yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

kellyq    225
36 minut temu, Axd529 napisał:

Panowie taki chwast mi się pokazał w pszenicy wydaje mi się że to życica, to jest najgorsze miejsce gdzie jest najwięcej. Ogólnie występuje na całym polu tylko pojedynczo. Co radzicie z tym zrobić, zostawić tak jak jest czy może dać jakiś oprysk? Duży spadek plonu może być od takiego czegoś? 

IMAG0382.jpg

A to nie miotła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Wydawało mi się że to życica bo w zeszłym roku po zastosowaniu axial komplett pak trafiała się w żniwa. W tym roku poszedł jesienią lentipur+ trinity i wiosną poprawka mustang. Jeśli jest to miotła to co można zastosować?

IMAG0377.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Wyrwij, zrób dokładne zdjęcia, łodygi, liści, uszka, języczek to ci powiemy co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
26 minut temu, kellyq napisał:

A to nie miotła?

A można jeszcze na miotle zastosować chociaż by pumę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9259

w tej fazie co na fotce jeszcze tak, ale czasem leiej sobie dac na wstrzymanie, bo koszt może być wyższy, niż ewentualne straty, policz najpierw, ile masz roślin na 1m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
25 minut temu, STIG13 napisał:

Wyrwij, zrób dokładne zdjęcia, łodygi, liści, uszka, języczek to ci powiemy co to

 

IMAG0383.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Co można zastosować i czy jest sens, czy lepiej zostawić i walczyć po żniwach? Puma to bierze?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Wcześniej można było nomadem ją tłuc. Ja u siebie ją miałem na poprzeczniaku to poszedłem i ją po prostu wyrwałem żeby się nie rozsiewała mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Napisano (edytowany)

Pszenica w fazie Bbch 37-39 czy jest jakiś herbicyd co można zastosować w tej fazie na stokłosę żeby był bezpieczny dla pszenicy? Znalazłem atlantis ale on do bbch 31.

Edytowano przez Axd529

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Cześć Panowie, na pszenicy pojawiły mi się zasychające końcówki liścia flagowego. Czy to oparzenia po zastosowaniu saletry amonowej?

Pszenica ostatni raz opryskiwana była miesiąc temu Boogie 1,5 l/ha, w pszenicy brak szkodników, skrzypionek itd.

Saletra podana 6 dni temu, łan such w ilości 120 kg/ha.

1622386840462.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On89    2
Napisano (edytowany)

A czy Apyros nie jest do drugiego kolanka ? u mnie wyskoczyy chwasty faza bbch 37-39 i zastanawiam się czym poprawić bo sporo tego jest...

Edytowano przez On89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Dodajecie mikro do T2 (miedź, żelazo, cynk) + mocznik i siarczan? T2 to tebu - azoksy - protio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
47 minut temu, mds212 napisał:

CO mysliscie na t2 o 0,8 tebu i 0,6 azoksy?

Do tego 0.5 difekonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Też mam tą stokłose po axialu komplet paku. Zrobiłem poprawkę 1l axiala i pobladło toto trochę i tyle.

Tam gdzie robione atlantisem tam nie ma stokłosy ale za to dwuliścienne musiałem poprawiać mustangiem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22
MaXtzTS napisał:

czym mogę teraz zwalczyć przytulie w pszenicy? liść flagowy i pochwa lisciowa grubnie. wiosną szedł axial komplet pak. fluroksypyr(200g/l) 0,6 l/ha da radę i czy można nim pryskac w tej fazie?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

0.7 dalem aloksypyry i zwalczylo ale to bylo z 1.5 tygodnia temu jak nie wiecej. Znajomy twierdzi ze pryskal jak klosy powychodzily i nic nie uszkodzilo. Ale ja bym sie nie odwazyl takiego czegos robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
ja robiłem fluroksypyrem w fazie liścia flagowego i efekt super. ale czy później można ciężko powiedzieć. Ktoś tu pisał że na wykloszona pszenicę pryskał i nic jej nie było. ale gwarancji nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)
17 minut temu, NowyRolnik2 napisał:

Też mam tą stokłose po axialu komplet paku. Zrobiłem poprawkę 1l axiala i pobladło toto trochę i tyle.

Tam gdzie robione atlantisem tam nie ma stokłosy ale za to dwuliścienne musiałem poprawiać mustangiem.  

Na stokłosę  Nomad 75wg.

15 minut temu, MaXtzTS napisał:

ponawiam pytanie

Pixxaro. ew. do fluroksypyru dodać amidosulfuron np. 20g Ambasadora 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj