnie zastanawiać nad jakimś zapobiegawczym zabiegiem T3, na T1 poszło Unix +Tern, na T2 Priaxor + Tebu. T2 zrobiłem na podflagowy, więc pewnie będzie trzeba zrobić trzeci zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
Dnia 27.05.2021 o 20:56, Troker1979 napisał:

Mieszanka owsa z jęczmieniem. Odchwaszczanie zaliczone i czekam na regulacje medaxem 0,5 hg/ha. Czy są środki fungicydowe na tą uprawę? Na owies nie ma chyba nic zarejestrowanego a jak jest w praktyce?

może jednak  Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Panowie mączniak. Orius 1l i tazer 0.6l da temu radę? 

 

received_500014814578041.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Panowie byłem dzisiaj na swoim pszenżycie odmiana Rotondo po przejściu paru metrów w łanie miałem całe buty brązowe co to może być ,dodam że przedplonem był jęczmień oz, na innych działkach gdzie był inny przedplon tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj