yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

tobago    357
56 minut temu, dzikiWschód napisał:

może lepiej na tym wyjdziesz, przynajmniej zdrowotnie

Co masz na myśli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    376
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

STROBILURYNY 100G czy 0.4 azoksystrobina np Tazer 250.

Akurat mam Tazera. 100 g wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, warchest napisał:

a czym teraz odchwaszczasz zboza , bo axial tez juz sie robi przereklamowany i puszcza troche 

Axial Komplett puscil miotłę, za to Axial 50 z tamtego roku jest wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, camo napisał:

musisz już robić? Jak faza nie jest późna i nie ma grzyba to może jeszcze poczekaj?

właśnie doczytałem że Priaxor można do "końca fazy kwitnienia". Tak zrobię. Poczekam z T2 choć kilka dni ale R2 zrobię.

 

10 godzin temu, dzikiWschód napisał:

rozmawiałem z przedstawicielem syngenty to mowil żeby zachować optymalnie 3 tygodnie odstępu między jednym a drugim zabiegiem regulacjii bo to za duży stres dla rośliny

odstęp między regulacjami czy T1-T2 ?

Jak w praktyce wygląda pryskanie Modanem ? 10-15 stopnie + słońce musi być ? są jakieś odstępstwa ?

Edytowano przez fcbarcelonacule
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Mam liść flagowy i niestety mimo dość ostrej regulacji pszenica jest jakaś wiotka. Na ta chwile ma wysokość koła przedniego w T25  6.5 /16 . Moje pytanie czy w tej fazie jak dam medax max 200 g czy nie wpłynie to na ilość plonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Co polecicie na chwasty(wtórne) w pszenicy przed liściem flagowym. Czy można jeszcze mustangiem czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1
7 godzin temu, Wójt124 napisał:

Ktoś ma doświadczenie z huzarem w optyku na jara??

Huzar Activ plus pszenica opryskana tydzień temu.  Czekam na efekty do wczoraj bez przypaleń  a chwasty ciężko stwierdzić.

Czas pokaże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
Napisano (edytowany)

T1 poszla fenpropidyna+ metkonazol , na T2 azoksystrobina i tebukonazol. Mam problem gdyż trafia mi się grzyb na podstawie źdźbła. Chyba T1 nie zadziałało tak jak powinno. Nie wiem czym teraz to poprawić ?

Edytowano przez dami8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było dać do T1 cyprodynil lub chociaż prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
Napisano (edytowany)
8 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

jak łan gęsty i mocno rozwinięty to ciężko będzie tam z czymś dotrzeć. pewnie turbo pak zawiódł?

Dokładnie umbert pak ( umbert+plexeo). Nie wiem czym jeszcze pojechać

Edytowano przez dami8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Co polecacie na t3? Prochloraz i tebu będzie dobrym rozwiązaniem. T1 artemis t2 priaxor i tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
57 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

jak łan gęsty i mocno rozwinięty to ciężko będzie tam z czymś dotrzeć. pewnie turbo pak zawiódł?

A jak to miało działać na podstawę? Na podstawę są zupełnie inne środki niż triazol i fenpropidyna - szczególnie stosowane przy T1, czyli w czasie kiedy jest stosunkowo zimno.

Mając problem z podstawą trzeba raczej iść w kierunku środków dedykowanych na podstawę przy T1.

Polecam raz jeszcze przeczytać wpis na naszym blogu poświęcony chorobom przy T1 i substancjom, jakie mogą te choroby zwalczyć lub zabezpieczyć roślinę przed nimi: https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3311-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t1-w-zbozach-ozimych/

 

image.png

32 minuty temu, shiftman napisał:

Co polecacie na t3? Prochloraz i tebu będzie dobrym rozwiązaniem. T1 artemis t2 priaxor i tebu

Przyzwoite, ekonomiczne rozwiązanie. Testowałem już kilka razy. Aczkolwiek są lepsze - nieznacznie droższe.
https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3314-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t3-w-zbozach/

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

@yacenty W jakich dawkach dawałeś prochloraz i tebu i w którym momencie pryskaleś


yacenty napisał:

57 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

jak łan gęsty i mocno rozwinięty to ciężko będzie tam z czymś dotrzeć. pewnie turbo pak zawiódł?

A jak to miało działać na podstawę? Na podstawę są zupełnie inne środki niż triazol i fenpropidyna - szczególnie stosowane przy T1, czyli w czasie kiedy jest stosunkowo zimno.

Mając problem z podstawą trzeba raczej iść w kierunku środków dedykowanych na podstawę przy T1.

Polecam raz jeszcze przeczytać wpis na naszym blogu poświęcony chorobom przy T1 i substancjom, jakie mogą te choroby zwalczyć lub zabezpieczyć roślinę przed nimi: https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3311-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t1-w-zbozach-ozimych/

 

32 minuty temu, shiftman napisał:

Co polecacie na t3? Prochloraz i tebu będzie dobrym rozwiązaniem. T1 artemis t2 priaxor i tebu

Przyzwoite, ekonomiczne rozwiązanie. Testowałem już kilka razy. Aczkolwiek są lepsze - nieznacznie droższe.
https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3314-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t3-w-zbozach/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
11 godzin temu, warchest napisał:

@Tomek90 jakos tak zawsze niestety wychodzi ze braknie czasu 

i pogody lipne tez czesto trafiaja 

To ile masz ha i do tego ile szt bydła , że sie nie wyrabiasz na jesieni, na wiosne to nie ma warunków na jesieni jest zawsz czas ,chyba że warzywa siejesz ,ale nie sądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    444

Czy mogę zmieszać ze sobą potrzebną  ilość  kilku substancji aktywnych  przed zabiegiem celem jednego odmierzania a nie kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25869

Nie zaleca się mieszania stężonych środków chemicznych.

Choć ja czasem tak robię, ale nie polecam, potrafi się kisiel w miarce robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
5 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Czy mogę zmieszać ze sobą potrzebną  ilość  kilku substancji aktywnych  przed zabiegiem celem jednego odmierzania a nie kilku

Co masz na myśli?
Najpierw wylać do dużej butelki środek, a i środek b, a dopiero tą mieszaninę liczyć w mierniku?

Dla mnie to bez sensu - każdy środek ma inną gęstość. Jeden ci pójdzie wyżej, drugi pójdzie niżej. Później przy odmierzaniu może być tak, ze do beczki pójdzie tylko jeden środek.

Każdy środek przelewam przez miarkę oddzielnie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

jak mają taką samą formulację to tak, a jak inną to raczej nie bo się może wytrącić, ale spróbować możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj